Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Vet ikke helt hvordan jeg skal forklare dette, men jeg har lagd en wordpress-side med hjemmesideoppsett med sider og ikke innlegg. Men jeg ønsker å få inn en blogg på siden også (innlegg). Spørsmålet er om det er mulig uten at det havner på forsiden.

Ønsker at når man kommer inn på siden kommer man rett til en "velkommen"-side. Men at man i menyen kan finne bloggen. Er det mulig?

Skrevet

Appearance - Menu - Flytt rundt på rekkefølga til du er fornøgd. :)

Men hvordan får jeg innleggsiden inn der? Jeg finner ingen mulighet til det.

Det er mulig ja. :)

Kunne du forklart hvordan? :)

Skrevet

Men hvordan får jeg innleggsiden inn der? Jeg finner ingen mulighet til det.

Inne på menus, skal du kunne legge til og fjerne kva pages du vil ha i navigasjonsbaren din. I den boksen der vel du Pages, og hakar av for dei du vil ha med i menyen, add to menu, og så kan du sette dei i den rekkefølga du vil ha. Kan og lage undermenyer der etc. Du må ha laga dei sidene du vil ha i menyen først da. :)

Er i alle fall slik eg har gjort det på dei sidene eg har laga, men er sikkert andre måtar å gjere det på og. :)

Skrevet

Inne på menus, skal du kunne legge til og fjerne kva pages du vil ha i navigasjonsbaren din. I den boksen der vel du Pages, og hakar av for dei du vil ha med i menyen, add to menu, og så kan du sette dei i den rekkefølga du vil ha. Kan og lage undermenyer der etc. Du må ha laga dei sidene du vil ha i menyen først da. :)

Er i alle fall slik eg har gjort det på dei sidene eg har laga, men er sikkert andre måtar å gjere det på og. :)

Men her finner jeg kun sidene, og ikke "siden" til innleggsidene (om det er forståelig). Å få sider i menyen er ikke noe problem. Men de wordpressidene jeg har sett, så kommer man ofte direkte til bloggen, også finnes sider i menyen. Men jeg ønsker altså at man kommer inn til en velkomstside, og i menyen ligger det link til andre sider OG innleggssiden.

Du kan også velge at en page skal være statisk, og bli stående som en velkomst-side først.

Ja, og det har jeg nå. Men hvordan kommer man til innleggene da?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...