Gå til innhold
Hundesonen.no

Siberian husky kull ventes! Eller: drektighet minutt for minutt


Meg
 Share

Recommended Posts

Da valpene åpnet øynene var jeg sikker på at alle fikk brune øyne. Det er jeg altså ikke lenger.

Denne får nok splittøye, evt blått (litt usikker). Begge foreldre har brune øyne, men har slektninger med blå øyne.

post-2361-0-72849300-1403953687_thumb.jp

Valpene har blitt veldig mobile, og vi har snekret "trapp" til valpekassen. Den skal etterhvert ut av valpebingen

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 119
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Gjengen har blitt ni mnd. De er vel strengt tatt ikke valper mer meen Her går ene valpen i led sammen med rutinert leder. De to andre vi beholdt går også i spannet på bildet, og den hvite er moren

Skal man lage kulltråd, eller skal man ikke? Vel- here it goes! Vi venter vårt første valpekull i starten av juni (rundt 5. juni). Og det er jammen leenge å vente fra planlegging, parring, drekt

Posted Images

Liten oppdatering herfra. Valpene er fire uker gamle. De skal etterhvert flytte ut på dagtid, og er ute litt mer for hver dag som går. Det er ikke bestemt hvem som blir her og hvem som skal flytte, og heller ikke hvem som flytter hvor- det gjør vi når de blir litt eldre.

post-2361-0-77829700-1404654012_thumb.jp

post-2361-0-71229600-1404654236_thumb.jp

post-2361-0-45588200-1404654268_thumb.jp

  • Like 7
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Takk dere- jeg er jo helt "forelsket" i disse valpene. Det kommer til å bli helt forferdelig å sende dem fra oss om tre uker +. Men de har fått gode hjem. Noen skal bli aktive trekkhunder, andre skal bli familie/turhunder. Vi beholder to eller tre (er i tenkeboksen...)

  • Like 3
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Morsomt med småplukk å jobben med😅Enig med @simira, ta det helt tilbake til start. Hvilken rase(r) er hun (noen er jo kjent for å ha et litt høyere stressnivå enn andre)? Og hvilken bil har du? Udyret mitt synes bilkjøring er helt ok i min kompakt suv (der tar hun hele bagasjerommet, så ikke plass til bur, men har lastegitter); men hun hater å kjøre bil om vi låner type stor kassebil der hun må være i varerommet. Stressnivået går til himmels. Gjør det hele lystbetont med bildøren åpen og motoren av i begynnelsen, om hun er mottakelig for sitt/bli kommando eller bare be henne hoppe opp i bilen (om hun ikke er så liten at hun må løftes inn da). Babysteps og alt det der, masse lykke til!
    • Oof, det gjorde vondt å lese! Og jeg tror slett ikke hun nødvendigvis er trygg selv om hun er rolig da. Jeg ville faktisk vurdert å prøve å starte på scratch med burleker og positiv assosiasjon til buret som IKKE medfører timesvis med passivisering. Og ut fra det lille jeg vet så langt så er jeg helt sikker på at du klarer å få til dette når hun etterhvert får oppleve mer frihet, aktisering og meningsfylte oppgaver!
    • Hun har sittet 10 timer i bur daglig der hun kom fra, så hun er forsåvidt trygg og rolig i bur, men det er vel mest fordi hun har lært seg å være passiv der. Hun har også ressursforsvar på liggeplass, og tror helst bare hun vil være i fred når hun går inn i buret (ikke at jeg har bur innendørs uansett, men fikk det inntrykket der jeg hentet henne). Hun har litt problemer den frøkna her 🙈 Men hun er bare 3 år og synes det er veldig gøy å trene, så tror absolutt det er håp for henne.
    • Er hun trygg i bur? Hvis ikke ville jeg startet der, med å jobbe med burleker generelt og trygghet i bur, inne hjemme. Så gradvis flyttet buret ut i bilen (hvis det er tid, mulighet. Hvis ikke må du såklart bare jobbe med burlekene og tryggheten i bilen parallellt). Medisinering har definitivt noe for seg med det nivået av stress. Blir hun bilsyk så kan jo det også påvirke. Jeg ville prøvd noen av de klassiske beroligene feromonene, Adaptil, Chlomicalm etc.  Spennende, lykke til!
    • Ja, jeg har vært inne på tanken om medisinering kunne vært noe, for som du sier er det ikke noe poeng i å trene en hund som er så stresset at den ikke er mottakelig for læring. Min forrige hund var så lydsensitiv som det var mulig å bli, så hun gikk på angstdempende en periode for å få henne såpass ned at det var mulig å trene på (ikke at vi noen gang kom i mål med det da, hun ble døv før den tid...) Men det er heldigvis ikke angst med denne hunden, hun er bare skyhøyt i stress og tipper over bare av å se en fugl liksom...
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...