Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Tenkte egentlig å bidra på mnd's EFIT med fly og New York, men med forsinkelse hadde det blitt litt vel mye fly og minimalt med NY, så da vil jeg heller dele noen bilder fra turen vi var på i påsken :)

Vi fløy ned til Aqaba i Jordan.

Flymat
IMG_2318_zps61e8b0d0.jpg

Vi var på båttur med denne mannen:

Monica33_zps8531e092.jpg

Utsikten over Aqaba, med Israel i bakgrunn. Et stykke litt lengre til venstre befinner Egypt seg

Monica41_zps0ca295c5.jpg

Vi ble så med en Beduin ut i Wadi Rum-ørkenen for et døgn

Lawrence's Spring,for de som har hørt om det:

Jon45_zpsdb6fa70c.jpg

Monica76_zps3437cc5e.jpg

Også fikk vi låne et par kameler
Monica100_zps851c1685.jpg

Se så vakkert!

Monica116_zpsb78030e1.jpg

Vi klatret opp for å gå på denne "broen"

Monica184_zps81d35231.jpg

IMG_2387_zps7a8541d9.jpg

Monica280_zps581d5392.jpg

Etter dette døgnet dro vi til Petra:

Jon311_zpsb5e8e1eb.jpg

Monica310_zps4cd6b500.jpg

Monica321_zps6bb36a98.jpg

Jon268_zpsbfcb2448.jpg

Jon230_zps0309acec.jpg

Fordi det er et hundeforum, så her kommer det et bilde av en liten tass som lå utenfor "The Treasury"

Monica322_zps377e4953.jpg

Så tok privatsjåføren vår oss med på en liten guidet tur før vi havnet på hotellet ved Dødehavet (badet selvfølgelig her - må jo kjenne hvordan det er å duppe rundt!)

Monica481_zps8514eccd.jpg

Hotellet ved Dødehavet

IMG_2408_zps4b4dfc36.jpg

Vi tok også turen til ruinene i Jerash

Monica432_zps9a5812c4.jpg

Også var vi en rask tur innom Amman, hovedstaden i Jordan.

Etter dette sa vi farvel til vår guide og sjåfør i Jordan, og satte nesen over grensen til Palestina og Israel. 4 timer tok den passeringen.

*dele opp*

  • Like 5
Skrevet

Vi er nå i Jerusalem

Monica499_zps58c32951.jpg

Jon400_zpsd7e7f4b7.jpg

Og så en tur i Bethlehem.

Church of the Nativity
Monica519_zps3e00388b.jpg

Stenen de mener Jesus ble født på

Monica526_zps6badda62.jpg

På muren rundt Palestina

Monica537_zps534891e6.jpg

Tilbake i Jerusalem var det kaos of Pilgrimvandring?

Monica552_zps5a4d7dd1.jpg

Og vi avsluttet runden i Israel med et døgn i Tel Aviv

IMG_2427_zpscae2c233.jpg

Så fløy vi til Istanbul i Tyrkia

Flymat

IMG_2442_zps4751a2a0.jpg

Grand Bazaar finnes det mye rart, og det er også en del butikker som selger krydder

Monica572_zps9926fefd.jpg

Inni Hagia Sophia ser det slik ut:

Monica592_zpsd95fa7c7.jpg

Den Blå Moskee

Monica560_zps02fa5fec.jpg

En gatehund

Monica619_zpsa531c7c5.jpg

På grunn av påskekaos, fullbooket fly og mer kaos så vi heller ikke rakk flyet, ble vi ufrivillig en natt lenger. Og vi havnet ufrivillig på et hotell et stykke fra flyplassen fordi taxisjåføren ga f. i hva vi sa og bare sa "relax relax, 5 min.." mens han fortsatte å kjøre lengre og lengre unna flyplassen.

Og da ble det en siste middag i Tyrkia

IMG_2447_zps7986aa82.jpg

Dette var bare et lite utvalg av bildene fra turen, og vil du se eller høre mer, så sjekk ut FB-siden vår eller sjekk ut bloggen :)

Edit: Jeg må bare få legge til at engelsken antakeligvis ikke er den beste. Men jeg/vi prøver da.

  • Like 8
Skrevet

Masse kult, og litt ikke fullt så kult. :) Så ut som en herlig reise ihvertfall!

Det meste var veldig greit, men det er masete folk der, spesielt i Palestina (de kastet seg over deg og prøvde å lure deg for mest mulig penger), også var det denne teite hjemturen da, og bli behandlet som dritt av flyselskapet. Men man blir rik av erfaring da hvertfall :)

Skrevet

OMG jeg er bare litt misunnelig! For en fin tur du har vært på :D

:) Gøy å gjøre noe litt utenom en chartertur også :)

Flotte bilder! Så ut som om dere har hatt en flott tur :)

Veldig også :) Takk :D
  • Like 1
Skrevet

Å, så fantastisk! Har selv vært på rundtur i Israel og det er nok den beste turen jeg noensinne har vært på! Får skikkelig lyst til å dra tilbake når je ser bildene dine :D (De var forresten usedvanlig vakre!)

Skrevet

Wow, for en opplevelse! Det må ha vært helt fantastisk!

Og, ey, et av bildene var vel der den ene Indiana Jones-filmen ble spilt inn. :D

Indiana-Jones-and-the-Last-Crusade.jpg

Skrevet

Fine bilder :D

Takk :)

Å, så fantastisk! Har selv vært på rundtur i Israel og det er nok den beste turen jeg noensinne har vært på! Får skikkelig lyst til å dra tilbake når je ser bildene dine :D (De var forresten usedvanlig vakre!)

Da vil jeg anbefale en tur til Jordan også, og i det minste ta en tur ut i Wadi Rum. For en opplevelse! Petra er også verdt et besøk og ligger ikke lange turen unna :)

Wow, for en opplevelse! Det må ha vært helt fantastisk!

Og, ey, et av bildene var vel der den ene Indiana Jones-filmen ble spilt inn. :D

Det stemmer! :) The Treasury dukker opp i den filmen.

Og ja, det var litt av en opplevelse :)

  • 1 month later...
Skrevet

Elsker reisebrev! :) Utrolig fine bilder, så helt fantastisk ut! Jeg vil også på ørkentur! :D

Tusen takk for det :) Og ørkentur anbefales altså! Og helst med de lokale :)

Og om du er interessert har vi side på facebook samt blogg.

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...