Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet


Jeg er 32 år og bor i Bergen med samboer. Jeg jobber som rehabiliteringsassistent på Østlandet hvor jeg jobber med mennesker som har mistet synet helt eller delvis. Jeg underviser i punktskrift, data, tekniske hjelpemidler og kjøkken. Jeg jobber i turnus på én eller to uker, litt ettersom. Ellers liker jeg å susle på kjøkkenet, lese/skrive, organisasjonsarbeid osv.

Jeg har hatt hund i 11 år. Akkurat nå har jeg labradoren Flex som min 3. førerhund som jeg fikk 28. april 2014. For dere som har Norges Blindeforbunds førerhundkalender, finner dere et valpebilde av Flex i august 2014.

Flex er en rolig hund. Han er flink i sele og jobber konsentrert og generelt bra. Det er tydelig at han trives med jobben sin, for halen går frem og tilbake, og selvsagt får han myyye ros og godbiter når han gjør noe riktig. I skogen får han boltre seg fult og helt og det synes han er gøy :) Det er sundt med trim for både hode og kropp.

Det er fantastisk å få det privilegiet det er å ha førerhund. Jeg kan gå ut når jeg vil og jeg kan gå trygt, for Flex leder meg unna hindringer.

Håper jeg får nytte av denne siden. Ser i hvert fall interessant ut!

  • Like 13
Skrevet

Takk for velkomsthilsner alle sammen! :D Koselig å bli møtt av en slik positiv gjeng ;)

Jeg har ikke så mange bilder av Flex enda. Jeg er avhengig av at noen tar bilder for meg, men et par bilder har jeg... Legger de ut under bildekategorien i nær fremtid ;) Ha litt tål med meg :)

  • Like 1
Skrevet

Velkommen hit til oss! :D Så utrolig artig å få høre hvordan det er med førerhund. :)

Takk igjen ;)

Hvis det er ønskelig, kan jeg jo opprette en tråd under "Hundeprat" med informasjon og spørsmål om førerhund... :) Alltid fint med viktig og nyttig informasjon...

  • Like 3

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...