Gå til innhold
Hundesonen.no

Skessa / DeepEyes Violently Happy V


Gjest
 Share

Recommended Posts

  • Svar 254
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er helt skammelig hvis det blir sånn at en ikke kan være flink, fornøyd og få til ting uten å være redd for at andre skal føle seg mindre suksessfulle eller pressa, og jeg er sikker på at de som h

Hun er bare noe av det skjønneste jeg har sett. Og Violently Happy, man finner vel neppe et mer passende nav på en sånn en kelpie.

Pass på når du går tur, så ikke en slem dame med springer spaniel kommer og kidnapper henne :-D Noe så nydelig!

Takk for så fine kommentarer! :flowers:

NYDELIG er hun! Og virker utrolig fin sånn utover utseendet også :) Mere mere! (Bilder, oppdateringer, alt)

Så ekstra hyggelig å høre! :ahappy:

Da kommer en liten treningsfilm til. Vi har begynt på et langtidsprosjekt; avstand med låste frembein.
Jeg fant ikke ut hvordan jeg skulle vite hva som var mest naturlig for Skessa (begge deler?) så jeg valgte det rett og slett fordi jeg hadde lyst til å teste ut innlæring av det istedet låste for bakben denne gangen.

På filmen jobber vi først og fremst med at potene skal være i ro på targeten (den er kanskje litt vanskelig å se).
Så får jeg en bonus der hun har en sitt - stå bevegelse. Så får jeg en sitt til, der jeg prøver å få henne opp i stå igjen. Det gikk ikke denne gangen. :)
Så etter filmen er slutt repeterte jeg bare litt rolige forpoter igjen før vi gikk ut og hun fikk rast fra seg litt! Blir gæern av å måtte konsentrere seg så mye! :)
Men hun er veldig veldig veldig flink og jeg er så imponert over henne!



Ellers har jeg snart ikke flere "forsvarsverk" igjen, den siste tiden har hun bare rast ned de siste restene med;

- måten hun spinner rundt i stua som en gal kattunge på
- måten hun slanger seg rundt halsen min på når jeg sitter i sofaen og legger seg til å sove som en levende boa :wub:
- hvor glad og sosial hun er med alt og alle
- at jeg kan være helt avslappet når andre håndterer henne
- når Johanne, Skessa og jeg ser på barneTV sammen hver kveld :wub:
- når Johanne legger seg på gulvet fordi hun vil at Skessa skal fjase med henne :ahappy:
- hvordan hun fungerer i hverdagen generelt

- selvfølgelig hvordan hun er å trene med...

Jeg har bare blitt så veldig veldig glad i henne :wub:

Bilder fra stranden igår ettermiddag. :)

10430410_10152821324431399_1092792472040

10353715_10152821321966399_6397867753915

10628375_10152821324356399_2826519458351

10696258_10152821321951399_5632547135188

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Herlighet så rolig og konsentrert hun jobber! Jeg er dødsimponert. Her er det hæla i taket og galskap, men Skessa er jo så flink! Blir gøy å følge dere.

Kjenner igjen det med dårlig selvbilde på trening og forsvarsverk etter gamle hunder med litt dårligere psyke. Synes du er tøff som hiver deg inn i det igjen. Dette blir bra :flowers:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så fint å følge med dere, og du er så flink med henne. Jeg er så glad for at hun kom til dere :)

Fine jenta si altså! (Som jeg forstuet armen etter å ha lekt med) :lol:

Marianne + kelpie = 100% skade :innocent::raksha:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er så fint å følge med dere, og du er så flink med henne. Jeg er så glad for at hun kom til dere :)

Fine jenta si altså! (Som jeg forstuet armen etter å ha lekt med) :lol:

Marianne + kelpie = 100% skade :innocent::raksha:

Takk :heart:

Og OI gjorde du?? Håper det går bra nå!!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aaaaw.. så godt å høre at hun sniker seg gjennom angst-radaren din! Lille kelpie-marken :wub: Og sier som de andre - så flinke dere er! Personlig synes jeg det er veldig stilig med låste forbein, ser liksom "bedre ut" (stå-sitt med låste forbein er faktisk veldig kult å se på!) Og så vanvittig søt hun er - fremdeles sitter valpesøtheten i! (Som Shy her, grusomt søt fremdeles hun, og det merkes, for mer bortskjemt liten skapning skal man lete lenge etter.. hun er faktisk mer bortskjemt enn Strider, hvilket faktisk skal godt gjøres!)

