Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

En veterinær kan jo ikke pr telefon avgjøre hva behandlingen vil koste - de må jo sjekke dyret først. Da må de jo tenke verst tenkelige scenario når de skal oppgi pris, for tenk den huskestua det ville blitt om de hadde sagt en tusenlapp og det viste deg å bli mye mer omfattende.

Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet?

Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet?

Vet ikke hvordan det er ved akuttilfeller, men ingen av mine tidligere og nåværende veterinærer godtar noe annet enn betaling på stedet.
  • Like 1
Skrevet

Men det er jo ikke prisen som er problemet her, det er jo at hundeeieren ikke kunne få faktura, men måtte betale på stedet? 

Men på veterinærenes svar, så høres det ikke ut som det er helt det som skjedde

Skrevet

Vet ikke hvordan det er ved akuttilfeller, men ingen av mine tidligere og nåværende veterinærer godtar noe annet enn betaling på stedet.

Ved våre to akuttilfeller (operasjon ene gangen, kun blodprøver ol. andre gangen - to forskjellige veterinærkontorer) har jeg ikke måttet betale noe på stedet. Men jeg har forsikring da, så da har de fikset med forsikringsselskapet førstkommende virkedag også har jeg fått faktura i posten.

Men på veterinærenes svar, så høres det ikke ut som det er helt det som skjedde

Nei, det blir jo ord mot ord...

Skrevet

Det er vel ingen veterinærer som gir ut faktura lenger, kanskje med mindre du er en godt kjent, god kunde. At det har blitt sånn har jo en årsak, og den er det dyreeiere som ikke betaler regningene som står bak.

  • Like 3
Skrevet

Min veterinær gir faktura...sist jeg var funket ikke kredittkortet mitt, og da tilbød veterinæren å skrive ut faktura.... Har også fått faktura på akuttbehandling på kveldstid...... Varierer nok fra ett kontor til ett annet..

Stakkar voffsen da.... :(

Sent from my HTC Desire HD A9191 using Tapatalk 2

Skrevet

Jeg får faktura, men så har både jeg og min mor brukt samme veterinærkontor i sikkert 15år. (aner ikke når vi var der med kattene for første gang) Og har alltid betalt på stedet eller innenfor fakturaens frist/avtalt dato.

EDIT: Nå har jeg ikke lest artikkelen, men er ikke dyreleger pliktige til å hjelpe i akuttsituasjoner?

Skrevet

De er pliktige jo.


Dyrehelsepersonell plikter snarest mulig etter anmodning å yte den hjelp vedkommende evner, personlig eller ved stedfortreder, når det etter tilgjengelige opplysninger må antas at øyeblikkelig hjelp er påtrengende nødvendig. Plikten faller bort ved gyldig forfall eller ved at hjelp i tide blir ytt av annet dyrehelsepersonell.

For den hjelp dyrehelsepersonell har ytt etter foregående ledd, kan hun eller han kreve en passende godtgjørelse fra staten dersom hun eller han ikke etter krav får betaling av rekvirenten eller den som har betalingsplikten. Dersom rekvirenten eller dyrehelsepersonellet selv har hjelpeplikt etter dyrevelferdsloven § 4 og dyret er viltlevende eller ikke har en kjent eier eller innehaver, kan dyrehelsepersonell kreve en passende godtgjørelse fra staten for nødvendig hjelp.

Kilde: Lov om dyrevelferd (www.lovdata.no)

Skrevet

Greit at de vil ha betalt, men de burde behandlet hunden... Hunden burde ikke lide fordi eier ikke har forsikring eller penger...

min veterinær skriver ut regning :-)

Skrevet

Får ikke en veterinær dekket til avliving om klienten ikke gjør opp for seg? Mener det har vært noen saker om det. At de ikke nødvendigvis får dekket full behandling, men bare det mest nødvendige. Det mest nødvendige er rimeligste løsning, hvilket vil si avliving om det kreves mer enn enkel behandling.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...