Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Fant denne linken som handler om at det er bra for hunden å få litt kokosolje hver dag. Ville dere gitt det til hunden eller er det evt. andre ting dere tilsetter maten eller gir hunden som tilskudd? Og har noen prøvd å gi hunden kokosolje? Evt brukt det i pelsen? :) Er nysgjerrig siden jeg har hørt så mye bra om kokosolje for menneskers helse og hud og hår, så lurer på om det har samme gode effekten på hunder ;)

Selv har jeg brukt det på meg selv, som olje i ansiktet om kvelden og i tørre hårtupper. Jeg syns iallefall at det funker for min del, så jeg kommer til å fortsette med det. Har også hørt om folk som spiser det hver dag, for å få enda bedre effekt av det. Men kjenner jeg er litt skeptisk til å putte i meg oljen fordi jeg ikke liker kokos-smaken. Men det er jo sikkert en vanesak.

Brukte litt kokosolje blanda ut i varmt vann forrige gang jeg bada Enya og brukte dette istedet for balsam. Syns det funke like bra som balsam, men må teste flere ganger for å se om jeg vil fortsette å bruke det.

Litt rotete innlegg, men spørsmålet var egentlig hva dere tror om å gi kokosolje til hunden over maten o.l? :)

Guest Yellow
Skrevet

Det har fint å bruke på hud/pels, men har ikke tro på at hunden som kjøtteter har noen særlig god nytte av å innta kokosolje.

Skrevet

Jeg har også lest flere artikler om fordelene ved kokosolje, både som utvortes behandling på kløende sår/betent hud eller for å gi mer skinnende pels og innvortes som MCT-tilskudd (Medium-chain triglycerides).

Jeg gir kokosolje i maten når jeg husker på det, men har ikke forsøkt å bruke det i pelsen ennå . Hunden min elsker smaken av kokosolje så det er supert som en appetittvekker om ikke annet. :)

Skrevet

Jeg har også lest flere artikler om fordelene ved kokosolje, både som utvortes behandling på kløende sår/betent hud eller for å gi mer skinnende pels og innvortes som MCT-tilskudd (Medium-chain triglycerides).

Jeg gir kokosolje i maten når jeg husker på det, men har ikke forsøkt å bruke det i pelsen ennå . Hunden min elsker smaken av kokosolje så det er supert som en appetittvekker om ikke annet. :)

Kjøper du det på iherb?? :)

Skrevet

Helt OT: leste "Er kokosboller bra for hunden?". Måtte inn å sjekke hvem som driver å skal fore hunden sin på kokosboller :lol:

  • Like 2
Skrevet

Kjøper du det på iherb?? :)

But of course ;)

Det er denne jeg gir, men så fremt det er en kaldpresset ekstra virgin type skal det være bra altså. Jeg liker å kjøpe "organic" om jeg kan. :)

Skrevet

But of course ;)

Det er denne jeg gir, men så fremt det er en kaldpresset ekstra virgin type skal det være bra altså. Jeg liker å kjøpe "organic" om jeg kan. :)

Det kunne jo ikke være noe annet sted ;)

Takk for tips, skal prøve det på Chicka :)

  • Like 1
Skrevet

Hvordan bruke dette til hud og pels? :-) brukes som shampoo i dusjen? hvor ofte? tenker i forhold til hudbetennelser.

Om du sjekker ut den ene linken jeg la ut tidligere er det filmet og forklart av en veterinær hvordan hun best bruker kokosolje mot hudbetennelse hos sin hund.

Kokosolje er ikke ment som såpe, men kan brukes som balsam og maske for hud og pels, samt i maten. Dr Becker gir Roscoe kokosoljebehandling ca en gang i uken. :)

Skrevet

Totalt OT, men leste faktisk om det i går, skal være knall for psoriasis. Så i morra blir det tur på helsekost :) (ante ikke hvor man fikk tak i det)

Skrevet

I små mengder er det sikkert helt greit for friske hunder, både inn- og utvortes. Innvortes kan det gi diaré om man gir det i for store mengder. Kokosolje og andre MCT-er har også vært anbefalt som alternativ fettkilde til hunder med mage-/tarmproblemer som de lundehunder kan ha, men det er mer kontroversielt i dag:

http://www.louiethelovemuffin.com/wp/2012/03/17/canine-intestinal-lymphangiectasia-my-gripe-with-mct-coconut-oil/

  • 4 weeks later...
Skrevet

ett tileggsspørmål :-) hvordan får man fordelt oljen i pelsen ved vask??

