Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Til trekk mener du? Vi har dette fra Gaupa, og er veldig fornøyd med det. Veldig regulerbart, så jeg og gubben bruker samme (ca. en halvmeter i forskjell i omkrets. :P Ok, ikke helt, men ihvertfall 15-20 cm over hoftene tipper jeg. )

http://www.gaupa.no/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=7&virtuemart_category_id=1&Itemid=3

Guest lijenta
Skrevet

Ville forhørt meg med sant som Gaupa siden dem lager ting selv. Da kan en kanskje få det målet man har behov for

Skrevet

Jeg har Baggen, og er superfornøyd. Hadde jeg vært tjukk hadde jeg fortsatt kunne bruke det. :)

Men det er ikke et magebelte, da. Trekkbelter/turbelter skal ikke sitte rundt magen, men rundt hoftene, for da slipper du belastning på den utsatte korsryggen.

  • Like 2
Guest lijenta
Skrevet

Spørsmålet blir vel hvor tykk en person er. For det er jo de som er over i cm rundt enn det vi får til. Mitt baggen kan gå ut til ca 122cm i omkrets men da må en gjøre noe med innfestet til hunden hvis den ikke ligger i trekk hele tiden.

Det er nemlig ikke hensiktsmessig for dem som lager beltene å lage noe som dekker alle størrelser på mennesket. Men som tidligere snakk med dem som lager da kan en få den bredden og lengden som er hensiktsmessig for hundeeieren

Edit: Og er hundeeier såpass tykk så bør vel egentlig foring være bredere og lengere så det bir liggende på rett plass i forhold til hvor stor hundeeieren er. ikke bare det at betet er langt men resten må også stemme

Skrevet

Jeg har non stop sitt belte (ikke truse). Syns det er veldig behagelig. Det passer hofter fra 75 cm til 125 cm. Ganske rimelig er det også, fra 450 til 650 har jeg sett de har blitt solgt for. :)

Skrevet

Jeg har dette og er veldig fornøyd! Fikk det tilpasset med litt ekstra lange stropper og to 'panikk-kroker' i stedet for én, veldig kjekt å kunne hive på termovekse eller feste skrittstropper om man skal på lang trekktur. Holdt godt i flere år, ligger stabilt og holder formen godt, har tålt 3x grønlandshund på godt overvektig skigåer med pulk bak :)

14.jpg15.jpg
tolkbalte_princip.jpg

Skrevet

Altså, jeg er ikke så tjukk. Bare litt tjukkas! Så jeg trenger ikke sånn kjempemasse på lengde, ikke det som er problemet med at de fleste ikke er brede nok, så de glir opp :P Vanskelig å forklare, men takk for tipset :)

Guest lijenta
Skrevet

Altså, jeg er ikke så tjukk. Bare litt tjukkas! Så jeg trenger ikke sånn kjempemasse på lengde, ikke det som er problemet med at de fleste ikke er brede nok, så de glir opp :P Vanskelig å forklare, men takk for tipset :)

beinstropper er et must

Skrevet

Sånne beinstropper, det fare for at slike kan gnage? Da tenker jeg på at man jogger tur med hunder som er delvis trekkvillig, og ikke vanlig gåtur.

Er ikke tjukk jeg heller, men har litt ekstra spekk på hoftene, låra og sikkert litt på magen også. Jeg har samme problem som Lill, mitt sklir opp, spesielt når hundene trekker.

Skrevet

Sikker på at beltet sitter riktig og er stramt nok om det glir opp? Beltet mitt fra Gaupa glir opp når jeg ikke har strammet det nok og Kovu legger vekt på det. Da blir det magebelte, og ikke hoftebelte. :P Men vanligvis sitter det fint altså.

Guest Gråtass
Skrevet

Jeg prøver ikke å være vanskelig med vilje altså, lover :lol: Men jeg vet benstropper er noe jeg kommer til å synes er ubehagelig og ork, så derfor må jeg finne en god uten :P 

Du kan låne mitt baggen belte og prøve det. Jeg er veldig fornøyd med det til tross for at jeg er litt tjukkas også.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Skrevet

Du kan låne mitt baggen belte og prøve det. Jeg er veldig fornøyd med det til tross for at jeg er litt tjukkas også.

Sent from my ST27i using Tapatalk 2

Jeg er også fornøyd med mitt Baggen belte og er tjukkas :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Mat fremme hele tiden er generelt en dårlig metode for småspiste hunder. Noen få, små måltider om dagen er bedre.  Antar du har testet med vårfôr og råfôr også.  Jeg ville nå uansett tatt en tur til dyrlegen og utelukket at det er noe galt, og få en profesjonell vurdering på om hunden er undervektig eller bare naturlig tynn.
    • De får mat til forskjellig tidspunkt. Hunden virker helt frisk og rask. Ellers hadde jeg tatt hun med til veterinæren alt. Når jeg gir henne godbiter vil hun alltid ha.  Hun er også lavere enn rasestandarden i mankehøyde og er ellers liten på alle områder.
    • Parasitter er det ikke da hun også lever med andre hunder og de er normalvektige. Ellers hadde de også blitt smitta. Hun får lik mat som de andre. Noen ganger er det mat fremme hele dagen mens andre dager blir det spist opp. Har ikke merka noen forskjell men gjør dette for at det skal være en forandring. Har prøvd flere for. Burde jeg da dra til dyrlegen for å sjekke stoffskifte?
    • Første som slår meg er parasitter eller stoffskifte. Om ikke hun har synlige parasitter av kjent type i avføringen, som kan fikses med en reseptfri markkur fra apoteket -> veterinær.  Det er antakelig stoffskifte, om hun alltid har vært sånn. Ikke sikkert at mer energirikt for løser det, for det kan hende hun instinktivt vil spise mindre av det for å holde systemet sitt i balanse. Selv har jeg alltid vært så tynn at folk blir støtt av det og skinny shamer skamløst. Det er åpenbart hormoner. Sult og apetitt regulerer seg veldig annerledes enn hos de som sliter med motsatt problem. Det er vondt for meg å "overspise" ifht eget system, hva som er passende eller utilstrekkelig for andre   Da jeg var gravid la jeg på meg "normalt" (mye, selv til gravid å være), men med hornonene ute av kroppen rant den vekten av igjen i en rasende fart selv om jeg fortsatt spiste mer enn tilstrekkelig for å skulle holde den, så hormoner, hornoner, hormoner.  Om hunden ellers virker frisk og rask.. Hvilke(n) rase(r) er hun?   
    • En dyrlegesjekk er absolutt lurt. Hun kan ha helseproblemer som gjør at hun ikke tar opp næring riktig. Hva dyrlegen sjekker kommer helt an på vurderingen av hunden, rase, vekt, hva hun spiser osv. Jeg antar du har prøvd ulike fõr og fõrtyper? Har du prøvd å gi mat til ulike tidspunkter? Det som funket best for min småspiste hund var å gi lite nok til at han alltid spiste opp. Du kan jo bare tenke deg selv om du ikke har matlyst, og stadig får servert mer mat enn du orker. Jeg fôret også en kombinasjon av rått og tørt, og varierte mellom typer og merker. Å ha litt lakseolje over maten kan også hjelpe.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...