Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Klørna er for lange ja men vi jobber med saken. Ikke bare-bare med 60kg som hater å bli tatt på labber og klør.

Lime hjemme liksom? :P

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Om det bare er i selve kloa og ikke noen skade på nerven og fare for betennelse, så kan du lime ja. Klipp forsiktig av den ytterste spissen der og surr litt sytråd stramt rundt og lim. Er du usikker på om det er sår og betennelsesfare er det lurt å kontakte veterinær :)

Skrevet

Har du prøvd sånn som sliper ned klørne istedet for kloklipper?

Jeg måtte det med min, og det gikk kjempe fint. Jeg fikk ikke klippe med klippern.

Var helt umulig å komme til.

Skrevet

Klørna er for lange ja men vi jobber med saken. Ikke bare-bare med 60kg som hater å bli tatt på labber og klør.

Lime hjemme liksom? :P

Dersom det er så problemer å få klippet klørne så burde dere dra til dyrlegen, sedere hunden og få dyrlegen til å klippe og brenne klørne, de klørne der må være veldig ubehagelige for hunden å gå med og man har ingen unnskyldning når man kan dra til dyrlegen med dem?

*Renate HAAATER lange klør* :P

Skrevet

Dersom det er så problemer å få klippet klørne så burde dere dra til dyrlegen, sedere hunden og få dyrlegen til å klippe og brenne klørne, de klørne der må være veldig ubehagelige for hunden å gå med og man har ingen unnskyldning når man kan dra til dyrlegen med dem?

*Renate HAAATER lange klør* :P

De er ikke så lange at de er ubehagelige å gå med. :) men for lange er de, og derfor han har time for å klippe de til uka. Som sagt så jobber vi med saken men man prøver gjerne hjemme først før man drar til veterinær. Var uansett ikke det som var spørsmålet. :)

@Taggen har vurdert det men han knytter bare man tar på labben så usikker på om det er noe bedre

  • Like 1
Skrevet

Vi prøvde en del i går for å få klipt den dumme kloa men er bare å drite i. Bikkja er så redd for å klippe klør, og når han i tillegg har vondt i sprekk-kloa så blir det nesten farlig. Så han får sove litt i dag og klipt ned alle klørna.

Skrevet

Er det vanlig med antibiotika etter sprekt klo? Bikkja får jo bøtter og spann med det i tillegg til smertestillende.

Skrevet

Når vorsteheren vår klarte å sprekke kloa, så måtte hele kloa fjernes.. Så det var nok lurt å gå til veterinæren!:-)

Men jeg husker dessverre ikke om vi fikk antibiotika i "bøtter og spann", men kloa er jo veldig utsatt for mye bakterier.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Legitime = oppriktige/riktige i følge lover og regler.
    • Det finnes mange gode bøker og kurs om språk. Turid Rugaas har "På talefot med hunden" og "Bjeffing - språket som høres".  Dette er også en god jeg har i bokhylla www.dogwise.com/the-language-of-dogs-understanding-canine-body-language-and-other-communication-signals-dvd-set/ Hvis du bor på østlandet kan jeg på det varmeste anbefale språkkurset til Lundqvist hundeskole. Jeg har gått det to ganger og det er utrolig lærerikt. Det avhenger veldig av individene om de kan ordne opp selv eller ikke. Så lenge hundene oppfører seg ok mot hverandre og tar hverandres signaler så er det ok. Om det er stor forskjell i alder og adferd på dem så trenger de ofte litt hjelp for å fungere sammen. Jeg mener uansett at det er eierens ansvar å sørge for at alle hundene trives og har det greit, og ingen hunder skal være nødt til å sloss for plassen sin eller mistrives i flokken.
    • De som har flere hunder enn tre og som lever i flokk. Lar dere flokken ordne opp i alt selv? Eller tar dere helt styringa? Blir det værre da? Ønsker kun å lære mere om hundespråk.
    • Hva betyr legit? Betyr det at de er greie?
    • Om kjøper har betalt full valpepris og hunden står registrert på valpekjøper, så eier denne alle rettigheter. Da er det normalt med en leasingavtale for kull hvor andre enn eier er oppdretter. Her vil nok avtalene være forskjellig, normalt sett leaser man for prisen av en valp eller en valp.  Hvilken avtale som gjøres er mellom partene selv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...