Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Er det noen andre som lager og liker smoothier ?

Jeg lager det til meg noen ganger

1 oppskrift jeg har blitt glad i

2dl frosne jordbær

3,5 dl jorbær yoghurt

2 ts vanije sukker.

Du kan ha mere frosne bær i om du vil . Smak deg til :)

Er det noen andre som har oppskrifter de vil dele ?

Skrevet

Jeg bruker en stor banan, en pakke frosne jordbær, et lite beger usøtet naturell- eller vaniljeyoghurt, og en neve mynteblader - det smaker som verdens friskeste hubba bubba :drool: Ellers er pasjonsfruktpuré alltid et godt innslag

  • Like 1
Guest Yellow
Skrevet

Pleide bare å bruke en blanding av forskjellige bær, ofte frosne (jorbær, blåbær, bringebær, bjørnebær, banan), eventuelt frukt også, pluss litt vann, melk eller naturell yoghurt i.

Litt av hva man har rett og slett.

Lenge siden blenderen er blitt brukt, tror jeg må hente den opp igjen snart, det er jo supergodt! Og veldig sunn frokokost eller mellommåltid om man ikke har i kunstig søtning.

Skrevet

Mamma gav meg ei oppskrift i dag som vist nok skal vere veldig god :)

2 Kiwier

1-2 ss melis (så smoothien ikkje skal bli så himla sur)

Tropisk juice, eller appelsinjuice for og få tilbake litt surhet.

Skrevet

Spiser en del som mellommåltid. Bruker alt mulig.

Jordbær, banan, blåbær, mango, litt mager kesam/gresk yoghurt/naturen yoghurt, hempfrø, chiafrø, solsikkefrø, haveegryn(hvis det skal Mette mer) osv. :) Bare blander. Ingen oppskrift.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Min favoritt består av banan, mango og ananas, disse må være frosne da det ekleste jeg vet er lunken smoothie! Også bruker jeg ananas juice oppi :) jo, og havregryn hvis jeg trenger en som skal mette mer.. Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

En favoritt er blåbær + banan + fersk spinat + juice/soyamelk/melk

eller avokado + grønnkål/spin/brokkoli + appelsinjuice + mango + banan + agavenektar

Skrevet

Min favoritt er banan og blåbær, den er så god. Bruker frosne bær, men liker best at bananen er fersk, ellers så blir den så tjukk. Bærene er selvplukket.

Blander sammen bær og banan med juice og mager vaniljekesam eller proteinyoghurt fra Sverige. Kommer an på hva vi har hjemme, men liker å bruke en yoghurt med lite fett i og med mye proteiner :)

  • 3 weeks later...
Skrevet

Det viktigste med en smoothie er at det ikke er melk, yoghurt, fløteis og slikt i den. Ren frukt er best :) Drikker gjerne med jordbær, banan, mango, kiwi, bjørnebær.. Ikke alt på en gang, men variasjoner

Skrevet

At det ikke skal være yoghurt i? Kan da vel godt være det sålenge det ikke er av den typen som er stappa med sukker. Gresk yoghurt f.eks! Eller mager vaniljekesam, det er også nam! :) Konsistensen blir så mye bedre med litt sånt i, istedet for bare frukt og/eller juice Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Jeg lagde denne her om dagen og den var mycket god: 1 mango, 1 banan, 1/2 honningmelon, 1dl pasjonsfruktpuré, 3dl fryst sukkerfri vaniljeyoghurt (ædda bædda, yoghurthatere). Bruk melonskallet som skål for ekstra harryfaktor.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Så fin hun er gratulerer! Moro med sjelden rase. Har kun truffet 1 her i Trondheim jeg. 
    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...