Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Mener det finnes en spesialsydd Y-sele hvor festet er i en stor bue med løs ring i. Basically en mix av hurttas Y og H-sele.

Trooooor noen med staffordshire bull terrier her inne har en sånn :P

Husker ikke navn eller produsent, anyone smarter than me?

Skrevet

Amagad, yes. thank you.

Noen med erfaringer derfra? God kvalitet? Overkill for en vanlig tursele? 700kr er LITT stiv pris, men samtidig… den fyller et behov ingen andre dekker.

Skrevet

700 kr for en spesialsydd sele (de har passgaranti) er ikke så mye :) Du får en knallgod sele, som ikke gnager noe sted, med full bevegelsesfrihet.

Jeg har bestilt til hundene nå, både tur og trekksele. De skal være klare om litt, kan gjerne oppdatere her når jeg får dem.

Skrevet

700 kr for en spesialsydd sele (de har passgaranti) er ikke så mye :) Du får en knallgod sele, som ikke gnager noe sted, med full bevegelsesfrihet.

Jeg har bestilt til hundene nå, både tur og trekksele. De skal være klare om litt, kan gjerne oppdatere her når jeg får dem.

Det hadde vært kjekt!

Problemet er at muttern står for innkjøp og daglig bruk. Hun mente den ble for voldsom og bikkja kom til å se ut som en minigris. Prøvde å forklare at LOL - det er bare sbt som noen ganger ser ut som minigriser ( no harm meant :lol: ) - men det gikk ikke helt gjennom.

At ikke noen kunne laget en sånn god blanding som var hakket enklere, og ikke er en hel rustning du tar på bikkja :P

Skrevet

Hvordan fungerer den når hunden trekker mot siden, eller bakover?

Til siden sitter den bra på mine ihvertfall, men hvis bikkja trekker seg bakover så kan den faktisk komme ut av den.

Skrevet

Bakover kommer jo hunder seg ut av alle seler utenom myndeseler eller andre seler med bukreim. :)

Ikke med Webmasteren eller Rogz H-sele, her i huset ihvertfall. Så lenge han ikke prøver bevisst, bare trekker bakover og alle andre retninger enn framover, egentlig).

Skrevet

Ikke med Webmasteren eller Rogz H-sele, her i huset ihvertfall. Så lenge han ikke prøver bevisst, bare trekker bakover og alle andre retninger enn framover, egentlig).

Webmasteren var blant selene jeg tenkte på da jeg skrev bukreim. Mine kommer seg ut av rogz-seler om de vil, men ikke så lett som seler som er mer av "nometype" selvsagt.

Ingen av de jeg har nå er av typene som bryter seg ut av seler, så det blir nok ikke noe problem for vår del :)

Ikke i Hurrta sin H-sele heller :P For den kan strammes.

Brystseler alla Hurtta sin er superenkle å komme seg ut av da :P Men om hunden din ikke er av typen som bevisst bryter seg ut av seler så er det jo strengt tatt ikke noe problem uansett :P

Skrevet

Har turselen til sheltien her. Men den ser ikke ut som de som er postet her, men som de som på kombinert wp selen, bare uten draget. :) veldig fornøyd. Hele hunden ser mer balansert ut med en sånn sele, og han trekker bra i den. Dessuten har han slutta å vingle fra side til side på tur, pga at det er fester på hver sin side, ikke bare en midt på som på hurtta sin feks. Fantastisk :D litt uvant først å ikke ha noen klips, men man blir vant til det etterhvert. Dyrepleiere sliter med å skjønne hvordan man får den på da, haha!

