Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 63
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Puli 14 uker i dag. Vekt 5 kg nå, forventet som voksen 10-13 kg. Høyde ca 32-33 , forventet som voksen 37-41. Jepp, hun er langbent og skranglete enn så lenge..

Det står ingenting om vekt i rasestandarden for finsk lapphund. Det står høyde 49cm +- 3 cm.

Oi, dette ante jeg ikke! Jeg har ikke møtt veldig mange lapper så har bare sett de i normal størrelsen. Men noen ønsker altså større lapper altså. Oppdretter var jo veldig overrasket selv over hvor st

Posted Images

  • 3 weeks later...
  • 1 year later...
Skrevet

Dette er en gammel tråd og disse "valpene" er nå voksne. Hvor høy ble " valpen" din og hvor mye veier den nå som voksen? Hvilken rase har du? Var høyden og vekta slik som dere trodde den gangen dere skrev her? 

  • 2 years later...
Skrevet

Schäfer hannhund:

Vekt 12 uker gammel: 13 kg 

Vekt 15 uker gammel: 18 kg

Vekt og høyde som voksen: 49 kg, 70 cm

 

Schäfer hannhund: 

Vekt 8 uker gammel: 6,9 kg

Vekt 12 uker gammel: 12,5 kg

Så får vi se hvor stor han ender opp med å bli, men det gjør ikke noe om han holder seg innenfor standarden. I motsetning til eldstemann... ?

 

Skrevet

Mine greyhounds var rundt 8-10 kg som 8 uker da jeg fikk dem. Høyde vet jeg ikke, syns de var veldig små og søte ihvertfall :P 

Nå er de begge voksne og tispa er 70 cm høy og veier rundt 40 kg (litt tung, ideelt 1-2 kg mindre) og hannen er 78 cm høy og 42 kg og i fint hold.

  • 3 years later...
Skrevet (endret)

Hei

Har en blandingahund tispe som er av Husky, Nederlandsk Schæfer, Labrador og Dalmantiner. Hun er idag 19 uker og veier 18kg. Får 2 måltider til dagen: 250gr vom med 100gr tørrfôr blandet inn.

Hvor stor kan jeg forvente denne tispen vil bli i både kg og mankehøyde?

 

20230305_143942.jpg

Endret av tedda
Skrivefeil

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Kontakt raseklubben eller NKK for veiledning om dette. Det er ikke veldig vanlig, men det skjer at en oppdretter "leier" en tispe for et kull. De betaler da selvfølgelig alle utgifter i forbindelse med kullet,  men jeg er usikker på om de betaler noe mer enn det til eier, jeg mistenker det er tilsvarende prisen av en valp, evt. en av valpene. 
    • Spør for en jeg kjenner. Oppdretter ønsker at kjøper står som eier. Men vil ha ett kull på tispa. For vil ha genene videre. Hvordan foregår dette vs. forvert? Er ikke forvertavtale. Enten at kjøper har ett kull eller at oppdretter har kull der?
    • Ja, jeg «liker» jo å tro alderen har en stor rolle. Det sies jo at en bc trenger ett år på hvert bein, og ett for hode for å bli voksen. Vi gir oss ikke, men rimelig frustrende å se hvordan oppførselen hans har blitt, når jeg vet at han i bunn og grunn er helt super på alt annet.  Vi var blant annet på ferie ett par dager i sommer. Mye hunder å møte her og der, men ingen hilsing. Og det var ikke noe problem. Han lå fint ved siden av meg å så hunder og folk på 10-20 meters avstand, ingen reaksjon. Det er jo sånn sosialisering bør være. Bare se og observere, uten noe mer. Samme når han er med på jobb. Men det er vel som du sier at mye av det vil vel skinne igjennom da han får landet litt. 
    • Det høres ut som et bra hundeliv. For å svare direkte på spørsmålet så tenker jeg nok at alderen spiller en rolle for at det oppleves verre, men det kan gå begge veier avhengig av hva man gjør med det. Generelt er det greit å tanke at all adferd som hunden får erfaring med blir den bedre på. Hvis hovedregelen blir å utagere på andre hunder som passerer så vil det henge igjen når hunden modner og blir voksen. Hvis dere trener på å ha kontakt og slappe av rundt andre hunder så vil det etterhvert bryte gjennom hormontåka. Lykke til!
    • Mulig jeg formulerte meg litt feil. Men nei, han har nok ikke øvd på det i 18 mnd. Det har gått fint frem til 16-17 mnd alderen. Vi har også gått tur å kommet rett i ett hundestevne, da var det veldig mye hunder, men han brøy seg ikke merkeverdig da heller. Da gikk han bare å snuste. Mulig fordi det ikke var en enkelt hund å henge seg oppi. Han er ganske aktiv i form av søk, og vi trekker og sykler. Verken overstimulert eller understimulert vil jeg tro. Rolig og fin rundt baby på 4 mnd også.    Jeg er klar over at vi må trene passeringer med større avstand for å ha kontakt. Har lest en hel haug om det. Bare nysgjerrig på mer med tanke på alderen hans osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...