Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Pris :) Eldste hunden tegna forsikring på gjensidige sitt gamle system, og har derfor en billig, god forsikring jeg ikke tør endre (i motsetning til agria får man beholde gamle forsikringa si i gjensidige selv om de endrer). Men agria var billigere da jeg skulle forsikre yngstemann. Får se nå da, hvis det stemmer som folk sier her, at agria setter opp prisene veldig i år.

Har nettopp fått årspremien for Tahlly, og den er på 2519,- med 30000,- i veterinærforsikring. Så den har gått opp ca 600,- for min del.

  • Svar 81
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Velger vi gjensidige blir jo hundeforsikringen vår 4 forsikring hos de, så velger vi dem, så har bare min samboer med å være med av njff, tror han vil ha mye glede av det også (:

Skrevet

De dekker HD hvis begge foreldrene er røntget fri offisielt, og at valpen har vært forsikret sammenhengende fra 3 mnd alder er det vel.

HD er likt i alle forsikringsselskap. jeg sjekket de aller fleste når Amiga var syk og alle krever det som Stine skriver.

Forøvrig @SandyEyeCandy så kan de vel ikke operere med flat rate når Doffen og Issi kostet med et par tusen til sammen og Pi skulle de ha 6700 for???

Forskjellen var at jeg forsikret Pi etter sommeren 2013 og da sluttet de å ha "hund" produktet og gikk over til å bare tilby hund pluss. selv om jeg strippet det ned og fjernet masse tillegg ble det fortsatt svimlende dyrt. selv med 3 forsikringer, nito rabatt+++

Skrevet

Nei, de har selvsagt ikke "flat rate" helt bokstavelig, @, men de har neppe den samme inngående rasekunnskapen som Agria, trur du ikke? Jeg trur forresten jeg også fikk tilbud etter at de innførte sånn pluss-opplegg hos Gjensidige, mulig det er grunnen til at prisen var hinsides høy i sammenligning med Agria.

Skrevet

Må si at jeg virkelig syns det er på tide at forsikringsselskapene tar til seg at mange raser er gått over til HD-index. Dermed henger det ikke lenger på greip at man ikke skal få dekket hoftesykdommer selv om foreldrene har HD. Det er jo hevet over enhver tvil at å bruke index i avlsarbeid minsker HD på rasene. Noe som slett ikke det å avle kun på HD-frie hunder har gjort.

Skrevet

Velger vi gjensidige blir jo hundeforsikringen vår 4 forsikring hos de, så velger vi dem, så har bare min samboer med å være med av njff, tror han vil ha mye glede av det også (:

Husk at man også får tilbake et "overskudd" fra Gjensidige hvert år. Jeg har fire forsikringer hos gjensidige (2 hunder, bil og reise) noe som gjør at jeg får ca 2000 kr igjen hvert år.

Jeg har hatt Gjensidige i 7 år nå. Det har aldri vært noe tull :) Pengene er på konto med en gang, og det har aldri vært diskusjon rundt noe :)

Guest Snusmumrikk
Skrevet

Nei, de har selvsagt ikke "flat rate" helt bokstavelig, @, men de har neppe den samme inngående rasekunnskapen som Agria, trur du ikke? Jeg trur forresten jeg også fikk tilbud etter at de innførte sånn pluss-opplegg hos Gjensidige, mulig det er grunnen til at prisen var hinsides høy i sammenligning med Agria.

Hvorfor skulle de ikke ha det? De har jo drevet med forsikring av hund lenger enn agria. Selvfølgelig har de også statistikker som bakgrunn for hvor dyre forsikringene er. De to rasene jeg har hatt var det veldig stor forskjell i pris på hos gjensidige også.

Guest Klematis
Skrevet

Jeg er vel forsåvidt fornøyd med Agria, men jeg synes det begynner å bli dyrt. Fikk brev her om dagen om at jeg nå betaler 4500,- pr. år for 1 hund.

Skrevet

Vi har hatt agria og enda ikke trengt den :P betaler 1300 i året, tidligere 7-800 kr i året, så de har økt kraftig på premien sin i år :hmm:

Skrevet

Hvorfor skulle de ikke ha det? De har jo drevet med forsikring av hund lenger enn agria.

Jeg gjengir bare hva sure hundeeiere som får avslag hos Agria oppgir som en hovedårsak til å bytte over til Gjensidige. ;)
Skrevet

Jeg har gjensidige på begge mine. Blondie sin på ca 2000 kr i året. Husker ikke helt. Vi har brukt den en god del ganger, og det har aldri vært noe problem. Brukket fot og 3 operasjoner for jursvulster. Det hadde blitt dyrt uten forsikring. Direkteoppgjør med veterinæren vår. Tidi sin koster en del mer, men jeg tror hun er forsikret for å dekke mer utgifter i året enn Blondie. Tror det ligger på 4500 kr. Men jeg syns det er verdt det. Jeg er såpass fornøyd med dem.

Skrevet

Ble nysgjerrig og sjekket tilbud hos Gjensidige og DNB. Jeg har Agria (veterinær, 30 000, 2000 fast egenandel, 15% bevegelig).

Khela (papillon)

Agria: 2256

Gjensidige: 2688

DNB: 2356

Tequila er faktisk ikke forsikret, men det ligger på rundt 1900 hos både Agria og DNB, har ikke sjekket hos Gjensidige siden de må først beregne også sende meg en mail med en pdf med et tilbud, det var for tungvint hos meg :P Men tror ikke det er noen stor forskjell.

