Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

jeg oppdaget plutselig Larver i hundeforet.

Er det dårlig for hunden å få larver i magen eller gjør det ikke noe?

er like disse

klannerlarver_zps59d49a8f.gif

Skrevet

Det er sikkert ingen fare med det du allerede har gitt (min spiser sånne daglig :P) men jeg ville ikke gitt resten av sekken! Klag der du kjøpte den så får du ny :)

Sent fra min D6503 via Tapatalk

Skrevet

Enig med Bie! Levér tilbake sekken og få en ny en. Sånn larver (og de sorte billene) dukker opp ganske fort om ører/haler/muskler osv ligger et par uker i romtemperatur, og de er helt ufarlige (bare litt ufreshe).

Skrevet

ny sekk, eller gammel? et tips er å lagre hundefôr i tette fôrtønner, så kommer ikke fluer/biller til :)

Dette var en ny sekk

Skrevet

Usj!

Fikk det i en sekk jeg og... så sjekket jeg de to andre i kjelleren... der og var det larver! Leverte alle tre tilbake og fikk nye. Ikke hatt før eller siden, bank i bordet. Men jeg kjøpte ikke mat derfra igjen.

Men er jo sånn som kan skje da.

Guest Belgerpia
Skrevet

Jeg fikk en sekk med MØGGEL i jeg - vant på en utstilling, det var LABB - den sekken leverte jeg på FK. Fikk tilbud om ny sekk men sa at det var ikke så farlig (vant 60 kilo, og hadde da 40 kilo igjen å bli kvitt.)

Skrevet

Sånne kommer fort oppi foret om det har vært en åpning i sekken i butikken eller hjemme. Jeg har noen ganger bare gitt maten med litt larver i, jeg. Det har gått helt fint det. Men stort sett kaster jeg det om det skjer - mest fordi jeg synes det er ekkelt å se på larver hver gang jeg skal fore hundene.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...