Gå til innhold
Hundesonen.no

Planlagt DeepEyes kull VI


Guest Jonna
 Share

Recommended Posts

Hun får veldig små valper, men også veldig livskraftige.

Og med tanke på at snittet omtrent har vært på 250 gram på valpene hennes, så kan det fort skjule seg en smørpakke inni der til fødsel som er to valper. Og knapt syns :lol:

I tillegg så bærer hun valpene sine ekstremt høyt. Så vi får se hva som skjer. Probelmet er jo at jeg sitter med alt fra den tanken over til at hun har mistet den ene vi fant ettersom hun ikke vokser. Hater henne litt fortsatt :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 212
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skal hun ikke føde snart?

Det ER lukrativt å være oppdretter!!!!!!

If you liked it, then you should have put a ring on it...

Jeg kunne vel strengt tatt lagt ut samme bilde som sist uke :lol:

Uke 7:

11024684_10155251761530072_5154406742234

er du sikker på at du ikke egentlig tok alle bildene samme dag, og bare tuller med oss, mens frøkna tusler rundt hjemme hos deg som kelpiehval? :P

Lenge til røntgen?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Neste mandag kveld er det røntgen. Er veldig spent på om den fortsatt er det eller kastet.

Hun har mange atferds tegn på drektighet, men få fysiske. Men samtidig vil ikke det være unormalt med en valp. Det vil jo ikke være så mange hormoner i sving.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Når hun ligger slik ser det ganske trolig ut at det er noe der inne. Bare ikke ellers :P

1,5 time tur og fortsatt like våken. *ler*

Sent from my iPhone using Tapatalk

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Talli ble BRÅTT drektig i dag! :lol:
Hun har før hatt noen greier ved 5 uke, da kan hun brått ikke gå tur. Så det ble en veldig kort tur på oss i dag. Da begynner hun hoppe på meg og klatre som en "miniatyr" som vil bli bært. Lagt på rygg oppå meg i hele dag og laget masse rare lyder :P
Jeg tror det er ubehag når ting strekker seg litt, og nå har det bare kommet ganske mye senere. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Mandager er normalt hat-dager synes jeg - men denne mandagen blir en kombidag: hat-spennings-mandag!

Bare synd du er hjemme fra jobb før du kan forvente resutlatet :lol:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Guest Jonna

Alt som kan gå galt, går galt dette kullet :lol:

Ikke noe svar på antall valper. Serveren til røntgenmaskinen hadde klikket og fikk dermed ikke fremkalt bilde. Så de håper få det fikset i dag eller i morgen. Bildene er tatt, bare ikke fremkalt.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Fordommene mine sier "vokst opp på landet uten mye rammer eller struktur, og heller ikke mye sosialisering og miljøtrening". Det trenger ikke å være riktig, men hvis det er tilfelle kan det ta ganske lang tid å venne seg til et nytt sted, nye folk og nye rutiner. Jeg ville startet med en fysioterapeut for å utelukke muskulære problemer, og så bare gitt det tid. En måned er ikke lenge å omstille seg på for en voksen hund. Prøv heller å aktivisere med lydighetsøvelser, triks, lek og søk. Hva skjer hvis du har ham løs og bare går? Går dere på samme sted, har du evt. mulighet til å prøve ulike områder? Ikke ofte jeg anbefaler ballkasting, men hvordan er han der?  
    • Han er en omplasseringshund som jeg tok over for en måned siden. Har tidligere bodd hos oppdretter på landet - hvor han har løpt i timesvis rundt i fjellene og på heiene. Det er ikke det fysiske det står på. Problemet nå er at jeg ikke får gitt han det han egentlig trenger. Jeg er selv ute og løper mye - og skulle gjerne hatt ham med. Men med en gang jeg begynner å løpe begynner han å "krype" og legger seg nesten umiddelbart ned.  Det er som om han blir redd når min fart blir stor...Eller at frekvensen på skrittene mine blir høyere enn vanlig gange. Har prøvd både med sele og ha han løs.  Ingen forskjell.  Har også prøvd å sette han i hanefot med en annen hund for å skape tryggere ramme og kanskje mer motivasjon - men ingen forskjell. Må være eneste engelske setter i Norge som ikke liker å løpe.... 😆
    • Yoshi fylte 3 år den 31. august og har begynt å bli voksen selv i hode. Siden sist har vi: Deltatt i og vunnet endel blåbær, til og med 2 cuper. Også plassert seg i åpen hopp. Kommet igjennom mer enn en offisiel hopp bane, og faktisk kommet på en 3. plass. Konkurrert hos søta bror, de hadde vist merkelig slalåm så Yoshi skjønte ikke hvordan den skulle passeres 😆 Vært på japaner spesialen og fått exc og ck (mye bedre en den gule i fjor). Begynt surfetrening
    • Er det tatt røntgenbilder? Er dette et nytt problem, har det oppstått plutselig, eller gradvis? Hvor mye tur får han til daglig? Hvor langt/lenge går dere? Går dere på samme sted hver dag, eller ulike steder?  Bruker dere alltid sele?  Det er slett ingen selvfølge at det ikke er noe fysisk galt selv om veterinær ikke finner noe. Jeg ville vurdert å få en hundefysio til å undersøke grundig.  Ellers avhenger det veldig av svarene på spørsmålene over. Det kan ha med ubehagelige opplevelser å gjøre, det kan være utstyret du bruker, det kan være fysisk ubehag eller noe i området han reagerer på. 
    • 4 år gammel engelsk setter vil tidvis ikke gå på tur... Selv i svært sakte gå-tempo kan han finne på å sette seg ned midt i turløypa og setter frembeina i bakken demonstrativt. Hvis jeg kobler han løs og begynner å gå - dilter han til slutt etter på god avstand. Når han setter seg ned og jeg ber han komme, kommer han tuslende saaakte med bøyd hode. Så kan vi kanskje gå 100m i svært sakte tempo før det samme skjer igjen... Det pussige er at andre dager kan han ligge i selen og dra 2t på tur uten problemer. Akkurat som hodet er skrudd på den ene dagen, og ikke den andre. Han er undersøkt av veterinær og det er ikke noe galt fysiologisk. Så problemet sitter nok i toppetasjen... Noen som har vært borti noe liknende?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...