Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • 1 month later...
Skrevet

Det er så hyggelig å få æren og tilliten å tegne kjæledyr. Vet jo selv hvor mye et kjæledyr betyr. Vi har både hund og katt selv :)

Denne tegningen er laget utifra to forskjellige referansebilder. Eieren har ikke bilde av hund og katt sammen, men det er ikke noe problem :)

Er de ikke søte? Falt pladask for smilet til vofsen med tungen på sleng :D
(Format: A3)

post-13189-0-51541000-1415622161_thumb.j

  • Like 3
Skrevet

Hvor lang ventetid har du? Rekker du å lage tegning til før jul så vi kan gi i julegave? :)

Skulle svært gjerne kunnet hjelpe, men i skrivende stund har jeg venteliste til ca midten av mars.

Jeg selger gavekort om det kan være til hjelp? Send gjerne e-post om det er andre ting du vil ha info om: [email protected]

Skrevet

Skulle svært gjerne kunnet hjelpe, men i sjrivende stund har jeg venteliste til ca midten av mars.

Jeg selger gavekort om det kan være til hjelp? Send gjerne e-post om det er andre ting du vil ha info om: [email protected]

Åh, så synd =/ Søsteren min mistet hesten sin i en ulykke for en stund siden og et bilde hadde vært så bra :) Skal høre med de vi spleiser med om gavekort kunne vært noe :) Takk for svar :)

Skrevet

Åh, så synd =/ Søsteren min mistet hesten sin i en ulykke for en stund siden og et bilde hadde vært så bra :) Skal høre med de vi spleiser med om gavekort kunne vært noe :) Takk for svar :)

Bare hyggelig :-) Men uff så inderlig leit for din søster med hesten. Trasig :'(

  • 2 weeks later...
Skrevet

Heldige meg som får lov til å tegne kjæledyrene til så mange etterhvert. Det er litt av en ære og glede :) Dette portrettet av en kinesisk Shar Pei ble ferdig i går. Det var litt av en utfordring å tegne denne rasen, som før tegneoppdraget var ukjent for meg. Artig å bli gjort obs på andre raser enn "de vanlige" :)post-13189-0-32985200-1416941959_thumb.j

  • Like 2
Skrevet

Wow! Det hodet til den shar peien ser faktisk ut som et svarthvitt bilde, det er ikke før man scroller litt ned at man kan mistenke tegning!

Awww, du verden, det var hyggelig å høre. Tusen takk :hug:

  • Like 1
Skrevet

Jeg følger deg på facebook og beundrer bildene dine hver dag :)

Har veldig lyst på bilde av mine to gullklumper :)

Neimen, så hyggelig da, Castella. Hjertelig takk :) Tegner gjerne gullklumpene dine jeg.

Skrevet

Du er helt sinnssykt dyktig, og den ugla var helt fenomenal!

Hjertelig tusen takk, SandyEyeCandy :) Må innrømme at uglen er spesiell for meg. Vanvittig krevende arbeid, og VELDIG gøy :)

  • Like 1
Skrevet

Fantastiske tegninger! Den shar peien var helt utrolig! :)

Hjertelig tusen takk, Heidihj :) Det var litt av en jobb, men SÅ verdt det når eierne ble kjempefornøyde <3

  • Like 1
Gjest
Dette emnet er stengt for flere svar.
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
    • Jeg har en tynn hund på 2 år og hun er fullvoksen for lenge siden. Hun har alltid vært tynn og spinkel sånn at ribbeina og knoklene stikker ut. Har prøvd å få henne opp i vekt. Er det noe jeg kan gjøre? Bør hun da ha en dyrlegesjekk men hva gjør dyrlegen da? Er det noen som har erfaring med en småspist hund? Har prøvd flere for og hun er like tynn. 
    • Du har ingen som vil passe hundene litt? Om du har en hund hjemme (lederen, om en av dem tydelig er det) og de andre ute, så er det antakelig mye lettere å få til, over tid. Det hender folk tilbyr gratis hundepass på Finn, bare fordi de elsker hunder, men ikke har lyst til å forplikte seg på fulltid. Om du ikke finner en annonse, så lag en. Sjansen for napp fra dyrevenner som ikke kan ha dyr selv er høy.  Jeg anskaffet en hund nr 2 fordi den første ikke var interessert i sønnen min, og han var så såret av alle avvisningene, han måtte få sin "egen" i en alder av fire år. "Itte'no problem," tenkte jeg, som hadde sett andre med flere hunder. Eldste hundens umiddelbare respons på det nusselige lille nøstet av samme art var aggressiv knurring. Hadde heldigvis en god hundepasser som hunden kjente og trivdes hos, som tillot oss en smooth tilvenningsperiode med passende mengder samvær og alenetid, og innen noen uker hadde eldste adoptert den yngre som sin egen. Den fikk henge fra ørene og jage ham bort fra matskålen sin, og han hadde ikke hjerte til å nekte den noe. Han hadde en grenseløs kjærlighet til den nye lille vennen sin. ..etter en stund, men det startet altså med høy nakkebust, stiv hale og et virkelig aggressivt knurr, og kunne potensielt blitt stygt om vi ikke hadde kunnet pæmpre den eldste med masse one on one time, favorittaktivitene hans og koblet den lille med noe positivt. Jeg antar du har servert hundene det beste de vet som belønning for ethvert tilløp til ro og avslapning ifbm kattene? 
    • Det bør nok helst foregå i et annet rom, om ikke utenfor huset eller ihvertfall på god avstand. Om du gjør det rett foran de andre hundene i bur så er du like langt.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...