Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 85
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Ettersom de bor mitt i saueland og har 20 huskyer så regner jeg med det er hvorfor de har strøm.. Og at man lærer barn å ikke gå bort til hundegården, ja det er vell det eneste fornuftige, selv med sn

Jeg syns faktisk ikke det er opp til oss å spekulere. Hva tror du en innhenging med 20 hunder er? Det er en flokk, og flokkdyr er flokkdyr, uansett om vi snakker om chihuahuaer, boxere eller huskier.

Det er STOR forskjell på grølandshund/schæfer blanding og en AH. Det blir som å som å sammenligne alle hundene i gr 1. Rase har ingenting å si her, det kunne skjedd med en hvilken som helst rase a

Skrevet

Idas far er derfra. Det er seriøse og flinke folk. Har snakket mye med dem tidligere. Utrolig tragisk!

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Ufattelig, ufattelig trist. Å miste et barn.... noe man aldri kommer over. Og på en så brutal og unødvendig måte...!

Skrevet

Det står nå i avisartikkelen her at det var en husky som beit ihjel barnet.

Det stod fra første artikkel av at det var en husky. De driver med AH.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Har tenkt så mye på denne saken, og synes så utrolig syn på foreldre, men mest på denne 8 åringen :/ for en tragedie, og for en krise å være vitne til noe slikt :(

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er veldig vanskelig å si hva som er "bedre" uten å vite hvordan forutsetningene ser ut. Hvis det er hjelp til rasevalg du vil ha så er det kanskje greit å lage en egen tråd til det med informasjon om hvilken erfaring du har med hund, hvordan hverdagen din ser ut, hvor mye aktivitet vil hunden få, har du planer om noe målrettet aktivitet/sport osv. Hvilke kriterier har du mtp. lyd, pelsstell, støvsuging, størrelse på hunden?  Med denne informasjonen er det lettere å gi råd om en rase som kan passe til ditt potensielle hundehold. Det er helt sikkert flere raser som kan passe kriteriene, og mange som ikke gjør det. 
    • Svarer dere begge to her. Ser at dette kanskje er en god grunn til å vurderer andre raser. Kanskje Aussie eller Collie er bedre?
    • Har ofte erfaring med at de jeg spør på utstillinger eller andre stevner bare roser hunderaser helt og forteller kun det positive. De jeg snakka med på messen var kun positive til rasen.
    • Jeg har møtt noen fine individer, men ikke nok til at jeg tenker at rasen er en fin og god brukshund. Alt for mye merkelig mentalitet ute å går, og allergi og hd
    • Hunder lever fint med tre ben, jeg ser ikke at en amputert tå vil utgjøre store problemer for en såppas sprek rase. Hvis hunden ellers er frisk og sprek ville jeg gjort det, selv om den er godt voksen. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...