Gå til innhold
Hundesonen.no

Ledige plasser LP kurs, østlandet


Recommended Posts

Skrevet

Privat LP kurs, antageligvis i Aurskogområdet -ikke helt avklart enda.

Kurset er for kl.1 til Elite ekvipaser. Maks 6-7 deltagere, ett par ledige plasser igjen.

Instruktør: Hege Johnsen.
1200,- pr ekvipasje.
4-5.oktober 0900-1600.

krav: minimum kl.1 øvelser inne.
Noen som vil være med? Er ett par plasser igjen. Ta kontakt med meg på PM eller mail [email protected]

Skrevet

Det er rent hyggelig og ikke noe trening basert på positiv straff hos Hege. Det er vanskelig å si noe om trenings-filosofi hos de fleste som instruerer, de har en stor kasse de plukker verktøy fra. Føler de at det må til med shaping så gjør de det, føler de at her trengs det mye hjelp så gjøres det.

  • Like 4
Skrevet

Det er rent hyggelig og ikke noe trening basert på positiv straff hos Hege. Det er vanskelig å si noe om trenings-filosofi hos de fleste som instruerer, de har en stor kasse de plukker verktøy fra. Føler de at det må til med shaping så gjør de det, føler de at her trengs det mye hjelp så gjøres det.

Og der har vel Margrete svart for meg. :)

Og for de som ikke kjenner Hege så har hun lagt i LP Eliten lenge nå, med belgisk fårehund (husker ikke navnet i farten) og BC Gustav, nå Herman og Lillebror. Landslagsutover og Gera listen har jeg ikke plassering og antall på. Men det er opp til flere gode plasseringer. Dyktig instruktør med masse å ta av.

Skrevet

Da var det en som trakk seg, så det fins fortsatt en ledig plass.

Påmelding er bindene!

Skrevet

Det er ganske enkelt å si/opplyse om instruktørens trenings- og læringsfilosofi (ganske sammenfallende). Såklart har de en stor "verktøykasse", men en instruktør som har utelukkende positiv treningsfilosofi ville aldri ha dratt frem positiv straff, men funnet andre løsninger (shaping o.l. har ikke noe med treningsfilosofi i den forstand)

Synes det er virkelig tåpelig at dette ikke er noe man kan spørre om uten å få tilbake "vanskelig å si noe om". Det er faktisk veldig lett å si noe om.

Og alle som leser dette burde få med seg at dette kurset er ikke utelukkende positiv mtp instruktørens innlæringsmetoder, som jeg har sett i praksis. Det blir villedende å si at det ikke brukes positiv straff og "lederskapsteori" i kurs med denne instruktøren.

  • Like 1
Skrevet

Hvis det skulle vært lett å si noe om en instruktørs ideologi så hadde det ikke vært en god instruktør, enkelt og greit. En god instruktør evner å se og bruke de nødvendige midlene for hver enkelt ekvipasje.

Er det noe for Keo tro? Han er jo forsåvidt grunntrent osv, men vi har en forferdelig fellesdekk pga usikkerhet og en god del pirk man trenger motivasjon til :lol:

Skrevet

Beklager, @maysofie, men der deler vi ikke likt syn. Jeg klarer ikke å si at instruktører som innimellom bruker positiv straff og "lederteori" fordi det "er det beste for hunden" er gode instruktører - fordi jeg aldri ville brukt disse metodene, og det håpet jeg egentlig ingen andre ville gjøre heller, når det finnes så mange andre måter å gjøre det på. Fordi det er i mine øyne ALDRI det beste for hunden.

Det er forskjell på verktøy og treningsfilosofi. Jeg må faktisk ha sånt opplyst, sånn at jeg ikke går på en smell og melder meg på et kurs hvor instruktøren ikke kan "hjelpe meg" om jeg ikke bruker straff! Jeg er kanskje litt vel skarp og ufyselig nå, men akkurat hvilken treningsfilosofi er faktisk nødvendig for mange.

Skrevet

Vi minner om at kjøp og slag-tråder ikke skal diskuteres i. Den låses siden alle plassene er tatt.

Moderator Raksha

Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...