Gå til innhold
Hundesonen.no

Sonenmesterskap 2014?


Recommended Posts

Skrevet

Er det stemning?
Finner vi en ledig helg i høst?
Hvem kan være med å hjelpe til?
Inne eller ute?

Ifjor var fantastisk, men krevde mye jobb! :)

  • Svar 150
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Det er ikke begrenset til Oslo. Fritt fram å arrangere i andre deler av landet også!

Herlig! Jeg vet ikke om jeg kan enda. Men altså, vi er jo dreamteam?!

Hva inneholder egentlig en sånn dag da? For oss som aldri har deltatt

Skrevet

Jeg har veldig lyst å komme om det passer, og ber på mine knær om å ha det på en lørdag og ikke søndag :) Siden jeg kommer langveisf fra.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Drammen hundepark krever et vist antall påmeldte pga høy leiepris og er nok ganske utelukket på ledig tid. Men er et valg om nok vil og kan :-)

Har ikke noe imot lørdag men vi har hatt det som avstemning og latt flertallet velge før og antar det blir samme nå.

Skrevet

Vi kan jo eventuelt også ha det ute på Bogstad eller Ekeberg for eksempel.

Det er mer værutsatt men lettere å finne helg, samt billigere. Det pleier jo være endel godt vær i september feks :)

Det viktigste å få på plass er en dag det ikke skjer andre offisielle ting, og dommere.

Skrevet

Jeg skulle ønske jeg kunne si at jeg kan hjelpe til, men det avhenger så mye av dato.

Vi har veldig lyst til å være med da, men det avhenger også av dato :P

Skrevet

Hva inneholder egentlig en sånn dag da? For oss som aldri har deltatt :)

Det er i praksis et uformelt stevne.

Hvis det blir en helg jeg kan så kan jeg muligens kjøre et uoff. rallystevne. Kaaanskje kan jeg få det godkjent på dommerpraksis, ihvertfall om jeg får med meg en til. :)

  • Like 1
Skrevet

Hva inneholder egentlig en sånn dag da? For oss som aldri har deltatt :)

I fjor var det uoffisiell LP, alle klasser + en rekruttklasse med enklere øvelser, og deretter matchshow - en cup i eksteriør, hvor to og to møtes, den beste går videre, til en står igjen med en finale.

Det er alltid koselige med uhøytidelige evenement, men høsten blir fort fullbooket, så da tror jeg en bør spikre en helg ASAP og ta det derfra.

Jeg er gjerne med, i en eller annen kapasitet - veldig koselig å domme i fjor! Og om en kan få belønne mellom LP-øvelsene som i fjor, så er det god stevnetrening jeg alltid tar med meg. Om jeg har ledig helg, that is, jeg er ganske full allerede ser jeg.

  • Like 2
Skrevet

Er det noe helt enkel, grunnleggende lydighet? Evt i bånd? Bare så man kunne prøvd og sett hvordan hunden fungerer i miljø med forstyrrelser?

Skrevet

Er det noe helt enkel, grunnleggende lydighet? Evt i bånd? Bare så man kunne prøvd og sett hvordan hunden fungerer i miljø med forstyrrelser?

Det har vært en rekruttklasse i lp der alt er i bånd eller langline etter ønske. Min Kovu har startet et par ganger, jeg tror ikke han kom sist forrige gang... :D

Om det er snakk om september så kan ikke jeg. Er bortreist den ene helga det ikke er rallystevne. :P

Skrevet

Det har vært en rekruttklasse i lp der alt er i bånd eller langline etter ønske. Min Kovu har startet et par ganger, jeg tror ikke han kom sist forrige gang... :D

Om det er snakk om september så kan ikke jeg. Er bortreist den ene helga det ikke er rallystevne. :P

Hah..... :P

Skrevet

Så bra det er interesse hvertfall!

Da trenger vi:

Hovedansvarlige: Marie + AnetteH
Forslag til helger: Se egen post!
Bli enige om sted. Forslag: Fossum (stor gresslette og grusbane), Bogstad, Ekeberg (flere?)

Dommer rekrutt og klasse 1:
Skriver rekrutt og klasse 1: Ida?

Dommer 2,3 og elite:
Skriver 2, 3 og elite: Ida?
(Hvis det er sånn vi deler det da.)

