Gå til innhold
Hundesonen.no

Europavinner 2015


Sasha&Kiara
 Share

Recommended Posts

Jepp tidlig ute som jeg liker å være, så satt jeg meg ned for ett par dager siden og skulle finne hotell.

Naturlig nok siden det skal være på Norsk varemesse i Lillestrøm, tok jeg kontakt med hotell arena til thon som er vegg i vegg.

At de har skrudd opp prisen i denne forbindelse, joda det skjønte jeg, men det prissjokket jeg fikk. Vel ja, på spm om jeg skulle bestille fikk de nei. :P

Til vanlig ligger de på 1000kr natta per rom.

Men nå skal de for 2dobbeltrom, med hund på begge, 1voksen og 1barn per rom. Har den nette sum av 17000kr for torsdag til mandag.

Så vi endte med å bestille på gardermoen, som da skulle ha 4300kr for samme perioden. :P

Så de med reisevei er herved advart, hehe. Jeg fikkfaktisk sjokk. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er det bare jeg som synes det er en vanvittig dobbeltmoral når NKK skal åpne for å stille både kuperte hunder og ulovlige raser? Hva er vitsen med et lovverk dersom det bare er å knipse så får man dis

Det håper jeg faktisk virkelig ikke de gjør. Det er så lite p-plasser i dette området, at skal de i tillegg tillate campingbiler og -vogner i nærområdet, så kan de fleste andre bare droppe tanken på å

Jepp tidlig ute som jeg liker å være, så satt jeg meg ned for ett par dager siden og skulle finne hotell. Naturlig nok siden det skal være på Norsk varemesse i Lillestrøm, tok jeg kontakt med hote

Det er jo ikke nødvendig å bo vegg i vegg med utstillingsarenaen om en har bil heller, da.

På Europavinneren i Sveits i fjor bodde Jeanette og jeg i Frankrike - rett over grensa, riktignok, og utstillingen var i Geneve som jo ligger og vipper på grensa. Men det ble mye billigere, og ga oss et helt fantastisk sted å være med flotte turmuligheter, ro og fred etter lange utstillingsdager, og ikke ble vi ruinert heller. Vi kjørte vel en drøy halvtime på morgenen og en time hjem igjen (ettermiddagsrush på ukedager), og det klarer en jo fin-fint.

Det er mange steder rundt Lillestrøm med gode overnattingsmuligheter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo ikke nødvendig å bo vegg i vegg med utstillingsarenaen om en har bil heller, da.

På Europavinneren i Sveits i fjor bodde Jeanette og jeg i Frankrike - rett over grensa, riktignok, og utstillingen var i Geneve som jo ligger og vipper på grensa. Men det ble mye billigere, og ga oss et helt fantastisk sted å være med flotte turmuligheter, ro og fred etter lange utstillingsdager, og ikke ble vi ruinert heller. Vi kjørte vel en drøy halvtime på morgenen og en time hjem igjen (ettermiddagsrush på ukedager), og det klarer en jo fin-fint.

Det er mange steder rundt Lillestrøm med gode overnattingsmuligheter.

men..det er vanskelig å parkere på dogs4all og nordisk..tenk deg europavinner :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

men..det er vanskelig å parkere på dogs4all og nordisk..tenk deg europavinner :cry:

Det blir vel der som på andre store utstillinger - eksterne parkeringsplasser og shuttlebusser. På verdensvinneren i Østerrike i 2012 var det det - en kunne reservere parkeringsplass ved hallen på forhånd, eller så ble en henvist til plasser andre steder, og det gikk buss fram og tilbake hele dagen. Det går jo også tog helt til hallen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jeg ganske fornøyd med å være en enkel jente fra Rælingen! :D Bor ikke langt unna sjøl, men satser på å sove hos mamma mens dette pågår, og varme opp til utstillinga med å spasere bort. Det er en 45 min lang tur langsmed vannet. Alternativt kan vi ta bussen, det tar 5 min. :teehe:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg satser på å bo øst/nord for Oslo innen den tid selv. Om det skulle bli ytterligere utsatt så har jeg heldigvis både kjæreste, søster og venner i området som kan være mitt "hotell" :)

Om jeg har flyttet og har plass så kan sikkert min sofa også være til låns om noen skulle trenge det. Men litt tidlig å love noe da siden jeg pr idag bor 3 timer unna Lillestrøm ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har jo samme dag, lørdag. Antar det er spesial på søndag, men det har jeg ikke fått bekreftet enda.

Jeg har spurt tante - hun har to raseklubber som kan ha spesial, og jeg vet ikke om de er samme dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei man MÅ jo ikke bo kliss i vegg, men det er jo unektelig behagelig. Derfor jeg sjekket prisene, og fant samtidig ut hvor sinnsykt uaktuelt det var. ;)

Så vi la oss på Gardermoen istedenfor, som ikke er SÅ langt unna. :) Og til 1/3 a prisen og vel så d. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Det er masse ekle planter der ute. I områder med f.eks. borree (urt), hundegress eller boress (også gress) er det høyst sannsynlig noe plantemateriale som sitter fast i svelget. De nevnte gressartene har blader som kan forårsake skader, men det finnes mange flere gressarter som har frø med mothaker fra *******. 
    • Det kan være at strået har forårsaket et sår eller noe som holder på å gro. Hvis du er usikker, ta en telefon til dyrlegen og hør hva de sier. Jeg ville sett det an et par dager til om hunden ikke er plaget ellers.
    • For ca 3 dager siden startet hunden min å nyse noe voldsomt. Plutselig kom det masse neseblod, og mens jeg hastekjørte til vetrinæren kom det plutselig et gress-strå ut av nesa hans… Dro det forsiktig ut, og da stanset både blødning og nysing og lillemann var like kvikk og glad som ellers!  Bare snu bilen å komme seg hjem…  De siste to dagene har han gått rundt å «harket» innimellom. Det virker som om han har noe ubehag i halsen. Ser ingen gress eller noe annet som sitter bak i svelget… Såå kan det være ubehag fra strået som kom ut av nesa?  Eller bør jeg ta han til vetrinær og få sjekket? Føler meg som en hysterisk hundeeier her jeg sitter, så hvor lenge skal jeg se an «harking» før jeg ringer dyrelege?🤣 Han har ingen problemer med pust, og harkingen kommer hvis han blir litt gira 
    • Ede er bra i magen igjen, etter en lang periode på kost bedre egnet for gris enn en hund. He doesn't seem to mind ^^ Jeg uttalte nylig at det som en periode har tedd seg som Sir Edeward nå har begynt gjenoppta mange uvaner han hadde som yngre. Kampen om kjøkkenbenken, motvilje mot utgangsstlling, vil ikke slippe leker på kommando. Han har begynt te seg valpete igjen, på alle måter.  When Dickhead Awakes var en boktittel jeg lekte med da jeg planla hundeholdet. Selv om han fortsatt sitter og tisser som en jente og spiser som en toåring, så blir nok de neste sidene i denne dagboken hetende nettopp det.
    • Labrador Golden  Toller?  Det jeg gjorde når e skulle velge rase var å møte opp på treninger/konkurranse jeg synes var spennende og snakke med eiere og observere rasene e likte. Da får en bedre feeling for hvordan rasene er, hvis man møter flere individ av samme rasen. Mitt forslag -lykke til!  
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...