Gå til innhold
Hundesonen.no

Schäferhundutstillingen på Elverum 22. mars.


Recommended Posts

  • Svar 94
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Margrete forsøker å løpe fra Jaro

Nixe Nixe Nixe in action

Joho! Hun var stolt av Nixen hun. Kom bort, gratulerte og ønsket seg schæfer i stedet for sheltie. Vakreste tilskueren i hele går, sjarmørtrollet Hun fant seg til og med ny bestevenn, men hvem kan ik

Skrevet

Jeg er litt uvitende, men foregår en sch.utstilling annerledes enn andre utstillinger? Men tanke på beskrivelsen over her :)

Jaa, det er sirkus! Dobbelthandling, trippelhandling og kvadruppelhandling med hyl og vifting og løping, er den største underholdningen :) Veldig morsomt. Det var forbausende stille og harmoniske hunder, men folka som var med lagde så mye støy de bare kunne :shocked::P:fear::w00t::jump:

  • Like 5
Skrevet

Jaro

13349246434_0bb196c009_o.png

Æhhhh, kunne du ikke ha croppet bort meg? :P Ser jo ut som jeg er gravid med lommene fulle av godbiter, ball, mobil, lommebok og nøkler. XD

  • Like 1
Guest vivere
Skrevet

Æhhhh, kunne du ikke ha croppet bort meg? :P Ser jo ut som jeg er gravid med lommene fulle av godbiter, ball, mobil, lommebok og nøkler. XD

Pytt, du ser flott ut uansett gravid eller lommene fulle av dingser. Men siden du insisterer :)

13349650854_f30173b5f0_h.jpg

Skrevet

Kommer med flere :)

Lyset (eller mangelen på lys) i ridehallen var en utfordring. To rekker med lysstoffrør høyt oppe i taket kastet et relativt svakt gult lys ned i hallen så både Siri, SiriEveline og jeg måtte ganske høyt opp i ISO for å få kameraene til å fungere. Hos meg ble det masse uskarpe bilder for å si det mildt.

Utstillinger er noe jeg sjeldent er på, og jeg ante ikke hva man er interessert i å se bilder av. Fotografere sjæfergalskap sa Margrete, og det var det virkelig :) Ikke så mye sjæfer´ne men folka rundt dem. Eierne løp som gale utenfor ringen som om de hadde kemnern i hælene mens de ropte og skrek. Et par sto utenfor ringen og ropte Jippiiiii Jippiiii som om det hadde vunnet i lotto. Først senere forsto jeg at det var navnet på en av sjæferne som løp inni ringen. En annen holdt ei kråkeskremme høyt over hodet og laget et sabla bråk med den. Tidvis holdt han andre armen i været og viftet med en revehale eller noe som lignet. Ei hylte og skrek mens hun sto og gjemte seg inni et IPO-telt. Jeg lurte fælt hva hun var hysterisk for slik som hun skrek. Og folk løp og løp rundt ringen mens bikkjene løp som avsindige inni den og prøvde å ta igjen folka mens de som hadde bikkjene i bånd holdt igjen som best de kunne. Men nå forstår jeg at en handler er et menneske som skal holde sjæfern tilbake for at den ikke skal bite eieren.

De der kråkeskremerne, kan jeg drepe for altså! Fy flate de er hat de! Ellers så tror jeg man blir vant til det og blir til at man ikke legger så godt merke til det. For synes ikke det var så ille jeg (bortsett fra den fordømte kråkeskremmeren, hører dere om drap på sch.utstilling noen gang så ikke si at det var meg :P )

  • Like 2
Skrevet

Noen som kan tysk og kan oversette kritikken hennes?

1920060_10152322967315833_1587202295_n.j

Gross, mittelkraft gehaltvoll , ??? , stark, in der mittelhand, betont gestrhekel, h. wider, ger. Rucken, sg lage der kruoppe, betont gemink (++), hinterh, ????, s erh?, schrager hegen, korr sch?ntlfolge, s. harm. rau?? choff. gangwerk

Skrevet

Fant ut: Stor, middels kraftig, innholdsrik, meget god type/uttrykk, mellomhånd tydelig strukket (?.. om det ikke er et komma der, så det da står sterk mellomhånd og betydelig langstrakt... noe mer logisk), høy manke, rett rygg, meget godt leie på krysset, betydelig vinklet bak, overarmen skulle ligge noe mer skrått, korrekte bevegelser (forfra/bakfra), meget harmonisk jordvinnende gangverk.

  • Like 5
Skrevet

Justert hvitbalansen. Sånn omtrent skal fargene være. Tror jeg :)

13362916693_f0081e3cf9_o.png

En av våre flotte unge juniorhandlere. Småjentene på 12-13 håndterer svære schæferhanner :D Takk og lov for dommere som roser disse jentene opp i skyene på hver utstilling!

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Håper på det. Behandler er iallefall positiv, jeg blir litt negativ merker jeg basert på tidligere erfaring. Men det er positivt at hun ikke halter eller noe sånt og tilsynelatende bygger fin og jevn muskulatur og ifølge behandler er myk og fin med god bevegelsesfrihet i ledd. 
    • Artig med rykk-og-napp-voksing😬 Håper vondt'er er forbigående🤞
    • Zelda vokser som ugress, dessverre i så stor grad at hun har litt problemer med muskulære spenninger (håper iallefall det er alt det er), men vi koser oss masse og hun utvikler seg fint tross alt og litt enkel behandling holder ting i sjakk. Gleder meg dog til hun ser litt penere og mer balansert ut, så fort fronten tar igjen bakparten så skyter bakparten fart igjen og vokser 5 cm "over natten".  Og håper hun ikke blir alt for stor. 🙈 Håper på mange fine valpevennlige turer ila høsten,  har så smått begynt å trene litt, lærer utrolig fort, men merker godt at det ikke er en rase som er avlet for bruk lenger. Iallefall ikke særlig målrettet. Men det bor en del i henne så tipper det blir en gøyal hund å trene på sikt når man bare får kanalisert det litt bedre.   
    • Det er hundrevis av hunderaser, så det er litt av en jobb å liste alle. I prinsippet er kanskje myndene de mest krevende fordi de er selvstendige, egenrådige og har høyt jaktinstinkt. Men det er også individuelt.
    • Hvilke hunderaser er vanskeligst å ha løse utenom båndtvangen? Sikkert de med mye jakt. Men hvilke?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...