Gå til innhold
Hundesonen.no

Collegehumor avdekker sannheten om purebred dogs...


Recommended Posts

Skrevet

Ta høyde for at dette er en video laget i amerika, så den litt ensidige framstillingen at purebreds=sick mutts=healthy er nok et resultat av at amerika har et kjæledyrhold som er annerledes enn vi har i Norge. At man anbefales å hente en valp på et shelter er en fin ting.

Men måten de framstiller mops, engelsk bulldog og til og med cavalier king charles spaniels på er fantastisk - og hvordan kennel klubben (AKC) hindrer utviklingen av sunnere hunder.

Min favorittquote: "it's bordlerline animal abuse" (om engelsk bulldog)

Skrevet

Det de sier om de spesifikke rasene er sikkert veldig bra, og gudene skal vite at jeg er mer enn kritisk til dem som vi har diskutert i en annen tråd, men sorry, Kanger - denne videoen klarer jeg ikke å se. Denne type amerikanske shows med dens overforenklede, raske, overfladiske og stressende måte å få ting til å bli "morsomt" på gjør meg stresset i hodet etter ett minutt. Takler det nesten dårligere enn jeg takler flatnesehunder. Jeg begynner å bli gammel. :P

Men det er vel laget til et amerikansk publikum, og bare folk ser det og de får poenget frem, så er det kjempebra, synes jeg.

  • Like 2
Skrevet

Det de sier om de spesifikke rasene er sikkert veldig bra, og gudene skal vite at jeg er mer enn kritisk til dem som vi har diskutert i en annen tråd, men sorry, Kanger - denne videoen klarer jeg ikke å se. Denne type amerikanske shows med dens overforenklede, raske, overfladiske og stressende måte å få ting til å bli "morsomt" på gjør meg stresset i hodet etter ett minutt. Takler det nesten dårligere enn jeg takler flatnesehunder. Jeg begynner å bli gammel. :P

Men det er vel laget til et amerikansk publikum, og bare folk ser det og de får poenget frem, så er det kjempebra, synes jeg.

Jøss, det hadde jeg ikke trodd om deg, du er da ikke så mye eldre enn meg, er du? :P Fant videoen på www.9gag.tv , en av de større videositene som samler morsomme og underholdende videoer til folk i dag. Derfor får denne videoen et stort og vidt publikum, noe som er fantastisk :D

Synes den var morsom og fin, alt trenger jo ikke være 124minutters dokumentar hvor tempoet er 12 bpm…. :)

Jeg tenker minutephysics iallefall ikke er noe for deg da :Phttp://www.youtube.com/user/minutephysics

Skrevet

Synes den var morsom og fin, alt trenger jo ikke være 124minutters dokumentar hvor tempoet er 12 bpm…. :)

Vet ikke hvor mye eldre enn deg jeg er, for jeg vet ikke hvor gammel du er. ;)

Nei, alt trenger ikke være en 124 minutters dokumenter hvor tempoet er 12 bpm, men det finnes jo en mellomting. Må ikke være enten/eller. :)

Skrevet

"More like best in the freak show" :D

Likte videoen jeg men synes det var litt overdrevet å si at det bare er å hente en blandingshund på en shelter så får man en frisk hund - det har man jo ingen garantier for :P . Men ellers så synes jeg denne var gøy å se og håper flest mulig ser den :)

  • Like 1
Skrevet

Helt grei film. Liker ikke helt overdrivelsen av "purebreds = sick, mutts = healthy", men poenget med rasene dro frem var ganske bra, morsomme og ikke minst viktige og sanne! Men ja det er jo dne viss forskjell mellom Amerika og Norge da :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har hunder som jeg napper hår i ørene på.  Bruker earpowder, det gjør det lettere å få tak i hårene og de slipper lettere.  Noen ganger når hårene sitter langt inne, bruker jeg veneklemme (arterieklemme) for å få de ut.  Dette får du i dyrebutikk. Håper dette kan hjelpe deg.  Hvis hunden stritter imot, må det bare trenes på, så går det fint.
    • En hundefrisør kan antageligvis hjelpe deg bedre enn en dyrlege, både med den faktiske jobben og opplæring om hvordan du gjør det selv. Har du ikke fått noe veiledning av oppdretter om tilvenning og trening på pelsstell? Hvis det er en rasehund så er det også mulig at raseklubben har klippekurs eller noen som kan hjelpe.
    • Har en ikke røykefri hund som jeg sliter med å nappe ørene på. Har sett at det er en slags saks man kan nappe det lettere på. Eller finnes det noe annet enn fingrene? Hunden jeg har stritter sånn i mot og jeg sliter virkelig siden hun er ekstremt hårsår. Jeg får ikke tak i pelsen der fordi hun vrir seg unna med kroppen og med hodet og alt. Og jeg kan ikke dra til dyrlegen hver eneste gang heller.
    • Det kommer jo an på om du ønsker å åpne og lukke port hver gang du skal kjøre inn og ut. Jeg ville nok hatt bil og kjøring utenfor gjerdet, for å unngå fare for påkjørsel av hunder.
    • Er det lurest å ha gjerde der man parkerer bilen også? Da må man ha port. Eller lurest å kun ha gjerde der man ikke kjører bil?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...