Gå til innhold
Hundesonen.no

Hund som lukter mye i sommer!


Recommended Posts

Skrevet

Dumt spørsmål, kanskje :icon_redface:

Jeg kan visst trygt konkludere med at min hannhund ikke lukter blomster nå i sommer. Ånde, munn, hud og ører er OK. Jeg har en sterk mistanke om at det er tåfislukt (?). Det har vært uutholdelig varmt, så...

Etter full gass sjamponering i dusjen, lukter han knapt bedre dagen etterpå. Har godt renhold av hundebånd, seng og tepper. Han bader i (rent og luktfritt) ferskvann flere ganger til dagen. Han er jo dermed en del våt ila døgnet, kan det være en grunn til at han får denne lukta hele døgnet også når han da er tørr?

Noen flere stinkbomber i sommer? Forslag til andre ting?

:|

Guest Yellow
Skrevet

Ikke noe hudproblemer eller fått rødlig farge i pelsen av all badingen? Synes forøvrig ikke om det er snakk om en helt mørk hund det siste. :) Sjekket om lukten kommer fra baken?

Skrevet

Ikke noe hudproblemer eller fått rødlig farge i pelsen av all badingen? Synes forøvrig ikke om det er snakk om en helt mørk hund det siste. :) Sjekket om lukten kommer fra baken?

Ikke noe analkjertellukt. Svart hund, så rødlig farge (som i sopp) vil ikke vises før det er ganske ille ja. Jeg kan ikke se noe per nå. Han har aldri hatt noen historie med denslags i hvert fall.

Hundepels som aldri blir helt tørr, stinker surt...

Ja, det var riktig lukt det. Sure tær, tenkte jeg.

Da blir det begrensninger i badingen nå da.

Skrevet

Samme problemet med Blaze (sheltien) kjente jeg i går. Skikkelig sur lukt i underulla. Han har bada hver dag i ei uke så jeg antar det er fordi pelsen ikke har rukket å tørke ordentlig i mellom. I dag blir det en skikkelig dusj med påfølgende føning :P

Guest Kåre Lise
Skrevet

Høres jo veldig ut som mye bading, pelsen ( underulla ) råtner når den aldri blir tørr. I verste fall blir det aldri helt borte før til høsten med ny pels / underull. Børste masse, få det vekk. Må ha vært 2003 jeg erfarte det der, leste akkurat klimastatistikk.. :P Folk må nå gjøre som de vil men det er ikke bare lurt å bade mye, dessuten er god fysisk helse det desidert beste for hundene å holde ut i varmen, det gjør hele forskjellen. :)

Guest Jonna
Skrevet

Skyll i eddik etter du har vasket hunden, og tørk den.

Om du bruker balsam så kutt det ut med en gang, hunden bruker bare lengre tid på å tørke.

Skrevet

Greit å få bekreftet min mistanke om at det er all badinga som gjør at min også lukter surt. Synd, for det er super trening/aktivitet i varmen - og han elsker det. Da blir det eddik, føning og badepause. Betyr det at de ikke burde bade mer ut året, eller holder det med et godt opphold?

Skrevet

Greit å få bekreftet min mistanke om at det er all badinga som gjør at min også lukter surt. Synd, for det er super trening/aktivitet i varmen - og han elsker det. Da blir det eddik, føning og badepause. Betyr det at de ikke burde bade mer ut året, eller holder det med et godt opphold?

Åh, enda en! :) Nå er jeg sikkert ikke den rette til å svare, bikkja er på tiltaksdag 1 :lol: Jeg tenker først å prøve å dele opp i lengre "intervaller", sånn at han heller får bade masse når han først er våt, og deretter bli helt tørr og forbli tørr i lenger periode. Skal også følge rådene om å tynne pelsen osv, tror det vil bidra mye. Blir spennende å se effekten, jeg har troa!

Skrevet

Skyll i eddik etter du har vasket hunden, og tørk den.

Om du bruker balsam så kutt det ut med en gang, hunden bruker bare lengre tid på å tørke.

Når jeg bruker spraybalsam på aussietrollet tørker hun raskere, innbiller jeg meg O.o

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...