Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 158
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Jippi! Vi er boligeiere!!!!!!!!!!! :D Link: http://www.finn.no/finn/realestate/homes/object?finnkode=51233823&searchclickthrough=true

Og vips har vi kjøpt vår første leilighet 72 kvm å boltre seg på. Deeeet blir en overgang

Shiiiit. I løpet av 24 timer vet vi om vi er eiere av leilighet for første gang i våre liv! kalde føtter, kalde føtter!!!! Stressa!! Vil bo hos mamma for alltid. Hilsen hun på 25 med separasjonsangst

Posted Images

Skrevet

Her i borettslaget har de fleste begynt å avklare forkjøpsretten før visninger. Veldig kjekt for kjøpere, da får de vite med en gang om de får leiligheten eller ikke.

Ja, jeg forstår ikke hvorfor ikke alle gjør det slik? Dessverre er det visst flere med forkjøpsrett som er interessert i vår - sa megler på forhånd :(

Spennende! Når får dere svar?

Om litt over en uke! Det er utrolig nervepirrende! Jeg tror jeg begynner å hylgrine om noen tar den :lol:

Skrevet

 

Ja, jeg forstår ikke hvorfor ikke alle gjør det slik? Dessverre er det visst flere med forkjøpsrett som er interessert i vår - sa megler på forhånd :( 

 

 

 

Om litt over en uke! Det er utrolig nervepirrende! Jeg tror jeg begynner å hylgrine om noen tar den :lol: 

Ville forberedt meg på å tape den og heller bli steike positivt overrasket om ikke.

Det er tøft å gå slik å ikke vite!

Skrevet

Nå er det vist min tur til å leite også. Penga har vist blitt for tunge å ha for min far så han deler ut litt

Skrevet

Ville forberedt meg på å tape den og heller bli steike positivt overrasket om ikke.

Det er tøft å gå slik å ikke vite!

Ja, jeg prøver å være innstilt på at den går tapt. Vi tror med...70%...sikkerhet at vi mister den. Derfor prøver jeg å titte inn på finn.no etter andre leiligheter flere ganger daglig, men jeg vet at jeg uansett kommer til å bli veldig lei meg om vi taper denne :P

Skrevet

Jeg håper dere finner leilighet snart, Benedicte :) Krysser for at ikke forkjøpsretten blir brukt. Om så er - da finner dere noe allikevel! Vi tok vår på forkjøp, så det er en absolutt fordel å ha den muligheten. Men jeg ser jo at det er kjipt for dem som ikke har ansiennitet, selv om det var en stor fordel for oss.

Mase lykke til!

Skrevet

Fikk brått lyst til å vise leiligheten vår også :) Vi overtar allerede om 2 uker. Jiiiz - stressa.no :D Men det blir sååå bra!

http://m.finn.no/realestate/homes/ad.html?finnkode=50905090&ov=m&usergroup=19

Minner om kjøkkenet vårt, nais!

Men for en pris, nesten 4000kr fellesutgifter og allikevel må man ut med 3 mill for leiligheten…. Jeg vil aldri dra tilbake til Norge :ermm::P (Sånn er det i Tromsø og, om ikke verre. Vi snakker 2,0-2,5 millioner + 5000kr/mnd for oppussings-objekter… sykt).

Skrevet
Minner om kjøkkenet vårt, nais! Men for en pris, nesten 4000kr fellesutgifter og allikevel må man ut med 3 mill for leiligheten…. Jeg vil aldri dra tilbake til Norge :ermm::P (Sånn er det i Tromsø og, om ikke verre. Vi snakker 2,0-2,5 millioner + 5000kr/mnd for oppussings-objekter… sykt).
Pris, du! Er det et sted du får mye for pengene i Oslo er det på Oppsal (hvis du ikke vil bo i Groruddalen, for der er det ennå billigere). Vi betaler nærmere 40.000 pr kvm. I de mest populære strøkene i byen er kvm-prisen oppe i det dobbelte om dagen. Så selv om 3 mill er mye penger er det høyst sannsynlig ikke noen pristopp i et område som stadig øker i popularitet, men som samtidig ikke vil by på de store overraskelsene med det første (les; utbygging, som vi er veldig lei av å bo midt oppi pga forstyrrende støy). Vi gjorde det litt sånn - ok. Vi har 3 mill til rådighet (finansieringsbevis) - hvor vil vi bo og hvilket av de stedene vi vil bo gir oss mest for pengene? Da landet vi her :) Men det er høye priser i Oslo. Fordelen er at vi betaler like mye for å bo her MED lån som vi måtte gjort for tilsvarende leilighet på leiemarkedet. Gleder meg til god plass, lyse vegger, skogen rett i nærheten og ennå nærmere t-banen :)
  • Like 1
Skrevet

Tusen takk! :D

Maria: Den leiligheten er skikkelig fin :ahappy:

Jeg har et lite dilemma med fargene på det nye badet vårt, da :lol: Badet der er under 10 år gammelt, men jeg liker ikke flisene. Men de er ikke så stygge at jeg vil brukte 150 000 på å pusse det opp. Noen som har forslag til enkle grep? Jeg vet at noen maler badfliser, men det er litt risky syns jeg. Jeg kommer uansett til å bytte servant/speil/blandebatteri for å prøve å freshe det opp litt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...