Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klørna er for lange ja men vi jobber med saken. Ikke bare-bare med 60kg som hater å bli tatt på labber og klør.

Lime hjemme liksom? :P

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Om det bare er i selve kloa og ikke noen skade på nerven og fare for betennelse, så kan du lime ja. Klipp forsiktig av den ytterste spissen der og surr litt sytråd stramt rundt og lim. Er du usikker på om det er sår og betennelsesfare er det lurt å kontakte veterinær :)

Skrevet

Har du prøvd sånn som sliper ned klørne istedet for kloklipper?

Jeg måtte det med min, og det gikk kjempe fint. Jeg fikk ikke klippe med klippern.

Var helt umulig å komme til.

Skrevet

Klørna er for lange ja men vi jobber med saken. Ikke bare-bare med 60kg som hater å bli tatt på labber og klør.

Lime hjemme liksom? :P

Dersom det er så problemer å få klippet klørne så burde dere dra til dyrlegen, sedere hunden og få dyrlegen til å klippe og brenne klørne, de klørne der må være veldig ubehagelige for hunden å gå med og man har ingen unnskyldning når man kan dra til dyrlegen med dem?

*Renate HAAATER lange klør* :P

Skrevet

Dersom det er så problemer å få klippet klørne så burde dere dra til dyrlegen, sedere hunden og få dyrlegen til å klippe og brenne klørne, de klørne der må være veldig ubehagelige for hunden å gå med og man har ingen unnskyldning når man kan dra til dyrlegen med dem?

*Renate HAAATER lange klør* :P

De er ikke så lange at de er ubehagelige å gå med. :) men for lange er de, og derfor han har time for å klippe de til uka. Som sagt så jobber vi med saken men man prøver gjerne hjemme først før man drar til veterinær. Var uansett ikke det som var spørsmålet. :)

@Taggen har vurdert det men han knytter bare man tar på labben så usikker på om det er noe bedre

  • Like 1
Skrevet

Vi prøvde en del i går for å få klipt den dumme kloa men er bare å drite i. Bikkja er så redd for å klippe klør, og når han i tillegg har vondt i sprekk-kloa så blir det nesten farlig. Så han får sove litt i dag og klipt ned alle klørna.

Skrevet

Er det vanlig med antibiotika etter sprekt klo? Bikkja får jo bøtter og spann med det i tillegg til smertestillende.

Skrevet

Når vorsteheren vår klarte å sprekke kloa, så måtte hele kloa fjernes.. Så det var nok lurt å gå til veterinæren!:-)

Men jeg husker dessverre ikke om vi fikk antibiotika i "bøtter og spann", men kloa er jo veldig utsatt for mye bakterier.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Da får jeg prøve å se etter ett annet navn til den kommende valpen min da. Siden ingen av dem falt i smak. Har dere noen andre forslag på fine navn til tispe?
    • Hva gjør dere om 10-15 år? Kommer dere til å fortsette å ha ny hund da? Det er umulig å vite men hva tror dere? Hvor gamle er dere? Jeg selv aner ikke. Ser ingen liv utenom hund men nå har jeg hatt hund hele voksne liv. Men om jeg skal fortsette med hundetrening,kurs,utstilling vites ikke. Da må jeg ha noe annen hobby men jeg vet ikke hva. Hva tror dere dere skal?
    • Var ingen av dem fine?
    • Hvilket navn er finest av Emmy, Lilly eller Sally?
    • Det er variasjon i egenskaper innad i rasen, men generelt vil jeg påstå at Hovawarten er mer samlet mentalt. De skal ha arbeids- og samarbeidslyst. Til forskjell fra mange av gjeterne kan de nok virke litt sta og egenrådige, men mitt inntrykk er at det veldig ofte er fører som ikke har knekt koden for å motivere til samarbeid med en hund som gjerne arbeider selvstendig. Det som gjør at jeg tror hoffen kan passe deg ut i fra din beskrivelse av ønsker er: - "atletiske og friske bruksschäfere der «mykere» egenskaper vektlegges" - Hoffen er en generelt frisk rase, med en funksjonell bygning. Det finnes dessuten et enormt helseregister hvor det er god oversikt over forskjellige sykdommer.  -  "Hunden som jeg ser etter er atletisk og lett, elsker å bruke nesen til f eks smeller, fungerer bra til lydighet, veldig lite skarp og ikke like mye drifter og «heithet» som hos de heftigste bruksschäfere, men ellers med forventede egenskaper av en schäferhund i en sunn kropp." - dette er for meg egentlig essensen av en hoffe. De er veldig alsidige uten å være ekstreme, og perfekte som aktive familiehunder med kapasitet for langt mer. De er atletiske og holdbare (noe variasjon i størrelse er det). Elsker å bruke nesa og trener gjerne lydighet. Den gjennomsnittlige hoffen har lite skarphet. De har (og skal ha) en del drifter, men de aller fleste er mer moderate enn de heftigste bruksschäferne. Det en skal være klar over, er at det er en vokter. De skal dog ikke vokte på alt og alle. Mine følger for eksempel gjerne med på det som skjer utendørs, men varsler kun i veldig spesielle tilfeller (hvis det plutselig står en ukjent hund på gårdsplassen eller om det er unormal aktivitet på natta). De reagerer for eksempel ikke om det banker på døra. Lager ikke lyd når jeg kommer hjem eller om noen de kjenner kommer inn uanmeldt når jeg ikke er hjemme. Vet ikke hvor du holder til, men send meg en PM om du har spørsmål og/eller eventuelt ønsker å møte en eller flere hoffer så skal jeg finne noen i nærheten av deg
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...