Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Skal ut å feire 40 årsdag til sambo, og ønsker tips til restaurant i Oslo :-)

Bor i byen men det står stillt i hodet, og kommer ikke på vi kan gå...

Ønsker GOD mat og vin, men samtidig avslappet og "barnevennlig". Vil slippe å stressa om tvillingene (7) og venners litt mindre barn får det litt for gøy (evt kjedelig..)

Forslag?

Skrevet

Prisklasse + type mat? Og hvor mange er dere?

Villa Paradiso var det første som slo meg inn, men er ikke sikkert det er akkurat det dere er ute etter. Det er kjempegod pizza der, italiensk avslappet forhold til barn i restauranten og ok prisnivå. Men kan hende dere ønsker litt roligere atmosfære (det er litt trangt mellom bordene, så det er mye folk i lokalet).

http://villaparadiso.no/

Skrevet

Helt enig, Villa Paradiso er fint og har god pizza, men leter etter et alternativ da det har blitt litt standard :-) Har det i baklomma om vi ikke kommer på noe bedre ;-)

Holder oss unna det aller dyreste, og har ikke helt fast preferanse på mat, med andre ord åpen for forslag :-)

Vi blir forresten ca 9 pers..

Skrevet

Hva med SüdØst? Vet ikke om det er barnevennlig(vet ikke helt hva som skal til for at det skal være det... :P ). Der er det hvertfall veldig god mat og enkelt å dele osv når man er mange eller om man bare er to :)

Skrevet

Vet når Sudøst åpnet for mange år siden var de kjent for det motsatte, da ammende mødre ble forvist :-P

Men har skjønt at det er både nye eiere og nytt kjøkken nå, så det skal jeg sjekke ut! Stor inngjerdet uteservering er i allefall praktisk med små barn ;-) Er det blandet asiatisk mat der? Småretter også da, siden du sier lett å dele?

Skrevet

De har jo en fin barnevennlig atmosfære på yayas :) men maten vil jeg vel kanskje bare betegne som helt grei :P

Hva med tapas? Delicatessen har jo fantastisk mat. Usikker på om de har bordbestilling.

Skrevet

Vet når Sudøst åpnet for mange år siden var de kjent for det motsatte, da ammende mødre ble forvist :-P

Men har skjønt at det er både nye eiere og nytt kjøkken nå, så det skal jeg sjekke ut! Stor inngjerdet uteservering er i allefall praktisk med små barn ;-) Er det blandet asiatisk mat der? Småretter også da, siden du sier lett å dele?

Åja, det har jeg ikke fått med meg! Får håpe de er bedre nå :)

Når jeg har vært der har vi tatt dele-meny. Da kommer det 5-6, som man deler. Ikke som tapas at man får alt på en gang, men at man spiser opp en og en rett. Man bør derfor sette av litt tid. Man kan også få vinpakke som passer til. Jeg har hørt fra andre som har spist der at de har veldig gode andre retter også, fra ala carte menyen. Det er jo bedre å velge hvis man ikke har så god tid eller man feks ikke liker noe på dele-menyen.

Ja er litt blandet, er vel asian fusion de kaller det. Så temaet er asiatisk, men med en del andre innspill! :)

Skrevet

Altså.. Jeg er nok litt matsnobb, men Südøst.. No way at jeg spiser der igjen! Var der forrige uke og kan vel egentlig si at alt var gæærnt. Men det er nå en ting. Maten var ikke imponerende i det hele tatt og bar preg av å være mat som tilberedes fra fryseren. Vi var 7 stk, og det tok 45 min fra førstemann til sistemann fikk maten sin. Nei. Ikke bra i det hele tatt! Kan anbefale Ruffino :) Koselig familiepreget italiensk som har masse annet enn pizza. Ligger like ved Ibsen-museet (ved Pascal). Fint for barn også kan jeg se for meg :) God mat og vin og greie priser! Ellers har du jo et utvalg her (med forbehold om at de faktisk finnes ennå. Lenge siden jeg har vært rundt om). - Champagneria på Frogner, tapas - Jewel of India på Frogner, indisk - Smalhans på St. Haugen, norsk mat, litt dyrt - Habibi i Storgata, libanesisk - Revolver i Møllergata, mexicansk/cajun

Skrevet

Oi det var rart. Er en stund siden jeg har vært der nå, men de gangene jeg har vært der så har det vært veldig bra. Jeg har kun vært der sammen med en, og ikke mange. Men har opplevd servicen som god og maten som veldig god. Har valgt delemeny de gangene jeg har vært der, så kan ikke gå god for ala carte-menyen.

