Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Selger mitt store bilbur pga. det ikke passer i bilen vi nå bruker. Det er ingen skader på det og er i god stand.

Det er blitt brukt til en liten schäfertispe og en liten BC-blanding, og de har god plass i buret.

Buret passer i Ford Mondeo stasjonsvogn og Volvo V50(trooor jeg det var) blant annet. Der skrår inn på sidene, bak og framme.

Ta gjerne kontakt om du er interessert i å prøve buret i bilen/på hundene før kjøp.

Pris 3000, kan evt diskuteres ved hurtig avgjørelse.

Målene på buret:
Bredde nede: 111cm
Bredde oppe: 88cm
Høyde: 69cm
Dybde nede: 101cm
Dybde oppe 58,5cm

59_1493373856.jpg

59_67289984.jpg

Skrevet

Det er altså todelt? Jeg mistenker det største rommet er alt for lite til en ridgeback?

Ja, det er todelt. Nemi har veldig god plass i den største delen. Det var opprinnelig laget til to rottwilere, så det er ganske romslig. Kan måle den store delen om du har lyst?

Skrevet

Holder til i Stavanger :)

Den største delen er ca 60cm bred, kanskje etpar cm ekstra. Finner ikke målebånd, da det jeg er midt i flyttinga :)

Men har noe som skal være ca 50 cm, og det var like bredt som den lille delen. Så da er det 61 cm igjen ift. bredden nede. Med mindre det er en gigantisk ridgeback, så tror jeg kanskje det kan passe.

Nei, skal ikke til Bjerke, og jeg har uansett ikke stor nok bil til å kjøre det noen sted, hehe. Fikk stefaren min til å kjøre det hit på pick upen sin, hehe

Skrevet

Det er altså todelt? Jeg mistenker det største rommet er alt for lite til en ridgeback?

Det passer nok en ridgeback med 60 cm bredde og 100 i dybde :-)

Skrevet

Fillern å. Tror det hadde passet bra til oss, men skal ikke til Stavanger med det første. :P

Det passer nok en ridgeback med 60 cm bredde og 100 i dybde :-)

Det er ikke så veldig mye større enn buret vi har nå, som er i knappeste laget. Men litt.

Edit:

Skeptisk til høyden også. Det vi har nå er 72,5 høyt og der sitter han med bøyd hode. Ble for mange usikre momenter her. Vi får greie oss med de vi har en stund til tenker jeg.

Skrevet

Nå skal de ikke kunne sitte oppreist da de helst skal ligge i det for størst sikkerhet under kjøring.

Simira: synes du skulle tatt en stavangertur, hehe :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Skrevet

Nå skal de ikke kunne sitte oppreist da de helst skal ligge i det for størst sikkerhet under kjøring.

Simira: synes du skulle tatt en stavangertur, hehe :-)

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk

Han ligger stort sett, men greit at han kan sette seg opp litt og røre på seg også. ;) Vi kjører en del langt. J

Jeg var i Stavanger i fjor sommer, det blir nok en stund til neste gang. Men om kompisen min der skal oppover så hører jeg om du har det enda da isåfall.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Fosterfugler har jo navn, og *hvis* jeg skulle ende opp med egne ville det nok enten blitt en foster som blir værende, eller uansett adoptert. Men det er denne avveiningen med å kunne reise bort mens jeg fortsatt er i stand til det da.
    • Ja, til fosterhjem!! Er alltid behov for det. Du er jo allerede i gang med læring ser jeg😄 Har du tenkt navn ennå...😜
    • Haha, det blir nok meget lavterskel. Jeg vil jo helst ha pelsdyr, men selv kaniner eller hamster er for krevende (og jeg vil ha noe som er våken om dagen). En stor utfordring blir også dette med reising, selv om vi per i dag har en dyrepleier som leier i kjelleren vi kan spørre om hjelp. Mest aktuelt er kanskje å være fosterhjem for fugleteamet.no, da kan jeg reise bort om vinteren og ha fugler om sommeren.  Men ja, de er følsomme og intelligente dyr, som også krever sitt. Plass, og helst frivflyvning (inne), og så er det tusen ting man må være forsiktig med. Pyrolyse og teflon er frarådet i hjem med fugl, for eksempel. Selv mistenker jeg det er litt forskjell på en ettromsleilighet i en blokk og en stor enebolig med god ventilasjon, men forsiktig må man jo uansett være. Jeg har allerede lært at de vanlige frøblandingene som selges til fugl er "fast food" og at de egentlig skal ha pellets som er laget av insekter, mineraler osv. Og noen dager tenker jeg at jeg orker ikke mer ansvar for dyr. Jeg har hage, om jeg ikke orker å stelle den og noen planter dør er det ingen krise. Dyr er det verre med.  Vi får jo låne litt iblant også. Jeg skal heldigvis passe kanarifugl en måned til, så får vi se hvor lei jeg er etter det.
    • Fulger er veldig spennende dyr! Håper du finner en god vei inn i "miljøet". Også gleder jeg meg til nerdetråder om hvordan aktivisere/mosjonere/fore fugl. Du har jo hageplass nok til stort utebur (om det er innafor da, kan jo ingenting om sånt jeg), er vel viktig med variasjon for fugler også, så kan de få litt uteliv når forholdene er rett... Oi, kjente jeg ble litt engasjert nå😄  
    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...