Kokosoljen er ikke ment som såpe, men som en pelskur før vask.

Varm kokosoljen i hendene og gni litt og litt inn i pelsen, du trenger ikke å bruke mye for det kan være vanskelig å få vasket ut om du har brukt masse kokosolje. :)

Skrevet

Kokosoljen er ikke ment som såpe, men som en pelskur før vask.

Varm kokosoljen i hendene og gni litt og litt inn i pelsen, du trenger ikke å bruke mye for det kan være vanskelig å få vasket ut om du har brukt masse kokosolje. :)

Det skjønte jeg, men den må jo fordeles i pelsen likevell. Og det er huden jeg vil ha behandlet. hehe :-)

Skrevet

Det skjønte jeg, men den må jo fordeles i pelsen likevell. Og det er huden jeg vil ha behandlet. hehe :-)

Skjønner :)

På denne filmen viser veterinæren hvordan hun behandler hudproblematikken til sin hund. Håper det kan hjelpe. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det kan jo være det. Den våkner av at du er oppe og sliter med å finne roen igjen etterpå kanskje. Det er ikke uvanlig at det kommer perioder med mer stress eller usikkerhet eller hvor hunden ikke hører etter el. Så i utgangspunktet hadde det ikke bekymret meg noe særlig, men du som eier og som den som kjenner hunden godt må jo kjenne litt på om du tenker det kan være noe mer eller noe annet, for det kan jo også skje. Isåfall får man jo vurdere en tur til veterinær.  Men sannsynligvis bare en periode som går over igjen. Blir hunden veldig urolig ville jeg forsøkt å ha den inne med meg for trygghet og lukket døra for å begrense muligheten til å tasse rundt.
    • Det er gull verdt ja å finne en gruppe, side eller lignende hvor man finner folk som har bra informasjon å dele. Så kan man sparre litt med ekte folk istedet for å måtte finne ut alt på egen hånd.  Kan ingenting om fugl dessverre, annet enn at det er fine (og litt krevende) dyr på sin egen måte. Veldig spennende da 😁
    • Det kommer jo en del brukere inn her som har fått sin første hund, eller planlegger å kjøpe hund, og ikke kan noe særlig fra før. De fleste her svarer så godt vi kan, og har ganske mange års erfaring etterhvert. Og de fleste av oss er vel klar over at vi ikke startet ut som eksperter, vi heller, og har lært av våre feil opp giennom tiden. Det er mye å lære og navigere, og ikke minst å gjenkjenne god og dårlig informasjon og råd. Nå er jeg selv i den situasjonen. For de som ikke har vært lenge på forumet så er jeg altså kronisk syk med ME. Jeg har vært frisk nok til å drive aktivt med hundesport i mange år, men blitt gradvis dårligere. De siste årene med hundene var det stort sett korte turer, og nå er jeg for syk til å ha hund igjen etter at de vi hadde ble gamle. Derfor har jeg begynt å se på fugl som mulighet for litt selskap hjemme. Jeg passer en kanarifugl nå, og prøver å lære meg mest mulig om fuglehold. Og det er jamen ikke lett! Jeg hadde undulater som tenåring (litt sammenlignbart med de som vokste opp med hund som barn?), men mye både holdninger og kunnskap har jo endret seg siden den gang. Det å finne grupper å stille spørsmål i (jeg er ikke på Facebook), finne miljøer, og lære meg å se hva som er gode og dårlige kilder til kunnskap er virkelig en jobb.  Det er veldig interessant å være "på den andre siden" av det jeg vanligvis er. 
    • Hunden min på 9 måneder har plutselig begynt å bjeffe og å stresse om natta. Jeg må ofte på do om natta og etter jeg er ferdig så bjeffer hunden på alt og alle. Bjeffer for seg selv og går urolig i huset. Er dette spøkelsesalderen? Tenåringsfase?
    • Shit, 17 år, det er virkelig en brukbar alder.    Kjipt når det blir sånn. Håper det går seg litt til igjen. ❤️ 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...