Forskjellen er størst på hva som dekkes, der har ikke jeg god oversikt at all :P Men tipper agria har best dekning siden de kun er for dyr? Dunno.

Skrevet

Jeg har sittet og lest gjennom hele denne diskusjonen siden jeg selv sliter med å velge forsikringsselskap, har den schæfer valp på 9 uker som skal forsikres så men har forsikring hos gjensidig (reiseforsikring fra før) så vurderer og bare gå for gjensidige.

Skrevet

Gjensidige ville ha svimlende 6943 i året av meg, med samme dekning som jeg valgte hos Agria, så da tror jeg valget ble rimelig enkelt.

I tillegg satte de ham som blandingshund, selvom jeg spesifiserte rase. Men jeg sendte dem en mail for å se om prisen ble annerledes om de ikke satt han som blandingshund.

Skrevet

I alle dager :o Jeg betaler vel ca 2500 kr per bikkje, og jeg har en "syk" rase.

Ja, jeg syns det var meeeget rart. Da har jeg valgt akkuratt det samme som Agria, bare med 25% bevegelig egenandel, siden det var det laveste jeg kunne velge. Så jeg trodde jo det ville bli litt billigere, men der tok jeg feil gitt ;P

Skrevet

Er det med njff rabatten?

Nei, det er uten. Men hvis den er 10% så utgjør vel det bare en 600kr? Da er det uansett 2500 mer enn Agria vil ha.

Skrevet

Ah! Men Agria er billigere for meg uansett da, der er det jo 10% rabatt om man er med i NKK.

Ser ut til at det blir billigere for meg og, jeg er jo medlem i NKK ;P

Men får se når jeg får svar om prisen endrer seg når de endrer fra blandsingshund til Tervueren. Men hvor mye de endrer får vi se. Om prisen blir 3500 billigere, kan jeg se om jeg velger gjensidige fremfor Agria, men slik det er nå velger jeg nok Agria.

Skrevet

Jeg har "beste" forsikring hos gjensidige på to hunder, og den tredje er vel hos agria - vet ikke hva eier egentlig betaler der. Men for meg så koster det 1900 i året for lupin og 1600 for kasko. Kahlo kom på over 4000 med nøyaktig samme forsikring. Har rabatt gjennom bondelaget, men burde vel melde meg inn i jjf om det blir mer rabatter av det.

Stort sett veldig fornøyd med gjensidige. Får dekket både medisin og rehab inntil en viss sum i året. Det jeg savner er bedre dekning på mr/ct ol. Der syns jeg 3000 er latterlig når en mr av hodet på en hund fort kommer på 10 000.

Men hvor mye dekker agria i rehab og medisiner? Og ct og MR? Tror ikke jeg kommer til å bytte til gjensidige på den hunden som er forsikret i agria, når vi får surra oss til å skrive henne over på oss.

Hatt agria før, ble litt "skremt" av at det fremstod som de prøvde å vri seg unna å utbetale livsforsikringen på hunden min. Hun ble avlivet et drøyt år gammel etter funn på mr. Da ville de egentlig ha obduksjon av henne, men siden mora hadde hatt avlfsorsikring eller noe sånt, så slapp vi det. Men de skulle brått ha kopi av helseattesten som ble med valpen da jeg kjøpte henne. Det er sikkert helt normal prosedyre for dem, men for meg som hadde avlivet to hunder hos gjensidige før og aldri hørt snakk om hverken helseattest eller krav til obduksjon - så ble det "nok" til at gjensidige ble det naturlige valget på de neste hundene.

Skrevet (endret)

Ser ut til at det blir billigere for meg og, jeg er jo medlem i NKK ;P

Men får se når jeg får svar om prisen endrer seg når de endrer fra blandsingshund til Tervueren. Men hvor mye de endrer får vi se. Om prisen blir 3500 billigere, kan jeg se om jeg velger gjensidige fremfor Agria, men slik det er nå velger jeg nok Agria.

Ja, hjelper mer på 10% på en billigere forsikring enn 10% på en dyrere forsikring uansett :P

På gjensidige hadde jeg mulighet til å velge "alaska husky" selv om det ikke er en rase, pussig! Men kanskje fordi det er en tryggere/jevnere blanding, man har litt mer "kontroll" og forutsigbarhet med dem enn den gjengse gatemix kanskje..?

Edit: DNB mener jeg, ikke gjensidige.

Endret av Khela
Skrevet

Meesha er forsikret i Agria og jeg er sålangt veldig fornøyd. Du kjenner jo skadehistorien hans, og vi har for å si det mildt "tjent" på forsikringen vår :P

Vår forsikring er:

Livsforsikring (forsikringsbeløp 13.000, årspremie 663)

Medisin (forsikringsbeløp 3000, egenandel 1400+15%, årspremie 170)

Veterinær (forsikringsbeløp 45000, egenandel 1400+15%, årspremie 2436)

Spesial (forsikringsbeløp 45000, årspremie 170)

Samlet årspremie er 3439. I mnd. betaler jeg da 292. Det er absolutt ikke ille, synes jeg.

Skrevet

Jeg betaler 2200,- årlig for fjotten, livsforsikring 10 000,-, medisin 3000,- og veterinær 45 000,- med 1800,- +15% egenandel. Har valgt ganske høy egenandel da.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...