Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pluto Mio er en fin hest altså!

Bet meg merke i den hvite, prøvde å google, regner med det er den samme? :) Synes den så så lett og ledig ut.

  • Svar 365
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Voltige er gøy (og skummelt), jeg syslet litt med det i min ungdom selv. Men for min del så er ikke voltige så imponerende på hestesportmåten - det er egentlig bare et turnprogram som tilfeldigvis er

Det utsagnet der har jeg vansker for å kjøpe. De fleste konkurransehestene jeg har sett står på frimerkestørrelse paddocker ALENE, går i skrittemaskin, får en treningsøkt om dagen og står resten av ti

Her kan vi kose oss med å kommentere, snakke og spørre om VM i Hestesport! Gøy med feltritt, men trives best som tilskuer

Skrevet

Forkjøla som fy men har dermed fått med hele sendingen i det minste. Gøy at de fleste i toppen også er blandt de som red penest. Og for noen hester! :wub:

Skrevet

Jeg har fulgt mest med på reining og litt på dresuren.

Gleder meg til individuell finale i reining nå snart :D

Guest Michellus
Skrevet

Når jeg sitter og ser på dressur (spesielt) angrer jeg veldig bittert på at jeg sluttet å ri.. Dressur var det jeg likte best, og jeg savner det virkelig nå merker jeg :/

Skrevet

Men hvorfor skal man stoppe hesten fra å slå hodet for høyt opp? :P

(Jeg innser dette anakeligvis er nuubspm, men :P Må ha det inn med teskje :ahappy: )

I tillegg til å få hesteskalle i nesa så er det en liten 'sikkerhetsline' for å ikke bli sittende med begge tøylene på samme side om hestene slår opp høyt. Det finnes en enklere variant brukt til galopp (irsk martingal) men varianten på bildet gjør at man kan bruke tøylene uavhengig av hverandre samtidig som man har den lille sikringen
Skrevet

Jeg har bare trengt det på en hest og det var en kalblods som av en eller annen absurd grunn syntes det var artig å prøve å skalle meg av salen hver gang han slo over i galopp.

Jeg var på én ridetur med den hesten uten. Damn! Den ødela hjelmen min og ga meg et nydelig oppsyn... En av de verste opplevelsene jeg har hatt på hesteryggen og jeg har opplevd mye rart ( hestene "våre" var strengt tatt ikke innridd. . )

Skrevet

Wild Lone døde etter målgang. :(

Så utrolig trist :(

Reining kan jeg ingenting om. Liker at de skal bruke minst mulig signaler, men innimellom syntes jeg de tar litt mye i stangbittet som jo er et sterkt bitt. Virker som de beste ikke gjør det da. :)

Skrevet

Syns det blir extra moro å se hvordan CC Top klarer seg i dette selskapet. Kult at lille Norge klarer å avle en og annen riktig god hest. Også er det litt festlig å høre på Emil

  • Like 1
Skrevet

Hva er den mest imponerende grenen for oss som ikke kan noe om gangarter og sånn? Så på et klipp der en hest blir longert (?) og rytteren hopper opp og ned, balanserer på ryggen og i det hele tatt, artig å se på! Finnes det noe som er enda mer ekstremt enn det, der ingen holder i et tau?

Skrevet

Hva er den mest imponerende grenen for oss som ikke kan noe om gangarter og sånn? Så på et klipp der en hest blir longert (?) og rytteren hopper opp og ned, balanserer på ryggen og i det hele tatt, artig å se på! Finnes det noe som er enda mer ekstremt enn det, der ingen holder i et tau?

Voltige, that is! :)

Personlig synes jeg at feltritt er det mest imponerende, da det krever en ekstremt tøff hest, en tøff rytter og et meget godt samarbeid mellom hest og rytter. Hesten må hoppe ut i intet, og må stole på rytteren i alle settinger, og rytteren må stole på at hesten hopper o gjør det den skal. Det er vel også den sporten med flest fataliteter, både blant hest og rytter.

  • Like 1
Skrevet

Hva er den mest imponerende grenen for oss som ikke kan noe om gangarter og sånn? Så på et klipp der en hest blir longert (?) og rytteren hopper opp og ned, balanserer på ryggen og i det hele tatt, artig å se på! Finnes det noe som er enda mer ekstremt enn det, der ingen holder i et tau?

Kjøring :D Full fres med lekre firspann, det er kult (synes jeg.... :P )

  • Like 2
Skrevet

Ja var deilig å få sett Charlotte og Valegro uten kommentator og bare nyte! Hun rir så pent og han er bare så flott!

Lola tror ikke det du tenker på finnes innen sporten men innen underholdningen (og blandt "hestehviskere" / trenere.) Så du feks det klippet med han som stod på ryggen av to hvite hester med en løs flokk rundt seg? :wub:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...