Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Bør ikke dette ligge under næringsdrivende?

Man finner forøvrig mye av det samme på ebay for den nette sum til 50-100 kr.

Skrevet

Bør ikke dette ligge under næringsdrivende?

Man finner forøvrig mye av det samme på ebay for den nette sum til 50-100 kr.

Hvorfor det? Jeg er ikke næringsdrivende.

Skrevet

Du er så herlig :D Jeg driver ikke eller har eierskap i Retreq bare fordi jeg har samme etternavn skjønner du. All sånn info ligger på Purehelp/Brreg osv.

Nederst på siden;

Drevet av Skotner Networks Retreq International © 2014
Mange fine produkter, men det er ikke vits i å prøve å maskere ting.

Skrevet

Så det er ikke reklame så lenge det ikke er du som står i brreg - men familiemedlem eller familie? :P Come on, den er det ikke mye substans i. Selv jeg som ikke er gift med noen i et selskap går under "bias" ved feks konkurranser som gjelder bedriften :P

Skrevet

Det var blant annet jeg som fikk Sonen til å opprette et næringsdrivende underforum ettersom jeg drev butikk før, så jeg har veldig respekt for å linke til egen business. Dette er ikke min nettbutikk, men min svigerfars. Jeg er kun en vanlig kunde og tjener ingen verdens ting på at det blir linket til hans butikk en gang hvert 5.år. Hadde jeg vært en av de som reklamerte for hans ting hele tiden så hadde jeg skjønt reaksjonen. Gud bedre..

Sånn, da har jeg bedt moderatorteamet om å flytte tråden slik at ingen føler seg støtt over at Retreq drives av svigers.

  • Like 4
Skrevet

Skotner drives jo fra samme adresse som du har på hjemmesiden din? Ergo er vel dette næringsdrivende.

Min hjemmeside og hans nettbutikk hostes fra samme server. Men slapp av - jeg kommer ikke til å legge ut noe her igjen, men gå på næringsdrivende. Hehe :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg har så lyst på den nøkkelholderen med jaktspringer. Er eneste tingen jeg har sett med jaktspringer og ikke utstillingsspringer. Meeeen så er det egentlig ikke plass til mer kroker i gangen ... hmm

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tråden er noen år gammel, men spørsmålet er like aktuelt i dag, så jeg tar med en oppsummering av hvordan landskapet ser ut nå for den som leter etter alternativer til Adobe-abonnementet. For RAW-fremkalling er darktable og RawTherapee fortsatt de to store gratisalternativene til Lightroom. Darktable har fått et mye ryddigere grensesnitt de siste versjonene, med «scene-referred»-arbeidsflyt (filmic/sigmoid) som håndterer høylys godt – nyttig når man fotograferer mørke hunder mot snø eller lys himmel, der kontrasten fort blir for stor. RawTherapee er litt mer teknisk, men har svært god støyreduksjon og skarphet, noe som hjelper på actionbilder tatt med høy ISO i dårlig lys. Til retusjering og lagbasert redigering er GIMP fortsatt gratis og har blitt bedre med versjon 3, med ikke-destruktive filtre. Et rimelig betalt alternativ er Affinity Photo, som nå er gratis å bruke etter at Canva kjøpte det, og som føles mest som Photoshop i arbeidsflyten. Photopea er også verdt å nevne: det kjører rett i nettleseren og åpner til og med PSD-filer. I tillegg har det kommet en del nettleserbaserte AI-verktøy som kan være nyttige for spesifikke oppgaver, for eksempel å bytte ut en rotete bakgrunn bak hunden, utvide et bilde som er beskåret for tett, eller restaurere gamle, falmede bilder av hunder man har hatt tidligere. Et eksempel er image to image ai der man laster opp et bilde og skriver en kort instruks, og verktøyet beholder positur, komposisjon og lys mens det endrer stil eller bakgrunn. Det erstatter ikke vanlig fremkalling, men kan være et supplement når man vil gjøre noe kreativt med et bilde. Mitt råd ville være å starte med darktable for selve fremkallingen, og heller ta i bruk de andre verktøyene etter behov. Det viktigste for gode hundebilder er uansett lyset og øyekontakten – redigeringen er bare prikken over i-en.
    • Zelda røyter å vi trenger en børste. Jeg kommer ikke på hva vi har brukt før. Det er kun for å få av litt hår nå under røyting, ellers får pelsen greie seg selv her i gården. For øyeblikket virker det som det er mest dekkhår type pels hun har.
    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...