Gå til innhold
Hundesonen.no

Planlagt DeepEyes kull VI


Recommended Posts

  • Svar 212
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Skal hun ikke føde snart?

Det ER lukrativt å være oppdretter!!!!!!

If you liked it, then you should have put a ring on it...

Skrevet

Hoisann! :lol: Dette kan jo bli interessant! Når omtrent har du vanligvis sett struttepels på henne?

Skrevet

Hoisann! :lol: Dette kan jo bli interessant! Når omtrent har du vanligvis sett struttepels på henne?

Husket egentlig ikke :lol: må se om jeg finner noen eldre tråder og sjekke. :P

Skrevet

Måtte sjekke på FB sist, og 3 ukers bildene da så begynte folk å mene hun var "rund" og hadde struttepels.

Skrevet

Måtte sjekke på FB sist, og 3 ukers bildene da så begynte folk å mene hun var "rund" og hadde struttepels.

Og det blir 3 uker i morgen blir det ikke?

Jeg fikk et lite flashback til Pias Flo av disse alternativene dine. Hun så jo ut som om hun skulle sprekke ved 5 uker da hun bar Gneis og den gjengen. :lol:

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

3 uker på tirsdag. Talli har jo aldri sett ut som hun var drektig før ved 5-6 uker,og knapt det. Men Arya var synlig drektig ved 3 uker, var ikke usikker en gang før UL.

Skrevet

Sært at det kan være så utrolig forskjellig! :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

3 uker i dag!

10835289_10155147158430072_6304676525341

Måtte finne 3 ukers bilder fra de forje to kullene hennes også som sammenligning :P

3 uker med sitt første kull på 6 valper

1915898_10150209947700072_5370697_n.jpg?

Og må legge ut Talli dag 47 samme kullet :lol:

35287_10150226663780072_2309654_n.jpg?oh

3 uker kull nr.2, også 6 valper.

396733_10151165550055072_314093921_n.jpg

5 uker samme kull. Jeg hater henne litt egentlig.... :lol:

427389_10151220370130072_1870319931_n.jp

Skrevet

norges-dronning-maud-2.jpeg

Til gjengeld, hun har ekstremt lette fødsler. Hun våkner, presser ett press, ut kommer valpen, vaske også sover hun 1-2 timer og presser ut neste valp med ett trykk.

Og er fysisk aktiv til siste dagen.

Skrevet

4 uker i dag, og har lagt seg ut 2 cm. De to cm er nok kyllingfile o.l. som hun har greid stjele fra kjøkkenbenken siste ukene :thumbsdown:

Ellers driver hun med veldig mye grooming av seg selv. Ikke observert noe "majones" utflod denne gangen.

10264002_10155171633595072_4766200876811

Magen hennes for ett par dager siden:

10982452_10155164384605072_5735889782194

Dette er day zero:

10351607_10155076203740072_5030264191042

Skrevet

Jeg tror kanskje ikke hun legger seg ut 2 hele cm av kyllingfileer altså, så sant du ikke hadde et par kilo kyllingfile, liksom :P

Skrevet

Jeg tror kanskje ikke hun legger seg ut 2 hele cm av kyllingfileer altså, så sant du ikke hadde et par kilo kyllingfile, liksom :P

Hun blåste seg opp! *nå skal jeg lure muttern* :twisted:

Jeg synes hun har blitt litt kraftigere jeg :-D

Det er pels :sleep:

Skrevet

Hun blåste seg opp! *nå skal jeg lure muttern* :twisted:

Det er sånt jeg tenker at Leah ville gjort, for hun har litt sånn humor. Talli tror jeg ikke vil gjøre noe sånt med matmor gitt, hun er en snill liten terrorist hun :lol:

Skrevet

Det blir i nattens mulm og mørke, der ingen kan se resutlatet. (Dvs i kveld :P )

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...