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Aaaaw.. så godt å høre at hun sniker seg gjennom angst-radaren din! Lille kelpie-marken :wub: Og sier som de andre - så flinke dere er! Personlig synes jeg det er veldig stilig med låste forbein, ser liksom "bedre ut" (stå-sitt med låste forbein er faktisk veldig kult å se på!) Og så vanvittig søt hun er - fremdeles sitter valpesøtheten i! (Som Shy her, grusomt søt fremdeles hun, og det merkes, for mer bortskjemt liten skapning skal man lete lenge etter.. hun er faktisk mer bortskjemt enn Strider, hvilket faktisk skal godt gjøres!)

Takk! Fra sitt til stå har hun faktisk ganske lett for til min glede. Hun tilbyr det enkelt når vi trener på det, og trekker bakpotene helt inntill frembena! :)

Det er litt fare for bortskjemthet her også gitt! Nå vet jeg ikke hvordan det er med dine i forhold til Balrog og Skessa, men Balrog var jo så god og skulle ikke gjøre noe galt. Hvis han fikk beskjed om å legge seg å bli, så gjorde han det, og nei var nei.

Men lille Skessa er jo en liten ramp! Og da blir det litt sånn som med oppdragelsen til barnet, av og til tenker man "javel da" for å slippe å måtte være konsekvent i evigheter. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Skessa begynner å bli stor jente, tannfellingen har begynt! :)

Ellers er vi jo blitt med i en "online treningsgjeng" som er veldig motiverende. :)
Disse filmene er fra det vi har jobbet med de siste to ukene.

Her er en oppdatering i forhold til hvor vi er på låste frembein.

Det er ganske utfordrende og det kan hende det er en stor omvei i forhold til låste bakben, men jeg syntes både jeg og Skessa lærer mye av å prøve og feile med dette.
Vår store utfordring her var å komme opp i stå igjen uten å flytte på forpotene.
Bestemte meg etterpå for at kriteriet om 0 bevegelse av frempotene blir for strengt, og neste gang kommer jeg til å slippe gjennom litt bevegelse så hun forstår at hun skal opp i stå. I videoen belønner jeg bare for alle små forsøk da.




Surre / ryggefilm :P



Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Må han være der? Jeg tenker det kan være greit som en del av alenetreningen etterhvert, men så lenge dere er hjemme disse første ukene så ser jeg ingen grunn til å stenge ham inne der med mindre dere har behov for å skjerme ham for noe, unna gulvvask, støvsuging og sånt. Men selv det er også ting han bør bli vant til, strengt tatt. La valpegrinda være åpen så mye som mulig både dag og natt, så lærer han nok å finne roen etterhvert.
    • Valpen vår på snart 10 uker er vandt med valpeinnhegning med et bur inni(dør åpen til buret) på batteristandard. Vi sover enn så lenge på madrass på utsiden av innhegningen. Men på dagtid blir han helt rabiat når han blir satt i innhegningen. Hyler og skriker i evigheter selv når han ser oss. Vi vet han både har er mett, har tisset og bæsjet og behovene hans er fylt. Hvor lege skal han få lov å holde på før jeg gir opp? Valpehjerte får jo vondt av han, men vil jo heller ikke gi opp for lett. Vi vet det enda er tidlig og vi har fri helt frem til nytt år for å være hjemme med han. Gode tips og råd mottas med takk. 
    • Kan stedet jeg beordrer hunden for irettesettelse være den vanlige dagsenga i stua eller bør det være et separat sted/seng?
    • Jeg har hentet flere valper gjennom årene og har aldri tenkt over at det er noe problem at tisper i huset har løpetid.  Tror det går fint med både tispe og valp.
    • Ja han har teppe fra dem. Han koser seg fint i buret sitt på dagtid.  hittil må vi ut med ham rundt kl 02 og igjen kl 05.30 når han våkner på morningen. Han blir tatt ut for å tisse og legger seg raskt tilbake i buret. Men går 3-5 minutter så kommer han tuslende over på madrassen. Vi får prøve å legge oss utenfor å se hvordan det går. Bare håpe. Vi ikke vekker han for mye da når vi flytter madrassen vi skal sove på.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...