Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg driver å syr halsbånd litt sånn på hobby basis. Fått en god del fine tilbakemeldinger på halsbåndene mine. Så ønsker å se om det er flere som er interisert !

Båndene er laget av vanlig bomullstoff og det er ett stivende inlegg inni som gjør att båndene ikke blir sånn slappe. De er slitesterke og holder seg lenge !

Båndene er 10mm tykkt.

De rasene jeg tidligre har fått bestilling av bånd på er Chihuahua, Dvergdachs, Dvergpuddel og Tibetansk spaniel. Pga tykkelsen på båndet så tenk over hvilken rase dere bestiller til, for jeg har ikke større låser enn att båndene kan være mere enn 10mm tykke :)

Pris pr halsbånd er 60 kr !

Eneste du trenger å gjøre er å kontakte meg på facebook eller på PM her på forumet, så kan jeg sende bilde av alle mønstrene jeg har. Så skriver du ønsket lengde på båndet. Båndene blir regulerbare. å jeg lager altid så det kan reguleres 5 cm større og mindre enn ønsket lengde.

Har ca 25 farger/mønstre å velge mellom :)

Her er noen eksempler på de jeg har laget:

98Wivu9.jpg

Micj7wu.jpg

vGgTEjm.jpg

Min facebook :

https://www.facebook.com/hompetitten.tonjeengen

Ta kontakt ved interesse :)

  • Like 5
Skrevet

Kjempefine! Dumt jeg ikke bruker halsbånd på min. Du har ikke prøvd å sy seler også?

Joda :) ! jeg kan fint sy seler også ! Ta kontakt med meg på Facebook så kan vi snakke så kan jeg vise deg noe eksempler

Guest Yellow
Skrevet

Lite tips om det i det hele tatt er mulig for deg, er kanskje å få inn spenner med selvutløsere? Slike som løsner lett ved rykk, for da kunne du tatt imot bestillinger til katter og og dermed hadde det kanskje vært enda flere interesserte? I og med at du alt lager i den størrelsen tenkte jeg bare på. Eller de med små hunder som jeg, som kun bruker halsbånd til ID. :)

Skrevet

Stemmer også for å lage halsbånd med selvutløsende klips! Brenner fort gjennom noen sånne i løpet av en mnd her, så jeg hadde nok kjøpt en del. :)

Skrevet

Hadde jeg bare fått tak i sånne selvutløsende spenner så hadde det ikke vert noen sak ! men finner ingen som selger pakker med sånne :S . . .

Eventuelt kunne strikk vert av interesse ? Kunne sydd inn strikk sånn att om katten setter seg fast så utvider halsbåndet seg pga strikken om den drar.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Helt enig! Savner mer aktivitet, ironisk nok, siden jeg ikke har vært aktiv her på snart 20 år. Hadde vært moro å hørt hvordan det gik nå med alle «gamle». For min del handler det nok litt om at småbarnsliv og jobb har tatt mye tid, og det at jeg har vært hundeløs i en del år. Å når jeg skriver n innser jeg også at det handler om at jeg ikke sitter å surfer på pcen lenger, forum fra mobil er ikke helt det samme. 
    • Hadde vært gøy med litt mer aktivitet her inne ja. Føler jeg ser det der ute i den virkelige verden også, er synkende aktivitet på mange arenaer. Her går det fremdeles i hund og konkurranser, mest RL.
    • Veldig synd egentlig at det er blitt sånn. For det var himla gildt her en stund.  Lurer også på hvordan det går med de eldre brukerene, og lurer på om de holder på med hund fortsatt. 
    • Det er et helt greit alternativ for hunder som ikke tåler kylling. Man må nesten prøve det på egen hund for å se om det funker. Jeg har prøvd det bare for gøy, hverken eller synes min hund
    • Tror en vanlig golden hadde passet dere ypperlig, bare vær nøye med linjene. En flat coated hadde også fungert bra.  Jeg har jaktgolden, og har hatt , og kjenner flere. Jeg tror ikke det vil passe for dere, de trenger mer arbeid. En god golden er vel så bra. Dere kan vurdere labrador, de har ofte mer futt i ræva:) Men vær obs på linjer med alt for tunge hunder, og noen hannhunder kan være skikkelig hannhunder med mye hormoner.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...