Gå til innhold
Hundesonen.no

Lykkekullet - Et Whippetkull blir til... Igjen :-)


Recommended Posts

Skrevet

7_zpsbe66d8d6.jpg

Vi hadde vel, for å si det rett ut ikke trodd vi skulle kunne sitte med valper her om relativt kort tid. Lykkemora vår skulle jo parres i Finland men da naturen sa noe helt annet og nødvendige papirer og vaksiner for å komme oss på plass i Finland forskjøv vi litt på fremtidsplanene for "den neste kombinasjonen" vi skulle ha med henne i 2015/2016.

Hannhunden kjenner vi relativt godt til, spesielt med tanke på at han ble en liten impuls-nordlending i fjor da vi egentlig bare skulle låne en av Courtborne`s hannhunder til halvsøsteren til Pearl og de tilfeldigvis hadde ham igjen;-)

Smått om Courtborne Scorpio "Dani":
Født etter lekre Skyborne Crossing The Atlantic som vi tidligere har brukt på ei annen tispe i oppdrettet. Mor er rålekre N S Uch S BIS NV-12, NV-13 & SV-12 Courtborne Hera. Bak på linjene finner vi en rekke gode og kjente Whippeter som CIB Sv, No, Dk, Fin & Nordisk Ch, NV-12, SV-12 Twyborn Big Men. Int Ch, Am GCh, Fin, Est, No Ch, WW-2011 Arberdeen Remarkable In Paris. Swe & No Ch Play A While A Room with A View for å nevne noen. Dani er en enkel kar som syns armkroken er det beste som finnes. Han er omgjengelig og sosial og liker alt med og uten puls. Inne er han som Whippeter flest bortsett fra at han ikke liker å sove på pledd;-)) Han er frempå, men også forsiktig av seg.

Lykkemor, født 2011 etter AD Nuch Courtborne Sirius Black, mens mor er N uch Ex Officios Adamant Gold. Bak på linjene finner vi også mange spennende Whippeter som No, Se, Dk, Nord og Int Ch NV-07, KbHb 06 Courtborne Ramazotti, No, Se, Dk, Nord Uch Courtborne Rock-A-Hula-Baby, No&Se Softouch Little Big Man. Seregon Arwen at Courtborne, Airescot`s.... Ja, nok skryt! Lykke kler navnet sitt skremmende godt, jeg har nemlig aldri møtt en så trivelig hund før (uavhengig av rase) som det hun er. Hun er typen som logrer i utstillingsringen, som hun forsåvidt har vært i noen ganger med både BIR som valp, søkk og kav med Excellent, flere CK, Res. CERT og det som er. Hun er også den som er mest løpsglad ute, og de andre Whipsene våre er null konkurranse for henne når hun er på flat mark. Hun legger seg gladelig på fanget til vilt fremmede bare hun har fått øyekontakt med dem. Hun har vært med på at søsteren har hatt to kull, hun har ivrig lagt seg ned i valpekassa sammen med dem og kost seg med valpene.

Dani har akkurat (faktisk i går....) fått et kull etter seg hos oppdretteren til Lykkemor. Det ble 7 valper, men dessverre startet ikke fødselen skikkelig og det ble gjort et keisersnitt da en valp satt fast. Det ble bare 3 valper. Pga. dette kullet bestemte vi oss for å ikke parre Dani og Lykke i år, for vi ville ikke ha potensielt sett så mange valper etter samme pappa`n med bare noen timers forskjell i kjøring. Men da det ble som det ble, gjorde vi en kjapp avgjørelse på at tiden kanskje ble rett alikavel.

Pappa Dani, 10 mnd gammel på dette bildet:

1526686_10151818954471968_581910488_n_zp

1265215_10151559410256968_2011957249_o_z

1268557_10151586524116968_406943591_o_zp

Her er Lykkemor:

333904_10150993997921968_1223950059_o_zp

468549_10150966581146968_1492915992_o_zp

150948_10151223149806968_1202548537_n_zp

1017329_10151425346926968_1306212083_n_z

10148457_10151928605166968_1866750982_o.

Lykke ER i løpetid nå, og har forventet stådager nå i helga. Så får vi se om det blir resultat! Wish us luck! Fiktiv stamtavle finner du her: http://thewhippetarchives.net/testmating.php?dam=155681&sire=185654&gens=4

  • Like 6
  • Svar 205
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

6 stk. 4 tisper og 2 hannhunder født etter Emprezy Adamant Design x Courtborne Scorpio idag! Da er vi ferdige, Lykke og valpene har fått det reint i kassa og nå sover de hele gjengen. Det hele

Det første døgnet har gått over all forventning, Lykke kom inn på soverommet vårt et par ganger i natt bare for å sjekke at vi fortsatt var der, og ikke hadde etterlatt henne med 6 valper på egenhånd.

