Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hahahaha! Fantastisk musikkvalg! Digger helt i starten, hvor Ymse bare klikker mongo og du står helt i ro, klør deg litt i huet og bare "jaaaaah"...... :lol::lol::lol:

Skrevet

Søte Ymse! :lol:

Hvorfor jobbe for belønning når man kan belønne seg selv! :lol: Der har du jo faktisk en takknemlig hund å trene med. Det er perfekt å ha hunder som synes det er stas å hoppe opp på fører!

Skrevet

Søte Ymse! :lol:

Hvorfor jobbe for belønning når man kan belønne seg selv! :lol: Der har du jo faktisk en takknemlig hund å trene med. Det er perfekt å ha hunder som synes det er stas å hoppe opp på fører!

Jeg har en som eeeelsker å hoppe på meg som belønning i treningssammenheng. Men tro du meg - hun har blitt røska i ører og pels av ymse instruktører som synes det er fy-fy. Vel - JEG synes det er greit, og det funker faktisk som en god form for belønning. Spørsmålet er vel hvorvidt man selv liker det eller ei :P

Ymse er søt, han. Kenguru-hunden :D

  • Like 1
Skrevet

Ymse har dulta hardt i nesa mi noen ganger :lol: men for meg er det viktigst å ha en lykkelig hund <3

han ser lykkelig nok ut :lol: kule bikkja! Liker de litt sånn jeg :wub:

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ymse har dulta hardt i nesa mi noen ganger :lol: men for meg er det viktigst å ha en lykkelig hund <3

Han blir ikke noe mindre lykkelig av å ikke få støte deg i nesa da :lol:

Skrevet

Han blir ikke noe mindre lykkelig av å ikke få støte deg i nesa da :lol:

han blir ikke veldig motivert av annet :P plager meg ikke, blåmerker følger med vorsteh :P
  • Like 1
Skrevet

Min Keiron er akkurat sånn, men da sier bare alle sammen at han er stressa tulling som må i streng ro trening. Lykkelig hund, Vorsteh høres rimelig spesiell ut egentlig, litt som en typisk "ekstrem" hund skulle man trodd enkelte folks beskrivelse av dem.

Dult i nesa er jeg også måtte bli vant med, er bare mest ubehagelig, men det er gøy med en glad hund :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Lapphundene er en helt annen type hund. De er gjeter- og arbeidshunder opprinnelig, selv om de fleste er familiehunder nå. De er også ganske selvstendige, men ikke på langt nær så sære som eurasier. Jeg har inntrykk av at finsk lapphund er litt enklere å trene enn den svenske, men det er såklart individuelle forskjeller også. 
    • Av alle disse rasene som er nevnt ville jeg gått for bearded collie eller sheltie til lydighet. Eventuelt korthårscollie. Men om du vil satse litt på høyere klasser så er ingen av disse ideelle, da ville jeg gått for en litt mer aktiv arbeidshund som retriever eller belger. På hobbynivå er de fleste av disse helt fine. Pumi kjenner jeg ikke særlig godt utover at de brukes en del i agility og bjeffer MYE. Har aldri sett dem i lydighet.
    • Høres ikke så bra ut da. Vurderer også svensk og finsk lapphund. Er det samme der?
    • Takk. Hva med Pumi og gemyttet der? Jeg driver med lydighet.
    • Eurasierene er selvstendige hunder som kan være krevende å trene, særlig til å holde seg i nærheten/være løs. De kan ha en del jaktinstinkt også. Det har vært en del svakheter på rasen med frykt og usikkerhet, men jeg vet ikke hvordan status er for tiden.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...