Gå til innhold
Hundesonen.no

Europavinner 2015


Sasha&Kiara
 Share

Recommended Posts

Jepp tidlig ute som jeg liker å være, så satt jeg meg ned for ett par dager siden og skulle finne hotell.

Naturlig nok siden det skal være på Norsk varemesse i Lillestrøm, tok jeg kontakt med hotell arena til thon som er vegg i vegg.

At de har skrudd opp prisen i denne forbindelse, joda det skjønte jeg, men det prissjokket jeg fikk. Vel ja, på spm om jeg skulle bestille fikk de nei. :P

Til vanlig ligger de på 1000kr natta per rom.

Men nå skal de for 2dobbeltrom, med hund på begge, 1voksen og 1barn per rom. Har den nette sum av 17000kr for torsdag til mandag.

Så vi endte med å bestille på gardermoen, som da skulle ha 4300kr for samme perioden. :P

Så de med reisevei er herved advart, hehe. Jeg fikkfaktisk sjokk. :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

  • Svar 74
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Er det bare jeg som synes det er en vanvittig dobbeltmoral når NKK skal åpne for å stille både kuperte hunder og ulovlige raser? Hva er vitsen med et lovverk dersom det bare er å knipse så får man dis

Det håper jeg faktisk virkelig ikke de gjør. Det er så lite p-plasser i dette området, at skal de i tillegg tillate campingbiler og -vogner i nærområdet, så kan de fleste andre bare droppe tanken på å

Jepp tidlig ute som jeg liker å være, så satt jeg meg ned for ett par dager siden og skulle finne hotell. Naturlig nok siden det skal være på Norsk varemesse i Lillestrøm, tok jeg kontakt med hote

Det er jo ikke nødvendig å bo vegg i vegg med utstillingsarenaen om en har bil heller, da.

På Europavinneren i Sveits i fjor bodde Jeanette og jeg i Frankrike - rett over grensa, riktignok, og utstillingen var i Geneve som jo ligger og vipper på grensa. Men det ble mye billigere, og ga oss et helt fantastisk sted å være med flotte turmuligheter, ro og fred etter lange utstillingsdager, og ikke ble vi ruinert heller. Vi kjørte vel en drøy halvtime på morgenen og en time hjem igjen (ettermiddagsrush på ukedager), og det klarer en jo fin-fint.

Det er mange steder rundt Lillestrøm med gode overnattingsmuligheter.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Det er jo ikke nødvendig å bo vegg i vegg med utstillingsarenaen om en har bil heller, da.

På Europavinneren i Sveits i fjor bodde Jeanette og jeg i Frankrike - rett over grensa, riktignok, og utstillingen var i Geneve som jo ligger og vipper på grensa. Men det ble mye billigere, og ga oss et helt fantastisk sted å være med flotte turmuligheter, ro og fred etter lange utstillingsdager, og ikke ble vi ruinert heller. Vi kjørte vel en drøy halvtime på morgenen og en time hjem igjen (ettermiddagsrush på ukedager), og det klarer en jo fin-fint.

Det er mange steder rundt Lillestrøm med gode overnattingsmuligheter.

men..det er vanskelig å parkere på dogs4all og nordisk..tenk deg europavinner :cry:

Lenke til kommentar
Del på andre sider

men..det er vanskelig å parkere på dogs4all og nordisk..tenk deg europavinner :cry:

Det blir vel der som på andre store utstillinger - eksterne parkeringsplasser og shuttlebusser. På verdensvinneren i Østerrike i 2012 var det det - en kunne reservere parkeringsplass ved hallen på forhånd, eller så ble en henvist til plasser andre steder, og det gikk buss fram og tilbake hele dagen. Det går jo også tog helt til hallen.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nå er jeg ganske fornøyd med å være en enkel jente fra Rælingen! :D Bor ikke langt unna sjøl, men satser på å sove hos mamma mens dette pågår, og varme opp til utstillinga med å spasere bort. Det er en 45 min lang tur langsmed vannet. Alternativt kan vi ta bussen, det tar 5 min. :teehe:

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg satser på å bo øst/nord for Oslo innen den tid selv. Om det skulle bli ytterligere utsatt så har jeg heldigvis både kjæreste, søster og venner i området som kan være mitt "hotell" :)

Om jeg har flyttet og har plass så kan sikkert min sofa også være til låns om noen skulle trenge det. Men litt tidlig å love noe da siden jeg pr idag bor 3 timer unna Lillestrøm ...

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Vi har jo samme dag, lørdag. Antar det er spesial på søndag, men det har jeg ikke fått bekreftet enda.

