Gå til innhold
Hundesonen.no

Masse hundeutstyr selges. Ruffwear, Hurtta, Katahdin + diverse


Recommended Posts

Skrevet

Hentes i Trondheim eller sendes mot porto. :)

Ruffwear Approach Pack XS. Korte hvite hår gir kløven et ekstra løft. Brukt en håndfull ganger. 400,- SOLGT

Katahdin dekken str XL til tispe. Kun prøvd på, alikevel inkluderer jeg mange hvite korte hår. 350,-

13942549172_612be1fbcc.jpg

Hurtta Ultimate Varmedekken. Str 40. Svært pent brukt. Inkluderer nyvaskete korte, hvite hår i prisen. Farge Raspberry. 300,- SOLGT

Hurtta Pro Fleecejakke. Vanntett. Str 40. Svært pent brukt, nyvasket og pimpet opp med korte, hvite hår. 300,- SOLGT

CDPits Weightpull sele. Som ny. Bestilt fra USA og brukt på minibull 2-3 ganger. Alle eventuelle korte og hvite hår får du med på kjøpet uten tillegg i prisen. 450,-

13965713993_347c723d87_c.jpg

13942548672_45aea55510_c.jpg

CDPits Walking Harness. Svært pent brukt. Bestilt fra USA og brukt på minibull. De hvite, korte hårene er limited edition, no longer available to Hundesonen. 250,-

13942709082_f43fbc7e39_c.jpg

13965876473_499c584e5b_c.jpg

13965876903_2edb09978d.jpg

Collarmania. Alle er 18-22 inches (ca 45 til 55 cm) og 1,5 inches bred med unntak av superhero-båndet som er 1 inch. Noen er mer brukt enn andre, tar 100 pr stk for enkelhets skyld. Korte, hvite hår sa du? You know the drill.

Grå og rosa blomster

13942712642_f5e0e495b0_c.jpg

13965879413_af33f269e0_c.jpg

Sjokkrosa og turkis blomster SOLGT!

Superhelter SOLGT

Trixie mat og vannskål med stativ. Korte, hvite hår er bra for fordøyelsen. 50,- SOLGT

Oppblåsbar krage og korte, hvite hår. Brukt til minibull. 50,- SOLGT

Furminator. Fin til å fjerne korte, hvite hår. SOLGT

Flexi 8 meter. Stort. SOLGT

Åpnet boks med Plaque Off. Denne boksen er 180 gr, kontra 60 gr som er vanlig størrelse. Mer enn halvfull. Vekten inkluderer boksen, så dere får bedømme selv. Skjeen er brukket. Denne j*velen har sikkert også et par korte hvite hår slik alt jeg eier i hele verden har det. 50 kr evt gratis ved kjøp av rimelig andel ting. GITT BORT

Hvis prisene er urimelige, please si fra! Jeg gjetter litt her. Evt gi bud! Kjøper du flere ting får du rabatt.

Har også et Vari Kennel Large flybur, et Skudo flybur str 4 og et Kela bilbur til salgs.

Guest lijenta
Skrevet

Katahdin dekken str XL. Kun prøvd på, alikevel inkluderer jeg mange hvite korte hår. 350,- For tispe eller hanne?

Skrevet

Vi vil veldig gjerne ha det andre halsbåndet med tegneserie! :)

Hva tenkte du for flexien?

Oops, glemte jeg å skrive pris? Tenkte 50,- :)

Katahdin dekken str XL. Kun prøvd på, alikevel inkluderer jeg mange hvite korte hår. 350,- For tispe eller hanne?

Tispe. :)

Skrevet

Superhelt og flexibånd er solgt!

Om du sender meg en pm og bekrefter, castella, så er kløv og skåler solgt også. :D

Oppdaterer startinnlegget i morgen. :)

Skrevet

Oops, glemte jeg å skrive pris? Tenkte 50,- :)

Tispe. :)

Har du oversikt over hvilke raser det passer til? :)

Edit: Kan legge til at jeg er interessert hvis det passer til mine :)

Skrevet

Superhelt og flexibånd er solgt!

Om du sender meg en pm og bekrefter, castella, så er kløv og skåler solgt også. :D

Oppdaterer startinnlegget i morgen. :)

Jeg må bare dobbelt sjekke iforhold til str. Jeg håper virkelig den passer og at jeg ikke må helt ned til xxs. Jeg måler og sier ifra :)

  • Like 1
Skrevet

Jeg må bare dobbelt sjekke iforhold til str. Jeg håper virkelig den passer og at jeg ikke må helt ned til xxs. Jeg måler og sier ifra :)

Ikke noe problem! Jeg sjekker innom igjen i morgen. :)
Skrevet

Er alle Collarmania-båndene solgt da?

Det grå med hvite blomster er ikke solgt. :)

Har du mulighet til å måle lengden på det? :)

Jeg målte på toppen av ryggsømmen og kom til 64. :)

Jeg tar kløven om @Castella ikke skal ha den. :)

Castella har herved ut dagen. :)

Har du cm mål på den oppblåsbare kragen? Jeg vet ikke hvor stor en minibull er rundt halsen :)

Helt stramt er det 29 cm, helt makset ut ca 53. Det siste målet var litt vanskelig å få målt...

Edit, kløven er solgt.

Skrevet

Tror nok dessverre det halsbåndet blir noen cm for lite. Det andre halsbåndet vi kjøpte av deg passer akkurat når det er dratt helt ut, så da må jeg stå over.

Skrevet

Kva mål er det på den svarte og rosa selen? :)

Skal måle i kveld. :)

Hurtta dekken, mat og vann skåler og plaque off er solgt!

Skrevet

Kva mål er det på den svarte og rosa selen? :)

40 cm rundt halsen.

Helt strammet rundt brystet er den 53 cm, helt slakk er den 75 cm.

Bryststolpen er ca 19 cm fra halsen.

Alt circamål for øvrig. :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...