Gå til innhold
Hundesonen.no

Y-sele med "håndtak"


Gjest
 Share

Recommended Posts

Mener det finnes en spesialsydd Y-sele hvor festet er i en stor bue med løs ring i. Basically en mix av hurttas Y og H-sele.

Trooooor noen med staffordshire bull terrier her inne har en sånn :P

Husker ikke navn eller produsent, anyone smarter than me?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

700 kr for en spesialsydd sele (de har passgaranti) er ikke så mye :) Du får en knallgod sele, som ikke gnager noe sted, med full bevegelsesfrihet.

Jeg har bestilt til hundene nå, både tur og trekksele. De skal være klare om litt, kan gjerne oppdatere her når jeg får dem.

Det hadde vært kjekt!

Problemet er at muttern står for innkjøp og daglig bruk. Hun mente den ble for voldsom og bikkja kom til å se ut som en minigris. Prøvde å forklare at LOL - det er bare sbt som noen ganger ser ut som minigriser ( no harm meant :lol: ) - men det gikk ikke helt gjennom.

At ikke noen kunne laget en sånn god blanding som var hakket enklere, og ikke er en hel rustning du tar på bikkja :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ikke med Webmasteren eller Rogz H-sele, her i huset ihvertfall. Så lenge han ikke prøver bevisst, bare trekker bakover og alle andre retninger enn framover, egentlig).

Webmasteren var blant selene jeg tenkte på da jeg skrev bukreim. Mine kommer seg ut av rogz-seler om de vil, men ikke så lett som seler som er mer av "nometype" selvsagt.

Ingen av de jeg har nå er av typene som bryter seg ut av seler, så det blir nok ikke noe problem for vår del :)

Ikke i Hurrta sin H-sele heller :P For den kan strammes.

Brystseler alla Hurtta sin er superenkle å komme seg ut av da :P Men om hunden din ikke er av typen som bevisst bryter seg ut av seler så er det jo strengt tatt ikke noe problem uansett :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Har turselen til sheltien her. Men den ser ikke ut som de som er postet her, men som de som på kombinert wp selen, bare uten draget. :) veldig fornøyd. Hele hunden ser mer balansert ut med en sånn sele, og han trekker bra i den. Dessuten har han slutta å vingle fra side til side på tur, pga at det er fester på hver sin side, ikke bare en midt på som på hurtta sin feks. Fantastisk :D litt uvant først å ikke ha noen klips, men man blir vant til det etterhvert. Dyrepleiere sliter med å skjønne hvordan man får den på da, haha!

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Elsker Melvin sin MiniPinasele! Den er såå myk og god, sitter som støpt og kan brukes til alt :D

Båndtur:

IMG_1054_zpsad27dc94.jpg

Løstur:

IMG_1066_zps52922235.jpg

Skitur:

IMG_1060_zpsea69c1c9.jpg

Trekktur (med ekstrautstyr):

IMG_1091_zpsa67fa3d9.jpg

Og kald tur (også med ekstrautstyr - spesialsydd dekken som man fester i selen):

IMG_1024_zpsba4f8e2c.jpg

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Ja, men på de bildene du har lagt ut, så er de jo annerledes?
Hvilke er annerledes? De har vært helt like hele tiden tror jeg, utenom nå de siste par mnd har hun begynt å sy på en liten bit over ribbeina så selen skal sitte bedre når hunden går løs :) Edit: jo! Ringene i siden er større, og alle reimene er festa til ringen istedet for sydd i hverandre, om det var det du mente?
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • 2 weeks later...

Da har jeg fått turselen, og den sitter veldig bra på lille dvergpinscheren min. Var visst den minste selen hun hadde sydd. Hehe :D

Har bare testet den på en liten rusletur, men den sitter bra både ved trekk fremover, til siden og slakk line.

Får testet den skikkelig i helgen, både til trekk og tur.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...