Skrevet

Elsker Melvin sin MiniPinasele! Den er såå myk og god, sitter som støpt og kan brukes til alt :D

Båndtur:

IMG_1054_zpsad27dc94.jpg

Løstur:

IMG_1066_zps52922235.jpg

Skitur:

IMG_1060_zpsea69c1c9.jpg

Trekktur (med ekstrautstyr):

IMG_1091_zpsa67fa3d9.jpg

Og kald tur (også med ekstrautstyr - spesialsydd dekken som man fester i selen):

IMG_1024_zpsba4f8e2c.jpg

Skrevet

Og kald tur (også med ekstrautstyr - spesialsydd dekken som man fester i selen):

IMG_1024_zpsba4f8e2c.jpg

Synd dekkenet til selen kun er i staffestørrelsar, hadde komt godt med til ein frostpinne på høst- og vinterhalvåret.

Skrevet
Ja, men på de bildene du har lagt ut, så er de jo annerledes?
Hvilke er annerledes? De har vært helt like hele tiden tror jeg, utenom nå de siste par mnd har hun begynt å sy på en liten bit over ribbeina så selen skal sitte bedre når hunden går løs :) Edit: jo! Ringene i siden er større, og alle reimene er festa til ringen istedet for sydd i hverandre, om det var det du mente?
  • 2 weeks later...
Skrevet

Da har jeg fått turselen, og den sitter veldig bra på lille dvergpinscheren min. Var visst den minste selen hun hadde sydd. Hehe :D

Har bare testet den på en liten rusletur, men den sitter bra både ved trekk fremover, til siden og slakk line.

Får testet den skikkelig i helgen, både til trekk og tur.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
    • Kan også si at det er mellomstor hund i størrelse. Men man skal unngå helt hopp eller generelle store bevegelser uansett i starten vet jeg godt. Så da sperrer jeg av for sikkerhetsskyld heller enn så være for mye hauk så jeg også får beholdt roen samtidig som gitt ho omsorgen også roen ho trenger er planen da. Samtidig kan jeg si at ho er veldig sterk hund generelt psykisk også fysisk for så kun være mellomstor hund. Bevarer roen når trengs og når ikke trengs vet ho hva ho skal. Bare håper ho forstår legge seg bra for kroppen som nevnt og det er en av de siste tingene jeg er usikker på rundt dette etter operasjon. Ho har nok noen år til igjen asså, frisk som en fisk og aller første ting som noen gang skjedd ho som trengt oppmerksomhet fra veterinær dette mtp fysiske ting eller psykiske ting. Kun vaksiner ellers ho trengt.  
    • Snakket med veterinæren og fikk beskjed om så kun ha valpen bortreist i 7 dager i hvertfall var nok. Utenom det har jeg fått lite informasjon egentlig. De skal informere meg mere i morgen når jeg leverer ho der for operasjonen tidlig på morgenen. Jeg kommer sperre av inngang til sofaen også området foran sofaen helt ærlig bare uansett er planen også legge dyne så pledd i hunde sengene vi har rundt her så ho får komfort også kan lage sin egen om føler for det tenkte jeg. Men er usikker på om dyr generelt etter operasjon legger seg bra mtp der dem sydd bare og der er jeg litt usikker. Ho får body selvfølgelig. Og hvis ho så får en liten tisse ulykke eller gjør fra seg inne bryr ikke jeg meg noe om helt ærlig etter operasjon, da kan uhell skje tenker jeg sånn sett for det er trossalt fjerne livmor også fjerne svulst i 1 jur hvis ikke det er spredt mer enn de funnet da. De håpet det gikk over av seg selv men sist time for sjekk etter innbilt svangerskap fikk jeg time for operasjon temmelig fort så det har blitt noe bedre samtidig ikke borte så de tok avgjørelsen for operere. De tok ultralyd første gang også når sjekket så de er nok veldig nøye her tenker jeg og jeg har tillit til dem på dette også tillit til at hunden klarer seg nok bra. Men mer nervøs rundt dette med gode ligge plasser også gi ho riktig komfort så jeg driver på lager områder avsperret rundt eksempel sofaen og tenker jeg bare sover i sofaen med ho i hundesengen sin første natten eller nettene om så jeg asså for det gjør meg null så lenge jeg har oversikt også får fulgt med på at ho har komfortabelt litt når første døgnene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...