Utstilling?: Det var et fantastisk matchshow ifjor med SFX som dommer. Men hvis vi skal ha dette om igjen, må noen andre enn meg ta ansvar for det.

Rallylydighet?
Dommer: Simira?
Skriver?:

Noen som skaffer premier: Nemi +
Noen som setter opp ringer:
Noen som rydder etterpå:

Utstyrsansvarlig: En som kan sørge for at vi har nok LP utstyr / samle sammen.

Hjelp meg gjerne med å oppdatere listen, og kopier og skriv inn navnet ditt dersom det kan stå et sted! :)
Jeg kan sette mitt navn flere steder, men venter for å se hva som evt. mangler etterhvert...

Skrevet

Jeg kan ordne med noe premier, under forutsetning av at noen andre hjelper til litt også. :) Jeg vil tro sjefen min kan sponsre oss litt, og jeg har også litt kontakter hos diverse. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Alenetrening tar den tiden det tar, det er umulig å si noe på forhånd om hvor lang tid det tar før akkurat din valp er klar for å være alene hjemme en hel arbeidsdag. Det er individuelt. Og en oppdretter som påstår at en 12 uker gammel valp kan være alene hjemme i mange timer høres virkelig ikke seriøs ut. Det er jo en baby. En ting som i hvert fall er sikkert, er at jo mer erfaring valpen får med å føle at det er ubehagelig å være alene, jo større er sjansen for at du ender oppmed en hund med separasjonsangst.
    • Det ønsker gjerne forslag. Hundebarnehage kan jeg klare å google meg frem til selv.
    • Det høres ut som du virkelig har tenkt gjennom ansvaret, og at du gjør så godt du kan innenfor et skiftarbeidsliv som ikke alltid spiller på lag. Det er helt normalt at dagvakter blir den kinkige biten mange hundeeiere kjenner seg igjen i akkurat det. Og ja… oppdrettere kan si mye. Noen ganger stemmer det, andre ganger sier valpen ganske tydelig: “12 uker? Jeg? Alene? Nei takk, menneske prøv igjen.” Til syvende og sist er det jo du som lærer å lese din valp, og valpen som bestemmer tempoet. Det betyr ikke at du har gjort noe feil, eller at treningen din er dårlig. Det betyr bare at han er en liten fyr med egne meninger og akkurat nå sier han at han ikke er helt klar for lange økter alene. Det viktigste er at du prøver å finne løsninger, og det gjør du jo allerede. Det viser ansvar, ikke det motsatte. Hvis du vil, kan jeg hjelpe deg med forslag til hvordan du kan trene videre på en måte som passer både deg og ham. eller om jeg kan hjelpe deg å finne dyrebarnehage eller noe slikt  
    • Hvis du ikke har vært borte mer enn en time nå, og så plutselig øker til en hel arbeidsdag så er det klart at det blir problemer. Jeg vil også påstå at de færreste valper takler greit en arbeidsdag alene ved 12 uker, og synes det er ganske dårlig av en oppdretter å påstå det. Det er også litt raseavhengig, men jeg ville aldri regnet med at hunden var klar til hele dager alene hjemme ved 12 uker, uansett rase. Man henter vanligvis valpen ved 8-10 uker. Den første uken bør man være sammen med valpen og legge et trygt grunnlag, og så gradvis legge til rette for at valpen takler at man går unna, enten det bare er i et annet rom, ut og hente posten, osv. Da er det veldig individavhengig hvor fort man kan gå fram, og går man for fort fram må man ofte gå mange steg tilbake igjen. Det ER mye jobb å ha hund, og uansett hvor forberedt man er så tror jeg mange får seg en overraskelse. 
    • Jeg har noen til å passe inni,men ikke noe fast. Jeg jobber skift, og hunden har noen å være med når jeg jobber natt. Han har også noen å være med litt på kvelden når jeg jobber ettermiddag. Det er de dagene jeg jobber dag som er problemet. Det er ikke sånn at jeg ikke har tenkt på at det er ansvar med hund. Men jo, jeg trodde han var klar for å være alene nå.. Oppdretter sa valpene klarte det greit etter ca 12 uker...med trening så klart. Mulig jeg ikke har trent godt nok..har jo aldri dratt lenge fra han. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...