Jeg har spurt tante - hun har to raseklubber som kan ha spesial, og jeg vet ikke om de er samme dag.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Nei man MÅ jo ikke bo kliss i vegg, men det er jo unektelig behagelig. Derfor jeg sjekket prisene, og fant samtidig ut hvor sinnsykt uaktuelt det var. ;)

Så vi la oss på Gardermoen istedenfor, som ikke er SÅ langt unna. :) Og til 1/3 a prisen og vel så d. :P

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Leter med lys og lykte etter Mentalitetsboken av Ingalill og Curt Blixt, Kenth Svartberg. Noen som har den? Er også interessert i andre bøker innen språk og adferd - hundepsykologi:)
    • Jeg prøvde Trikem max relax på nyttårsaften og det virket veldig bra på min hund.    Spennende med hund på prøve med endel utfordringer masse lykke til🤗
    • Tilbake til start i trening av utgangsstilling og fot har Edeward fått IVEREN og GLEDEN i å utføre tilbake. Godisen har haglet og det har hjulpet. Hans aversjoner mot øvelsen er borte. Han har gitt meg på tom hånd mot å få kastet leke også. Tilbyr utgangsstilling og går klisterfot hver gang jeg har mat i hendene. Det er helt klart fremgang, på tross av å ikke egentlig være fremgang. Vi er tilbake på et punkt vi kan jobbe oss videre fra, men jeg tør ikke tøye strikken på en stund. Pengene må ligge på bordet ved bestilling en god tid fremover fordi tilliten er tynnslitt etter alle de hånlig nedlatende forsøkene på å narre ham til å utføre uten garantier om lønn. ..men han er IVRIG og GLAD igjen, og det er bra!  Ny milepæl: blir sittende ved kasting av apport - mens jeg har Vom i høyre hånd. Fremskritt det også. Han er så ivrig på å fly etter leker i bevegelse, der har jakten trumfet mat til nå. Små skritt. 
    • Da har vi entret en fryktperiode. Den som skulle starte ved 6 mnds alder startet plutselig i dag, 7 mnd og 8 dager gammel. Henger på greip med stor rase, tregere utvikling.  Han ville PLUTSELIG ikke entre bussen. Han som ELSKER buss! Bussjåførene elsker ham også, for han står som et skolelys og logrer ivrig og glad når de svinger inn på holdeplassen. Han bykser like glad og ivrig ombord. ..et. Bykset. Har bykset. Har elsket buss. Nå ville han IKKE gå ombord, helt plutselig. En hyggelig medpassasjerer tilbød seg å løfte ham ombord, noe Edeward satte STOR pris på, og takket mannen for i flere minutter etterpå. Ikke sett ham så takknemlig siden han oppdaget paraplyens funksjon.  Heldigvis er bygdebussen et samfunn, fullt av hundefolk, og alle de nærmeste trådte hjelpsomt til og var hyggelige og pratet og koste med ham, noe han ble kjempeglad for. Han elsker oppmerksomhet fra fremmede mennesker som elsker hund. It takes a village to raise a puppy. Ingen setback til fair of stairs da vi skulle av igjen, heldigvis. Spent på hva annet som plutselig blir skummelt fremover. Han får ikke relapse på trapper, og det neste skumle bør heller ikke bli heis. Han er for stor og tung til å bæres. I tillegg har han så ekstrem separasjonsangst, han kan ikke være hjemme alene unntatt når han er så utslitt at han MÅ sove.  Dette blir spennende fremover. Håper det går fort over igjen.  Utgangsstilling på tom hånd har forøvrig bedret seg litt. Den er langt fra bra, men det hender han gjør det for å være snill med meg, og legger ingenting imellom når han tydeliggjør at dette er en act of kindness fra ham til meg. Han har forstått at det gjør meg glad, så han belønner meg med utgangsstilling på tom hånd for å vise at han setter pris på adferden min innimellom. Kanskje blir det bronsemerket en dag. Kanskje. 
    • Ja her er det nok å jobbe med, det er helt sikkert 😅Hun er blanding mellom cavalier og puddel (det ligger noen bilder på instagram under lindaoglilje hvis noen vil se, har ikke lyst til å legge ut så mye her ettersom jeg bare har henne på prøve). Jeg kjører en Prius og buret står i baksetet, så tror ikke det er bilen som er problemet. Det er nok heller tidligere erfaring med bilkjøring som gjør dette et stressmoment for henne. Men hun er utrolig lydig da, så hun hopper inn i bilen når hun får beskjed om det. Hun er veldig søt når hun ikke er stressa, men det er jo sånn ca. én time i døgnet 😅 Men hun har bare vært hos meg en uke så hun trenger nok enda litt tid på å lande helt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...