Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Hahahaha! Fantastisk musikkvalg! Digger helt i starten, hvor Ymse bare klikker mongo og du står helt i ro, klør deg litt i huet og bare "jaaaaah"...... :lol::lol::lol:

Skrevet

Søte Ymse! :lol:

Hvorfor jobbe for belønning når man kan belønne seg selv! :lol: Der har du jo faktisk en takknemlig hund å trene med. Det er perfekt å ha hunder som synes det er stas å hoppe opp på fører!

Skrevet

Søte Ymse! :lol:

Hvorfor jobbe for belønning når man kan belønne seg selv! :lol: Der har du jo faktisk en takknemlig hund å trene med. Det er perfekt å ha hunder som synes det er stas å hoppe opp på fører!

Jeg har en som eeeelsker å hoppe på meg som belønning i treningssammenheng. Men tro du meg - hun har blitt røska i ører og pels av ymse instruktører som synes det er fy-fy. Vel - JEG synes det er greit, og det funker faktisk som en god form for belønning. Spørsmålet er vel hvorvidt man selv liker det eller ei :P

Ymse er søt, han. Kenguru-hunden :D

  • Like 1
Skrevet

Ymse har dulta hardt i nesa mi noen ganger :lol: men for meg er det viktigst å ha en lykkelig hund <3

han ser lykkelig nok ut :lol: kule bikkja! Liker de litt sånn jeg :wub:

  • Like 1
Guest Snusmumrikk
Skrevet

Ymse har dulta hardt i nesa mi noen ganger :lol: men for meg er det viktigst å ha en lykkelig hund <3

Han blir ikke noe mindre lykkelig av å ikke få støte deg i nesa da :lol:

Skrevet

Han blir ikke noe mindre lykkelig av å ikke få støte deg i nesa da :lol:

han blir ikke veldig motivert av annet :P plager meg ikke, blåmerker følger med vorsteh :P
  • Like 1
Skrevet

Min Keiron er akkurat sånn, men da sier bare alle sammen at han er stressa tulling som må i streng ro trening. Lykkelig hund, Vorsteh høres rimelig spesiell ut egentlig, litt som en typisk "ekstrem" hund skulle man trodd enkelte folks beskrivelse av dem.

Dult i nesa er jeg også måtte bli vant med, er bare mest ubehagelig, men det er gøy med en glad hund :)

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
    • Da ville jeg jo ha byttet madrass, men kanskje ventet til du har fått litt mer kontroll på problemet. Det er veldig mange ting som spiller inn her. Aktivitetsnivå og hverdagslydighet generelt, får hundene det de trenger av aktivisering og trening, har de grunnleggende hverdagslydighet inne, osv.  Når de har lært seg at det hjelper å begynne å bjeffe midt på natten er det nok en større jobb å snu det, men ikke umulig. En mulig måte å trene de til å sove et annet sted er å legge en madrass i nærheten der og sove i samme rommet, men adskilt med grinder. Det forutsetter først at de er trygge og slapper av i sengene sine i utgangspunktet. Dette krever masse trening av hundene både sammen og hver for seg. Det er vanskelig å gi veldig spesifikk hjelp uten å ha sett hundene. Det kan være du har nytte av å få hjelp av en hundetrener/adferdskonsulent for å legge en plan. Hvis du ikke vet om noen du kjenner og stoler på kan du lete her: https://atferdskonsulenter.no/finn-konsulent/hund
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...