Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

  • Svar 768
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

ååååh, jeg hadde vist plutselig bursdag litt tidlig sa gubben

1 dag med fitbit. Konklusjon: motiverende!!

Dobbelt så mye som målet mitt idag

Posted Images

Skrevet

Fitbiten min jukser i kassa! Hadde stresse dag og brått vibrerer den fordi jeg har nådd grensa mi :-P

Hey, det er ikke bra! Godt jeg bare løper på gulvet! Har gått 9000 skritt på fem timer på jobb. Lurer på om jeg skal ha på skritteller i tillegg en dag for å sjekke nøyaktighet.

Skrevet

Får ikke redigert i tapatalk idag.

Flere som opplever at armbåndet blir misfarget? Mitt er sort/grått i kantene :(

Dag to med mitt bånd og satt bare i sofaen igår. Masse riper og merker allerede. Ser du får ny reim til 75 kr på ebay.

Skrevet

Hey, det er ikke bra! Godt jeg bare løper på gulvet! Har gått 9000 skritt på fem timer på jobb. Lurer på om jeg skal ha på skritteller i tillegg en dag for å sjekke nøyaktighet.

Satt to tre timer alt i alt, den registrer nok ikke helt, men nå og da! Tar denav på mandag og sammenligner!

Skrevet

Æsj dumme fitbiten, den registerer ikke sykling. Hadde den det, hadde jeg gått forbi Marthe! I morgen skal Marthe sykle og jeg skal gå, hører du!

Jeg har syklet 1 mil med Action nettopp, og fikk nesten ingenting for det :/

Samler han skrittene på 7 dager? For det går jo nedover nå :P

Skrevet

Jeg har syklet 1 mil med Action nettopp, og fikk nesten ingenting for det :/

Samler han skrittene på 7 dager? For det går jo nedover nå :P

Det er jeg som har satt din på revers :sleep:

  • Like 1
Skrevet

Det er jeg som har satt din på revers :sleep:

*Flir* :P

Jeg har syklet 14 km, men forsatt ikke gått 10 000 skitt :P

Det er jo egentlig litt greit for da må jeg trimme mer :aww: Jeg får ikke sove før alt er på grønt :lol:

  • Like 2
Skrevet

*Flir* :P

Jeg har syklet 14 km, men forsatt ikke gått 10 000 skitt :P

Det er jo egentlig litt greit for da må jeg trimme mer :aww: Jeg får ikke sove før alt er på grønt :lol:

Nei, alt må på grønt, så jeg har litt å gå på kveldsturen pga dum sykkeltur!

Skrevet

Nei, alt må på grønt, så jeg har litt å gå på kveldsturen pga dum sykkeltur!

Jeg og :aww:

Hvorfor er du ikke med på utfordringen på Endomondo? :)

Skrevet
Satt to tre timer alt i alt, den registrer nok ikke helt, men nå og da! Tar denav på mandag og sammenligner!
Sjekket idag jeg og. Synket i pausen og satt i kassa se to timene etter det. Den sa at jeg hadde gått 2000 skritt i den tiden. Jeg hadde gått fra kasse til post mange ganger og fra pauserom til kasse, ryddet kurver, hjulpet kunder med å hente varer, vært på kontoret, hengt i frukta, gått tilbake til pauserom etter skiftet, ryddet på plass varer etc. Jeg tror ikke den er så ute å kjører altså! Du kan synke før du setter deg i kassa, skru av blåtann, sitte en time og synke igjen. Reiser du deg for å gjøre noe må du ta hensyn til det.
Guest Christine
Skrevet

Trykk flere ganger på rad til det vibrerer, og det vises to prikker :) Slå av søvnmodus på samme måte

Skrevet

Idag maser den om at jeg er for sprek! Moro!

Gikk med både edomondo og fitbit på tur idag. Edo sa 9 km, fit sa 8 km.

da finner du den gyldne veien der :P Du har altså gått ca 8,5. Endo har det med å legge på litt :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
    • Har ei tispe på snart 2 år. vi har drevet litt med utstilling siden hu var valp fra 4 måneder til hu ble ca 1 år. Den første tiden på treninger gikk det veldig bra , hu er sosial hund utad og elsker oppmerksomhet og byliv. Etter en tid begynte hu å rygge fra dommeren i ringen , kunne sette seg og rygge unna men vi fikk allikevel satt hun opp igjen og fikk bra premier på utstillinger . Helt til vi kom til den 5 siste utstillingen, da gikk det bra første dagen men 2 dagen da vi gikk i ringen gikk det bra helt til vi skulle stille henne opp, hode og tenner gikk fint helt til dommer skulle kjenne mot rygg da rygger hun bakover og klappet med tennene mot dommer .  Så jeg tok en avgjørelse med å si vi trekker oss .. her innså jeg kanskje at hun har jo prøvd å gitt oss tegn litt hele veien med å sette seg og rygge unna, men folk rundt trodde det var kun trass siden hu er en bestemt tispe .  etter dette oppsøkte jeg fysioterapeut og tok MR og røntgen av henne og det ble påvist betennelse på begge sider i lysken/ hoften. Det vi så når fysio skulle gå over hu var at det var tydelig vondt . Men nå i dag 1 år etterpå med gjentatte behandlinger og styrke treninger har hu endelig blitt friskemeldt og vi kan gå tilbake til det normale. Vi har vært med 2 ganger på utstillingstreninger , første gangen gikk veldig bra . Men det var folk som hu kjenner i miljøet fra før  .2 gangen oppsøkte vi nytt sted , hu var veldig glad for å komme og se så mange hunder og mennesker og hu hilste og koste med flere .  Men da vi løpte i ringen og skulle stille henne opp før treningdommeren rakk å ta på henne «snappet « hun . Så da gikk vi ut av utstilling posisjonen ,da gikk hun bort til dommer og damen og nusset og koste med dem.. utenfor ringen er det heller ikke noe problem .  Så nå lurer jeg på om jeg bare skal droppe utstilling helt for hennes del, når jeg ser at det minnesbilde fra smerte fra siste utstillingene sitter i henne så sterkt ..  Hun er jo en fantastisk og glad hund ellers. Vi skal vertfall ha en lang pause og fokusere på  noe annet og bare være hund. Har noen opplevd noe lignende, og er det beste å bare droppe utstilling helt ?
    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...