Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Er det flere som skal til Karmøy i slutten av juli?

Jeg melder antageligvis på frøkna lørdagen og søndagen :)

Dommerliste her!

Påmeldingsfrister:

Manuell: 30.06.2014
Ordinær: 30.06.2014
Utsatt: 07.07.2014

Edit:

Er det noen som vet om det er mulig å telte på utstillingsplassen? :)

Endret av *mokken*
  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg skal dit!
Stiller mopsen alle 3 dagene, og papillonen skal stilles fredag og søndag. Venter fortsatt på svar om det blir øyelysing der, men om ikke så er det ikke så langt til Stavanger heller :)

Skrevet

Hmmm... Kanskje jeg skal avslutte ferien med en helg i Haugesund... Og komme og titte på sonenhundene. :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Er det mulig å stille en valp som er født 27 mars, og er akkuratt 4 mnd på dagen 27 juli? ;p

Jeg får ikke stilt selv da, men tenker hvis oppdretter skal ned og stille om de kanskje får stilt han og.

  • Like 1
Skrevet

Har noen kappet av dem hodet eller noe?! Vi vil jo være med!

En welshoppdretter jeg kjenner kommenterte tidligere i vår at hun synes det bare ble færre og færre utstillinger dere fikk være med på. :(

Skrevet

En welshoppdretter jeg kjenner kommenterte tidligere i vår at hun synes det bare ble færre og færre utstillinger dere fikk være med på. :(

Jeg er helt enig! Det er ganske mye vi ikke får være med på. Tragisk :gaah:

Skrevet

Stiller hhv 2, 3 og 4 hunder fred, lørd og sønd. Valpene skal være med alle dager i jr klasse, Ch-hannen lørdag og søndag (har nettopp stilt for fredagsdommeren, og selv om han som en av tre fikk exc ck så gidder jeg ikke å stille han. Får heller se hva han synes om valpene som han ikke har dømt før. Ene tispen stiller jeg kun søndag i håp om at hun blir champion på toårsdagen sin... Gidder ikke stille henne de to andre dagene, selv om det hadde vært kult med et par cert til før hun ble ch... Ødelegger jo muligens for min egen tispevalp i tilfelle... Så, ja... Håper ikke jeg angrer på hvem jeg stiller når...

Og min kjære Molly, jeg får vel holde det jeg har lovet å la henne få bli pensjonist nå som hun er champion. Selv om hun faktisk begynner å like utstilling bedre enn da hun var junior.

Skrevet

Er det veldig trangt der? Har meldt på Dill lørdag og søndag men vurderer å ta turen for sosialisering fredag. Men da må jeg ha med barn og barnevogn også.

Skrevet

Er det veldig trangt der? Har meldt på Dill lørdag og søndag men vurderer å ta turen for sosialisering fredag. Men da må jeg ha med barn og barnevogn også.

God plass de gangene jeg har vært der :)

  • Like 1
Skrevet

God plass de gangene jeg har vært der :)

Så bra :)

Også har jeg bestilt leilighet lørdag til søndag, om noen vil dele rom så gi meg et pip!

Skrevet

Jeg endte opp med å melde på Lykketrollet (foreløpig pelsløs :( ) lørdagen og søndagen.

Håper på bra være for telting :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fikk pm til fredagen nå, der står det litt feil. Der står det at oppmøte er kl 11 (de begynner 11 i ring 2), mens på startnummeret mitt står det oppmøte kl 9... Hva er rett?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har ikke vært borti det selv personlig, men har hørt om andre som har det; og som da har betalt 'ekstra'. Dette har vært blandingsrase i tillegg.   Men som Simira skriver, avtalebrudd ja.
    • Det er avtalebrudd. Jeg har aldri hørt om eller vært borti det, men hvis de har annonsert en "vare" til en pris så er de forpliktet til den prisen hvis de har inngått en avtale med kjøper uten at noe annet er nevnt.  Hvis de FØR avtale om kjøp sier at annonsen bare er veiledende og valpen koster så mye mer så er det noe annet.  Jeg ville uansett tenkt meg grundig om før jeg evt. kjøpte av en slik oppdretter.
    • Jeg har opplevd det selv, nær familie har opplevd det, og mange jeg kjenner.    De er interessert i et kull, setter seg på valpeliste, blir godkjent som valpekjøpere, møter oppdretter. Oppdretter kyder av kjøper,og forteller at det er akkurat slike kjøpere hen er ute etter, og er veldig nøye med hvem hen selger til. Så skal valpen hentes, penger overleveres- og da har prisen vært en annen en det som sto i annonsen.  Oppdretters unnskyldninger er: Det er veldig gode valper Alle andre tar de prisene Raseannonsen er bare veiledende De har så mange på liste at de velger de som betaler mest   Og hvis en setter spørsmåltegn med det så: Ja hvis du ikke gidder å betale så mye så har jeg mange andre i kø Disse linjene selges ikke til hvilken som helst pris har du  et problem med det så er du ikke rett kjøper..   Har dere vært borti dette? 
    • Det kommer an på hunden, treningen og målet.Jeg vil alltid belønne innkalling og innkallingstrening med noe av de beste godbitene hunden kan få, fordi det er den absolutt viktigste treningen. Men belønning er ikke bare godbiter. Belønning er alt hunden vil ha. For noen hunder er det kos, mange liker leker, men godbiter er ofte den beste måten å belønne presist på. I valpe- og unghundtiden ville jeg alltid hatt en godbitpose tilgjengelig på meg, og gjerne en draleke/tauleke. De fleste som driver aktivt med hund bruker godbitposer som er enkle å åpen og lukke, og som flyttes over i lommen på det man har på deg. De første par årene er det mye godbiter "hele tiden", fordi hunden skal lære så mye nytt. Hva slags godbiter kommer an på hvor matfokusert hunden er og hva den liker. Her må du prøve deg fram litt. Til enkle hverdagsøvelser som "sitt", "gi labb" osv. kan du godt bruke tørrfõr fra dagens matrasjon hvis hunden er matglad. Godbiter fra butikk eller dyrebutikk er som oftest helt ok, men å skjære opp rent kjøtt fra påleggsskiver eller ost for eksempel er gjerne billigere. Rester av pannekaker, fiskepudding, pølser osv. er fint. Skinkeost på tube er en annen variant. Variasjon er også generelt fint. Ferske godbiter er ofte mer populært og sterkere enn tørre godbiter.  Når valpen/hunden har lært en øvelse kan man fase ut belønningen, men det kan være lurt å belønne innimellom og forsterke øvelsene over tid. Om belønningene plutselig forsvinner kan hunden miste motivasjonen for det, om den ikke finner belønning i øvelsen i seg selv. Jeg belønnet fortsatt mine hunder på 13 og 17 for innkalling (alltid), og innimellom for kontakt, lydighetsøvelser osv., men ikke hver gang slik jeg ville gjort med en valp eller unghund for eksempel.
    • Hei!  Sikkert dumt spørsmål, men jeg er likevel usikker. Det står at man skal bruke godbiter og belønne alt i starten, det er jeg helt med på, men hva slags godbiter belønner man med? Tenker på helseaspektet, dette kommer jo i tillegg til for. Hva slags godbiter bruker man til valp, og har man alle lommer fulle til en hver tid, belønner man hele tiden i lang periode? Når faser man ut? Hva slags godbit bruker man? 😊
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...