Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Min valp kan sitt,labb og fot! Fot bruker vi på tur, og det betyr at han skal gå bak foten min, i mitt tempo.Han kan den kommandoen helt sånn passe bra, men det kommer seg for vær dag! :D Vi skal lære han dekk straks også:)

Skrevet

Teo kan:

Danse på to/sitte på to

På plass

Apport

Snurre

Touch

Gi høyre og venstre labb (kan forskjellen på dem)

Øyekontakt

Rulle

Krype

..... jeg har lyst å lære han mer, men står litt fast.... :P

  • 3 weeks later...
Skrevet

anbefaler ikke å lære gi labb. ufattelig irriterende hvis du skal trene noe annet eller spiser! da kommer labben klaskende på deg til enhver tid.

Men gå gjennom beina dine, sitte "bamse" , gå i ring, gå bak, rull rundt, stå på to bein, stå mellom bena dine, på plass, sitt, bli, ligg, ligg ned på avstand, lære hunden å hoppe over ting ( lære kommandoen hopp), lære tegnspråk til hunden er også veldig morro da du bare bruker kropp og ingen lyd :-)

Skrevet

Garp kan:

Slalom mellom bena

8 tall mellom bena

High five høyre/venstre

High ten

Bamse

Snurr

Nyse på kommando

Rygg

Hopp over ben

Hopp gjennom armene (hjul)

Hopp opp på rygg

Skyve igjen skuff

Hoppe opp på stubber/høye ting o.l

Andre triks:

Skamme seg (fremfot over øynene)

Rulle seg inn i pledd

Hoppe opp på stol

Stå i liten kasse med alle bena

Stå på frembena

Masse gøy en kan lære valpen sin. Sylvia trxman har mye artige videoer med sine hunder på YouTube ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg har forresten prøvd å ha en kattunge i litt lukka kattebur. Ikke sånt hundebur med gitter. Men så at kattungen da ble stressa når hunden gikk på utsiden. Men skal prøve flere ganger.
    • Takk. Ja har prøvd med en hund avgangen. Men da blir det konsert ved siden av på de andre hundene. Men prøvd flere ganger. Har dog ikke prøvd å ha kattungene i bur med hund løse. Men er redd kattungene da blir utrygge hvis de ikke kan klatre høyt eller gjemme seg. Og at hunden da skal bjeffe på kattungene utenfra.
    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...