Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

...og derfor burde man kanskje ikke gå fra hunden uten tilsyn, bundet fast i hagen i et område der det finnes sånne slanger? :aww:

Det var min første tanke også da jeg leste artikkelen.

Skrevet

Ja :blink: Har til og med hørt om ei tilflytta til Australia som ble overrumpla av en krokodille i hagen.. (Det gikk fint med hun, men da vil jeg tro folk tar hensyn til hvor de bor..)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Plutselig var det småtterier å bekymre seg for den digre nabokatten når Dill er ute i hagen. Trist sak, men eier har jo tydelig vært uforsiktig.

  • Like 1
Skrevet

En voksen malteser-chihuahua holder en to og en halv meter lang pyton mett i om lag en måned.

Det er jo godt å vite liksom. Så utrulig trasig for hun dama da, jeg hadde vært knust om det var meg.

Guest Yellow
Skrevet

Synes det kommer an på mye her, før eieren kun er en hensynsløs kronidiot. Er det vanlig med slike slanger der, eller er det svært sjelden å se, og hadde eieren akkurat vært ute med hunden og kun en rask tur inn?

Hørt om hunder som har dødd av "slanger" (huggorm) i Norge og, sluppet dem løs i skogen da kanskje, er de eierene like hensynsløse? Vi vet jo alle godt at man kan finne dem over alt, også i våre hager.

Skrevet

Synes det kommer an på mye her, før eieren kun er en hensynsløs kronidiot. Er det vanlig med slike slanger der, eller er det svært sjelden å se, og hadde eieren akkurat vært ute med hunden og kun en rask tur inn?

Hørt om hunder som har dødd av "slanger" (huggorm) i Norge og, sluppet dem løs i skogen da kanskje, er de eierene like hensynsløse? Vi vet jo alle godt at man kan finne dem over alt, også i våre hager.

Ja, disse slangene er vanlige, og det hender ofte at f.eks katter, kaniner, høner og andre små tamdyr blir tatt. Dette er folk som bor der klar over.

Hunden er et stort måltid, og slangen har brukt lang tid på å først kvele, så få den ned i magen. Sitat fra artikkelen: "Pytonslangen tok imidlertid ikke høyde for at den selv skulle ende opp fastlenket til hundehuset, hvilket ble en sjokkerende oppdagelse for matmor morgenen etter." Morgenen etter, samt at teppepyton er nattaktive dyr, tyder på at hunden har vært lenket fast ute hele natten.

Tjah, i sesongen huggormen er aktiv i Norge er det stort sett båndtvang da... men for all del, shit happens, hunder blir påkjørt av biler også selv om man passer på. Det er imidlertid noe helt annet enn å f.eks binde hunden fast på motorveien og gå fra den, sjansene for at noe skjer øker jo ganske dramatisk da.

Guest Yellow
Skrevet

@Banshee, ok, fikk ikke med meg kommentaren om "morgenen etter". Da var det klart uforsiktig, men trist er det uansett.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Blir det bare kaos om man har katter og hunder sammen i samme hus?  Hva slags erfaring har dere med det?
    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...