Gå til innhold
Hundesonen.no

Ledige plasser LP kurs, østlandet


Recommended Posts

Skrevet

Privat LP kurs, antageligvis i Aurskogområdet -ikke helt avklart enda.

Kurset er for kl.1 til Elite ekvipaser. Maks 6-7 deltagere, ett par ledige plasser igjen.

Instruktør: Hege Johnsen.
1200,- pr ekvipasje.
4-5.oktober 0900-1600.

krav: minimum kl.1 øvelser inne.
Noen som vil være med? Er ett par plasser igjen. Ta kontakt med meg på PM eller mail [email protected]

Skrevet

Det er rent hyggelig og ikke noe trening basert på positiv straff hos Hege. Det er vanskelig å si noe om trenings-filosofi hos de fleste som instruerer, de har en stor kasse de plukker verktøy fra. Føler de at det må til med shaping så gjør de det, føler de at her trengs det mye hjelp så gjøres det.

  • Like 4
Skrevet

Det er rent hyggelig og ikke noe trening basert på positiv straff hos Hege. Det er vanskelig å si noe om trenings-filosofi hos de fleste som instruerer, de har en stor kasse de plukker verktøy fra. Føler de at det må til med shaping så gjør de det, føler de at her trengs det mye hjelp så gjøres det.

Og der har vel Margrete svart for meg. :)

Og for de som ikke kjenner Hege så har hun lagt i LP Eliten lenge nå, med belgisk fårehund (husker ikke navnet i farten) og BC Gustav, nå Herman og Lillebror. Landslagsutover og Gera listen har jeg ikke plassering og antall på. Men det er opp til flere gode plasseringer. Dyktig instruktør med masse å ta av.

Skrevet

Da var det en som trakk seg, så det fins fortsatt en ledig plass.

Påmelding er bindene!

Skrevet

Det er ganske enkelt å si/opplyse om instruktørens trenings- og læringsfilosofi (ganske sammenfallende). Såklart har de en stor "verktøykasse", men en instruktør som har utelukkende positiv treningsfilosofi ville aldri ha dratt frem positiv straff, men funnet andre løsninger (shaping o.l. har ikke noe med treningsfilosofi i den forstand)

Synes det er virkelig tåpelig at dette ikke er noe man kan spørre om uten å få tilbake "vanskelig å si noe om". Det er faktisk veldig lett å si noe om.

Og alle som leser dette burde få med seg at dette kurset er ikke utelukkende positiv mtp instruktørens innlæringsmetoder, som jeg har sett i praksis. Det blir villedende å si at det ikke brukes positiv straff og "lederskapsteori" i kurs med denne instruktøren.

  • Like 1
Skrevet

Hvis det skulle vært lett å si noe om en instruktørs ideologi så hadde det ikke vært en god instruktør, enkelt og greit. En god instruktør evner å se og bruke de nødvendige midlene for hver enkelt ekvipasje.

Er det noe for Keo tro? Han er jo forsåvidt grunntrent osv, men vi har en forferdelig fellesdekk pga usikkerhet og en god del pirk man trenger motivasjon til :lol:

Skrevet

Beklager, @maysofie, men der deler vi ikke likt syn. Jeg klarer ikke å si at instruktører som innimellom bruker positiv straff og "lederteori" fordi det "er det beste for hunden" er gode instruktører - fordi jeg aldri ville brukt disse metodene, og det håpet jeg egentlig ingen andre ville gjøre heller, når det finnes så mange andre måter å gjøre det på. Fordi det er i mine øyne ALDRI det beste for hunden.

Det er forskjell på verktøy og treningsfilosofi. Jeg må faktisk ha sånt opplyst, sånn at jeg ikke går på en smell og melder meg på et kurs hvor instruktøren ikke kan "hjelpe meg" om jeg ikke bruker straff! Jeg er kanskje litt vel skarp og ufyselig nå, men akkurat hvilken treningsfilosofi er faktisk nødvendig for mange.

Skrevet

Vi minner om at kjøp og slag-tråder ikke skal diskuteres i. Den låses siden alle plassene er tatt.

Moderator Raksha

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Enig! Heftig lyd er no go for meg også
    • Da snakker vi en helt annen arbeidskapasitet, tilnærmet border collie. Men hvis det er aktuelt, så ja. Og så har de MYE lyd. Mer enn de andre lapphundene. Jeg synes de er dritfine, men lyden (og røytingen) hadde vært uaktuell for meg.
    • Lapsk vallhund kanskje? Kjenner ingen personlig, men kjenner til en oppdretter, og forstår det slik at det er mer å hente der enn hos finsk og svensk
    • Korthåret collie var det første som slo meg. Gjeterhundtype men stort sett avlet som selskapshund nå. Røyter en del, men er ganske førerorientert og spennende rase. Generelt vil du se på raser som er avlet for å samarbeide med fører. Det er noen typer jakthunder som ikke skal jobbe selvstendig, men på førers kommando, f.eks, apporterende o.l., som typisk retrievere og spanieler. Og så har du gjeterhunder som er de klassiske som er forholdsvis førerorienterte og lette å trene, men som også krever en del både fysisk og mental akvitisering. Så kommer det litt an på om det spiller noen rolle med bjeffing, for eksempel. Dansk/svensk gårdshund har en del jaktinstinkt men er også ganske førerorientert og lett å trene. Finsk og svensk lapphund, mye pels, mye lyd, litt mer selvstendig enn mange gjeterhunder, men morsomme hunder. Schapendoes, pumi, tibetansk terrier, bearded collie kan være alternativer. 
    • Hvilke av de sjeldne mellomstore hundene passer best til å trene lydighet og å gå skogsturer med? Skriver sjeldne da jeg er ganske kjent med de som er mest populære. Gjerne med minst mulig jakt siden jeg ikke skal trene jakt og ønsker at hunden skal gå løs på turer hvis den blir lydig nok. Pelsstell betyr ikke noe og vakt betyr heller ikke noe da vi bor på bygda. Ønsker hunderase mellom 10-30 kilo da jeg ikke har styrke nok selv og jeg ikke ønsker altfor stor hund. Kanskje prøve agility også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...