Gå til innhold
Hundesonen.no

Selger 2 LC-munnkurver whippet (eller "liten" stor mynde :P )


Recommended Posts

Skrevet

Selger to godkjente masker til whippet, da jeg har kjøpt to i feil størrelse... 100 kr stk.

Begge er som nye, kun brukt ved to løp hver.

Engelsk type, størrelse 7

Australsk type, den størrelsen som har hvit reim. Den er 19 cm.

Kan måle, samt ta bilde av dem ved interesse. Men regner ikke med det er så stort marked for det her :P

Skrevet

Tviler. Den australske er den største whippet-størrelsen. Den engelske passer liten hann, eller medium-stor tispe.

Du kan måle hunden fra tuppen av snuten og til bak kjevebeinet/beinet ved øret. Om det gav noen mening :P

Skrevet

Hvilken? :)

Den hvite er 19 cm, det er den største whippetstørrelsen i de kurvene.

Oi, beklager! Mente den engelske i str 7 :) Klarer bare aldri huske hvilke mål størrelsene tilsvarer.

Skrevet

Hvordan måler jeg de engelske? :P Haha.

Prøvde å måle den nå, og den er 23 til nakkebøylen. Men den kan jo stilles på. :P Er ganske rund nå (rundere enn den på bildet over).

Skal jeg måle selve kurv-delen, eller sier ikke det deg så mye? :)

Skrevet

Hmm, tror det skal være rett å måle fra skrå fra "snuten" til nakkedelen, men som du sier kan den jo stilles på.
Tenker jeg prøver å måle dyret nå og se hva jeg finner ut :)

  • 2 weeks later...
Skrevet

Str 7 må vel være stort for Whippet? Mener jeg har 6. Eller husker jeg feil?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg har ikke peiling på størrelser, men vet om whippeter som bruker både 4 og 7 liksom, så det kommer nok an på hunden.

Benjamin som carro på forumet her hadde tidligere bruker den størrelsen, han er en liten hannhund. Min tispe er samme størrelsen sånn ca, derfor vi kjøpte den... Men den satt ikke godt på henne i det hele tatt, hun har riktig størrelse i den australske nå - den sitter perfekt på henne :)

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...