Men det kan jo ha forrandret seg siden jeg var der sist og de kan jo sikkert ha en dårlig dag(?).. Men har aldri fått inntrykk av at maten har kommet rett fra fryseren..

Skrevet

Takk for tips alle! Det ble Sudöst, og jeg ble positivt overrasket :-) Jobber rett ved, og går forbi daglig der, men har aldri tenkt på det som fristende alternativ. Det ble litt i hui og hast, da vi stresset fælt for å bli ferdig med "visningsvask" og pakking av feriekofferter. Med full feriebaggasje på slep var det praktisk å stoppe der med trikken på vei til flytoget. Det var smekkfullt og vi fikk plass ute i dagens regnvær (under parasoll). Men altså, maten var kjempegod! vi bestilte delemeny mm. Ny favoritt på dessertfronten, mojito pannacotta, NAM altså, farlig god!!

Habibi er forøvrig en favoritt, men huset den lå i er jo revet.. Mener ny (kanskje ikke så ny lengre men..?) avdeling i storgata ikke er like trivelig? Har bare vært innom en kjapp tur der for lenge siden..

  • Like 3
Skrevet

Bra dere ble fornøyd :D det er det viktigste.

Jeg ER virkelig matsnobb blitt altså. Var ute og spiste god mat i går, men blir aldri imponert lengre. En biff med bernaise og poteter imponerer meg ikke lengre, selv om det ikke var noe galt med den. :P Så jeg må step it up hvis jeg ikke skal bli skuffet merker jeg. Maemo neste?? :P

  • Like 1
Skrevet

Har sååå lyst til å dra på Maemo, men det blir nok en stund til dessverre... :P

Har testa Fauna, rett etter de fikk en stjerne, og Fauna skuffa ikke :) Prisen var heller ikke så verst!

  • Like 1
Skrevet

Misunner dere i Oslo, litt mer å velge i enn her i Bergen :) Ylajali er øverst på ønskelisten min! Og så gleder jeg meg til å prøve Pjoltergeist når jeg skal til Oslo i august :) Ble forøvrig skuffet over Smalhans da jeg var der i mars :/ Skal prøve de igjen på en ukedag i stedet for en lørdag neste gang.

Skrevet

Så bra at maten var god. :) Jeg har samme dårlige erfaring som @Maria, men har bare vært der én gang. Da var vi ca 40 stykker som skulle på årsmøtemiddag, så kanskje de rett og slett sliter litt med å servere grupper? Det er jo litt forskjell på 40 og 7 da, men likevel.

Edit: glem det siste, nå så jeg at dere var 9 stykker.

Skrevet

Har hørt mye godt om Smia, men aldri vært der selv :-)

Trattoria Popolare har jeg varierende erfaring med, fra veldig bra til så der..

