Gå til innhold
Hundesonen.no

Dårlig service eller er det bare sånn det er?


Debbie
 Share

Recommended Posts

Jeg har nå flere ganger kjøpt ting i dyrebutikker. Og siden jeg sykler til butikken, og ikke har bil eller hentemuligheter- så har butikken selv sagt de kan levere.

Og her er saken:

Vi avtaler et tidspunkt, og dag- og de kommer ikke. Når jeg ringer og lurer så er det:

Oi, det glemte vi...jajaja. Er du hjemme...... Hvis jeg svarer benektende at det ikke svarer, så er det utrolig så vanskelig kunde jeg er.

Vi hadde en avtale da jeg faktisk var hjemme, og ventet og venter og ventet.

Nei, du kan helst ikke bare sette det på utsida av døra mi. Det er VARMT UTE, og jeg har bestilt rått kjøtt, og det er flere timer til jeg kommer hjem fordi jeg er på jobb. Det var en grunn til at jeg spurte om dere kunne komme den dagen, og det tidspunktet.

Er jeg så vanskelig eller det bare dårlig service. Jeg får jo varene etterhvert, men jeg må alltid vente, og ofte avlyse ting da jeg må vente på at de skal dukke opp for å levere.

Og når jeg kjøper for flere tusen kroner, og mange hundre kg for så er det jo faktisk innbringende for butikken..

Noen andre som har lignende erfaring?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Spørsmålet er vel om denne butikken har levering av varer som en service de gjør normalt, eller om dette er helt spesielt bare for deg? Er dette normal service, eller du betaler ekstra for å få dette hjemkjrt, så er det dårlig av dem, men om dette er noe de gjør helt utenom normalen, så synes jeg kanskje ikke man skal være alt for kritisk?

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Sånn det høres ut, så har butikken tilbudt seg ekstra service til deg. Mest sannsynlig har de da ikke en vane/rutine på det, så noen der må kjøre det ut spesifikk for deg. Da tror jeg det kan være lett å glemme rett og slett, iom de sikkert har nok med ting å gjøre i butikk også.

Men klart, har de en avtale med noen, så bør de holde det.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det kommer jo litt an på butikken, og litt slingringsmonn må man ha. Men å be om at de kommer innenfor et tidsrom på et par timer burde være ok. Om det er noe de tilbyr som ekstraservice til deg så er det kanskje en litt annen sak.

Her leverer Dyresjappa innenfor faste tider (enten 13-16 eller 17-20, to dager i uka), og ringer om vi ikke er hjemme eller bare ikke svarer på døra. Men vi har tørrfôr da, så det får de sette utenfor.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Uansett om det tilbys til alle eller er en ekstra service så er det jo elendig kundeservice? Hvis man faktisk ikke klarer å gi kunden det man helt frivillig lover så bør man jo ikke love det?

Helt enig i dette, tilbyr de seg så får de klare å levere det de har lovet også. Veldig dårlig service og markedsføring av seg selv å holde på frem og tilbake med en kunde på den måten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...