Gå til innhold
Hundesonen.no

Selger 2 LC-munnkurver whippet (eller "liten" stor mynde :P )


Recommended Posts

Skrevet

Selger to godkjente masker til whippet, da jeg har kjøpt to i feil størrelse... 100 kr stk.

Begge er som nye, kun brukt ved to løp hver.

Engelsk type, størrelse 7

Australsk type, den størrelsen som har hvit reim. Den er 19 cm.

Kan måle, samt ta bilde av dem ved interesse. Men regner ikke med det er så stort marked for det her :P

Skrevet

Tviler. Den australske er den største whippet-størrelsen. Den engelske passer liten hann, eller medium-stor tispe.

Du kan måle hunden fra tuppen av snuten og til bak kjevebeinet/beinet ved øret. Om det gav noen mening :P

Skrevet

Hvilken? :)

Den hvite er 19 cm, det er den største whippetstørrelsen i de kurvene.

Oi, beklager! Mente den engelske i str 7 :) Klarer bare aldri huske hvilke mål størrelsene tilsvarer.

Skrevet

Hvordan måler jeg de engelske? :P Haha.

Prøvde å måle den nå, og den er 23 til nakkebøylen. Men den kan jo stilles på. :P Er ganske rund nå (rundere enn den på bildet over).

Skal jeg måle selve kurv-delen, eller sier ikke det deg så mye? :)

Skrevet

Hmm, tror det skal være rett å måle fra skrå fra "snuten" til nakkedelen, men som du sier kan den jo stilles på.
Tenker jeg prøver å måle dyret nå og se hva jeg finner ut :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Str 7 må vel være stort for Whippet? Mener jeg har 6. Eller husker jeg feil?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg har ikke peiling på størrelser, men vet om whippeter som bruker både 4 og 7 liksom, så det kommer nok an på hunden.

Benjamin som carro på forumet her hadde tidligere bruker den størrelsen, han er en liten hannhund. Min tispe er samme størrelsen sånn ca, derfor vi kjøpte den... Men den satt ikke godt på henne i det hele tatt, hun har riktig størrelse i den australske nå - den sitter perfekt på henne :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig, "gamle erfaringer" er vanskelig å bli kvitt. Skal ikke mye til hos oss heller før gammelt grums flyter opp. Bra hun får oppfølging av fagfolk, som sikkert hjelper med å holde fokus på hunden som ER og ikke hunder som VAR🌸
    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...