Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
Skrevet

Når det står dommerendring; er det for rase eller gruppebedømmelse? For på PM står den opprinnelige dommeren på rasebedømmelsen men det er en annen på gruppa.

Guest Jonna
Skrevet

 

Når det står dommerendring; er det for rase eller gruppebedømmelse?For på PM står den opprinnelige dommeren på rasebedømmelsen men det er en annen på gruppa.

 

Kun dommerendring i rasen varsles. Gruppen er i teorien uoffisel.

Skrevet

Men da skjønner jeg ikke... for jeg er hund nr 76 eller noe i ring 5 for dommer X og skal i følge dommerendringen har dommer Y som er i en helt annen ring. Da stemmer ikke pm og ringoppsett da?

Guest Jonna
Skrevet

 

Men da skjønner jeg ikke... for jeg er hund nr 76 eller noe i ring 5 for dommer X og skal i følge dommerendringen har dommer Y som er i en helt annen ring. Da stemmer ikke pm og ringoppsett da?

 

Da hadde jeg tatt kontakt med klubben (og først dobbeltsjekket at jeg så på rett dag, jeg har tabbet meg ut på det :lol: )

Skrevet

Har kun fått PM for lørdagen så her er det dobbelsjekket :) Skal ta kontakt med dem. Det står også på startlappen at bedømmelsen starter kl 09 - på PM-en står det kl 10.

Skrevet

Da har jeg byttet ring fra 5 til 3 på lørdagen og fått ny oppmøtetid. Godt jeg så det for ellers hadde jeg kommet i seineste laget... (halvannen time i forskjell på oppmøte).

Har også fått dommerendring på søndagen men det står ikke oppført i PM.

Kjenner at jeg gleder meg til neste helg :)

Skulle jeg på et eller annet vis stå med to hunder som skal inn i ringen samtidig så hadde jeg satt stor pris på en ekstra handler :)

Skrevet

Her har Cajsa fått løpetid SELVFØLGELIG. Santos ser ikke til å bry seg enn så lenge, skal ha de sammen på onsdag, og hvis han fortsatt ikke bryr seg kommer jeg med alle 3. Ellers må 1 av de trekkes.

Hun er jo tidlig, så det er ingen fare for noe parring. :P

Skrevet

Her har Cajsa fått løpetid SELVFØLGELIG. Santos ser ikke til å bry seg enn så lenge, skal ha de sammen på onsdag, og hvis han fortsatt ikke bryr seg kommer jeg med alle 3. Ellers må 1 av de trekkes.

Hun er jo tidlig, så det er ingen fare for noe parring. :P

Hvorfor må en av de trekkes?

Skrevet

Jeg kommer lørdag og søndag (rasen stiller ikke på fredag). Jeg har klart å få dommerbytte begge dager, og er litt skuffet over det, siden jeg meldte på for å få stilt for en bestemt dommer. Men forfall får en ikke gjort noe med. Andre gang jeg forsøker å stille for den dommeren, og får dommerbytte. Alle gode ting er tre?

Skrevet

Hvorfor må en av de trekkes?

Litt slitsomt for meg å reise alene med de to når Santos pleier å bli manisk på løpetisper. :P

Så får se imorra hvordan dommen blir.

Skrevet

Vi reiser til Sverige og prøver noe nytt... :-)

Vi reiser også til Sverige i år for å prøve noe nytt, skal dere på tvåårker ?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...