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Tydeligvis. Har snakket med mange som har blitt "tvunget" til å kjøpe hund.  Personlig så ble jeg paff, og skuffet- fra en seriøs oppdretter som kydde så og vær så imøtekommende til skikkelig skarp sur stemme...    
    • Så bra du tenker på økonomien før du skaffer hund! Det koster en del, og som du har erfart kan det fort komme på ekstra kostnader. Når det gjelder timing så er det noen faktorer. Hvis du ikke allerede har vært i kontakt med oppdrettere så kan det ta tid å finne et valpekull med leveringsklare valper. Noen oppdrettere har reservert alle valpene før de er født. Så start med å kontakte ulike oppdrettere og sjekke tid for valpekull, om foreldrene oppfyller avlsrådene til raseklubben osv. Hvis dere skal flytte, slik jeg forstår det, så kan det være greit å ha kommet noenlunde i orden før en valp kommer i hus. Er huset "valpesikkert"? Er det hage/uteområde som er inngjerdet, er dette noe dere tenker å gjøre eller ha på plass før valpen kommer? Er det noen store oppussingsprosjekter i ny bolig som kan være greit å ha unnagjort før man får en nysgjerrig og aktiv krabat i hus? Personlig foretrekker jeg å få valp i sommerhalvåret, når man uansett er mye ute. Det gjør dotreningen så mye enklere enn å måtte pine seg ut i -15 annenhver time, og stå og vente på at valpen skal gjøre fra seg. Siden du kommer til å være hjemme så er ikke alenetrening et stort problem, men en valp er aktiv, så det kan være greit å få valp i en rolig periode, kanskje ikke rett før eksamensperioden f.eks. Når det er sagt så kommer jo alt an på når den rette valpen fra den rette oppdretteren er leveringsklar. Når valpen først er i hus så må man tilpasse seg det, men det virker jo som dere har gode forutsetninger tenker jeg.
    • Jeg synes golden virker som et bra alternativ for dere. Siden du er vant til husky så er du vant til høyt aktivitetsnivå, og det virker som du er forberedt på og klar over at golden trenger litt mer mental aktivisering, men også er mer førerorientert og lettere å trene. Den store negative faktoren for min del med golden er at de røyter MYE. Her er det enten mye børsting og støvsuging og/eller ofte bading. Men hvis dere fikser det synes jeg det høres ut som en golden vil trives hos dere. Det er mange raser som kunne passet, jeg tenker flatcoated retriever, belgisk fårehund, finsk lapphund eller setter. Men jeg synes golden virker som et veldig godt alternativ for dere.
    • Hei! Jeg (dame 23) og samboeren min (29) vurderer å gå til anskaffelse av en hund. Jeg er ganske turglad av meg og driver med friluftsliv som hobby (hengekøyeturer, fjellturer, teltturer, fisketurer osv.) samboeren min er mer hjemmekjær og liker å ta det mer med ro, det gjør også jeg i perioder. Pga. en kronisk sykdom kan hverdagen min være uforutsigbar, men så lenge jeg holder meg i aktivitet og med måte så pleier det å gå greit. Vi ser etter en hund som kan være med på alt. Alt fra familiebesøk til fisketurer til ferier med bobil og hele pakka. Vi ser etter en følgesvenn rett og slett, som ikke skal sitte alene hjemme hele dagen, men som kan inkluderes i våres hverdag. Vi bor ganske landlig og selv om leiligheten vår ikke er så stor, vurderer vi golden retriever som rase. Vi trenger en hund som kan være aktiv, men også tåler ett par dager på sofaen. Vi ser etter noe allsidig, en rase som er litt morsom og rampete, men også lett kan trenes og formes slik vi ønsker. Det er så utrolig mye å velge mellom og det er så mange raser jeg kunne tenkt meg. Jeg er oppvokst med støvere og jeg og min mor skaffet oss husky når jeg var 17, hun har vært min følgesvenn i så mange år allerede. Men nå har jeg lyst på en hund jeg kan forme litt mer slik jeg vil. Jeg er åpen for tips til hunderase som kunne passet annet enn en golden retriever også! Det viktigste for meg er at det er en rase som vi har kapasitet til å ha, slik at vi får en godt balansert hund som får behovene sine møtt. 
    • Hei! Jeg er ei jente på 23 år. Jeg og min samboer planlegger å flytte hjem igjen til bygda jeg opprinnelig kommer fra. Det er veldig landlig og utrolig fine fjell og skogsturer. Jeg er selv et friluftsmenneske og elsker alt av hengekøyeturer, teltturer, fisketurer og fjellturer. Samboeren min kommer til å være i jobb når vi flytter hjem og jeg skal starte lærerutdanningen min over nett. Vi har derfor snakket om å kanskje skaffe oss en valp til høsten. Vi har særlig sett på golden retriever som et alternativ for oss. Jeg kommer til å få hjemme og kunne ærlig trengt de rutinene som kommer med å ha valp. Samboeren min har ikke hatt egen hund før, men jeg er vokst opp med hund (Schiller støver, finsk støver, mops, malteser, sibirsk husky) jeg har selv vært med på å oppdra disse hundene (særlig huskyen da jeg var litt eldre når vi fikk henne) men sammen med familie. Jeg synes det er vanskelig å skulle vente på riktig timing. Jeg er selv i arbeid akuratt nå og sparer aktivt for å kunne ha råd til en hund i fremtiden. Vil jo såklart ikke gå til anskaffelse av en valp uten å ha nok oppsparte midler til forsikring og uforutsette avgifter. Vi har allerede en katt fra før som har astma som trenger oppfølging og behandling. Det er ikke slik at vi drar så mye på ferier, og om vi gjør det så har det vært hjem til bygda eller på Norgesferie, og da er pus med (han ble vandt til med reising fra ung alder), og det skulle hunden også fått være. Men er det riktig tidspunkt? Det er dette jeg sliter litt med å bestemme. Hvor lenge skal vi vente før vi evt anskaffer oss hund? Bare vet vi når det er tid for ett nytt familiemedlem? Jeg har egentlig allerede ventet tålmodig i 4 år, men det har aldri vært den rette tiden for ett så stort ansvar. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...