Med drittnett for tida (frem til søndag) tar det en evighet å laste inn bildene her, så det fikk bare bli et lite utvalg som får kommet seg med. Valpene er i dag 3 dager gamle og det hele går på s

Posted Images

Skrevet

Hvor gammel bør en hannhund være før han blir far?

Veldig varierende, og sikkert mange ulike svar på det.

Har ikke hørt om Whippeter under 10 mnd brukt i avl. Dani er nå rett over året, og Lykke er 2,5 år gammel :)

Skrevet

Hah, ser nå på det siste bildet av Lykke at det var i den tiden hun dyppa seg i hvitmaling. Rett før utstilling, ohey så gøy det var da :lol:

Tusen takk alle sammen! Vi gleder oss veldig, og satser på parring til helga. Muligens mandag. Vi får se hva turtelduene klarer å få til :) Det blir så gøy at det "endelig" blir Lykkemor sin tur. Hun har syns valpene vi har hatt hjemme har vært så spennende og hun har passet på å fungere som en utmerket reserve mamma for dem, tross i at hun var veldig ung da halvsøsteren hadde valper :)

Veldig trist var det Djerve, var så flotte størrelser på de som ikke klarte seg. Men jeg var veldig lettet da Trine sa fra om at det var levende valper i magen også, for vi hadde vel alle mann sett for oss at det var forseint. 3 er bedre enn ingen :)

Får vi noe vellykket parring har vi UL om 30 dager!

Han er nå så sjarmerende atte... :lol:

1538300_10151883488291968_1753879236_o.j

Skrevet

For en spennende slekt bak de begge to :ahappy: Mange whippeter der som jeg liker veldig godt! Off, dette blir litt fristende kjenne jeg! Håper alle er solgt :aww:

Lykke til :D

  • Like 1
Skrevet

Lykke er absolutt ikke klar for parring enda, så da blir det nok ut i uka. Forhåpentligvis får de det til. Dani er ikke noe pushy type om han får kjeft, så litt knot blir det :)

Skrevet

Blir så spennende med Lykkevalper, hun er nok favoritt-tispa mi hos dere :D Elsker fargen og væremåten hennes :) Og det var selvfølgelig gøy å se henne i fri utfoldelse på marka, godt å se det ikke bare er Tavi som er en "bakbeinspiraja", hihi!

Skrevet

Blir så spennende med Lykkevalper, hun er nok favoritt-tispa mi hos dere :D Elsker fargen og væremåten hennes :) Og det var selvfølgelig gøy å se henne i fri utfoldelse på marka, godt å se det ikke bare er Tavi som er en "bakbeinspiraja", hihi!

Koselig å høre Andrea! Lykke er det noe helt eget og spesielt med :D Bakbeinspiraja ja, finnes ingenting som er mer gøy enn det :P

Hvordan er det med Lykke? Klar for snadder? :teehe:

Haha.. Hu nærmer seg. Mye flørting, men verken Dani eller Lykke er helt "der" enda. Absolutt tidligst parring i kveld tror jeg, men holder en knapp på morgendagen og i overmorgen. 13 dager inn i løpetiden i dag.

Lykke wants the D(ani)! :lol:

:thumbs:

Fant noen koselige bilder fra da halvsøsteren til Lykke hadde kull for snart to år siden. Lykke var vel 7-8 mnd her :wub:

10172282_10151940307076968_328623822_o.j

10168606_10151940307171968_1138210819_o.

989364_10151940307336968_1324232356_o.jp

  • Like 3
Skrevet

Da hadde Lykke og Dani hatt enda ei parring til nå i kveld, ca 17 min. Så nå håper vi på småttiser rundt 10. Juni! :wub:

Så bildene jeg la ut av Lykke og tantebarnet Kenzy ble borte, så vi prøver igjen:

IMG_4135JPGc_zps7ea4c1c5.jpg

IMG_4132JPGs_zpsebff7ba0.jpg

IMG_4126JPGs_zps4da021c2.jpg

  • Like 6
  • 2 weeks later...
Skrevet

Ååh guud jeg har lyst på en :wub:

Masse lykke til :D

Kanskje deres er inni der :D

1 Tispe er reservert

På dag 19 (forhåpentligvis) :)

Har mulighet å ta UL 2. eller 9. Mai, altså på dag 24 eller 31, vi har tidligere vært på ultralyd så tidlig som dag 26 og så helt tydelige valper og kunne skille av 6 stk. Vi får se hvordan av de dagene det eventuelt blir.

10151158_10152360016225590_2962243970983

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...