Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet (endret)

Er det flere som skal til Karmøy i slutten av juli?

Jeg melder antageligvis på frøkna lørdagen og søndagen :)

Dommerliste her!

Påmeldingsfrister:

Manuell: 30.06.2014
Ordinær: 30.06.2014
Utsatt: 07.07.2014

Edit:

Er det noen som vet om det er mulig å telte på utstillingsplassen? :)

Endret av *mokken*
  • Like 1
Guest *Kat84*
Skrevet

Jeg skal dit!
Stiller mopsen alle 3 dagene, og papillonen skal stilles fredag og søndag. Venter fortsatt på svar om det blir øyelysing der, men om ikke så er det ikke så langt til Stavanger heller :)

Skrevet

Hmmm... Kanskje jeg skal avslutte ferien med en helg i Haugesund... Og komme og titte på sonenhundene. :D

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
  • 2 weeks later...
Skrevet

Er det mulig å stille en valp som er født 27 mars, og er akkuratt 4 mnd på dagen 27 juli? ;p

Jeg får ikke stilt selv da, men tenker hvis oppdretter skal ned og stille om de kanskje får stilt han og.

  • Like 1
Skrevet

Har noen kappet av dem hodet eller noe?! Vi vil jo være med!

En welshoppdretter jeg kjenner kommenterte tidligere i vår at hun synes det bare ble færre og færre utstillinger dere fikk være med på. :(

Skrevet

En welshoppdretter jeg kjenner kommenterte tidligere i vår at hun synes det bare ble færre og færre utstillinger dere fikk være med på. :(

Jeg er helt enig! Det er ganske mye vi ikke får være med på. Tragisk :gaah:

Skrevet

Stiller hhv 2, 3 og 4 hunder fred, lørd og sønd. Valpene skal være med alle dager i jr klasse, Ch-hannen lørdag og søndag (har nettopp stilt for fredagsdommeren, og selv om han som en av tre fikk exc ck så gidder jeg ikke å stille han. Får heller se hva han synes om valpene som han ikke har dømt før. Ene tispen stiller jeg kun søndag i håp om at hun blir champion på toårsdagen sin... Gidder ikke stille henne de to andre dagene, selv om det hadde vært kult med et par cert til før hun ble ch... Ødelegger jo muligens for min egen tispevalp i tilfelle... Så, ja... Håper ikke jeg angrer på hvem jeg stiller når...

Og min kjære Molly, jeg får vel holde det jeg har lovet å la henne få bli pensjonist nå som hun er champion. Selv om hun faktisk begynner å like utstilling bedre enn da hun var junior.

Skrevet

Er det veldig trangt der? Har meldt på Dill lørdag og søndag men vurderer å ta turen for sosialisering fredag. Men da må jeg ha med barn og barnevogn også.

Skrevet

Er det veldig trangt der? Har meldt på Dill lørdag og søndag men vurderer å ta turen for sosialisering fredag. Men da må jeg ha med barn og barnevogn også.

God plass de gangene jeg har vært der :)

  • Like 1
Skrevet

God plass de gangene jeg har vært der :)

Så bra :)

Også har jeg bestilt leilighet lørdag til søndag, om noen vil dele rom så gi meg et pip!

Skrevet

Jeg endte opp med å melde på Lykketrollet (foreløpig pelsløs :( ) lørdagen og søndagen.

Håper på bra være for telting :)

  • Like 1
  • 3 weeks later...
Skrevet

Fikk pm til fredagen nå, der står det litt feil. Der står det at oppmøte er kl 11 (de begynner 11 i ring 2), mens på startnummeret mitt står det oppmøte kl 9... Hva er rett?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du forsøkt med bare en hund alene med en kattunge? Jeg har heller ingen erfaring med dette, men fra å introdusere miniatyr valp til voksen mellomstor hund. Det tok litt tid før de var gode venner. Jeg ser for meg at kanskje senior alene med en kattunge i fanget..? Samtidig øker det jo stress veldig om den andre holder konsert i rommet ved siden av.   Edit: Har du forsøkt kattungene i bur med hundene fri? Jeg husker det sjalusidrapet en rottweiler begikk på en toåring for noen år siden, hvor jeg er hellig overbevist om at måten de brukte buret på var en tungt medvirkende årsak. Når ungen kom på besøk ble hunden satt til side i bur i sitt eget hjem, i stua, mens mamsen dens ignorerte den og begikk kos og lek med ungen på gulvet og i sofaen rett foran den. Drapet ble begått en dag hunden var forvist til hagen mens ungen var inne med matmor og fikk forsyne seg selv fra fryseren midt i glaninga på hunden, hvorpå det bikket fullstendig over for den. Jeg tror ikke det var jakt, men ren sjalusi og ressursforsvar.
    • Riesenschnauzer krever ihvertfall ganske mye. Kanskje ned mot en time i uka som rent kjæledyr for å holde tovefri, korte poter, rent skjegg, ren stump og visuell sikt. En time høres lite ut, men det er et minimum, og plutselig mye om en er vant til stellfri pels. Skal en holde i korrekt utstillingspels kreves en del mer tid. Typisk rase en ikke skaffer seg om en tenker at den må friseres, men flott om en har en indre frisør som liker at den kan friseres. Profesjonellt utstillingsstell på riesen er kostbart fordi det er tidkrevende, men kan være verdt pengene om en bare skal stille noen få ganger. Ikke bare, bare å få til et jevnt og pent resultat.
    • Ja, Edeward er uvurderlig support. Super fornøyd med ham. Fordi han er krypt vil det aldri skuffe meg at han kanskje ikke engang er bygget til en Very Good (trang i fronten, en merkelig bue i ryggraden og keivete potestilling), men mentalt er han bare super.  Vi har gode naboer også. Tror ikke jeg hadde taklet dette like bra om jeg bodde mer øde og alene. Han er en livsglad gutt som vet å ha det gøy      
    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...