Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppussing av campingvogn! Tips, triks og inspirasjon.


Recommended Posts

Skrevet

Har et håp om å overta campingvogna til fattern når han er ferdig med den, den er innkjøpt kun som "pauseplass" til arbeiderne som jobbet med huset under oppussingen av det.
Aner ikke om den er godkjent for bruk på vei eller noe i grunn, men sånt kan vel fikses. :)

Relativt lik denne på innsiden:
http://www.apriliaforum.no/viewtopic.php?f=18&t=10098

Så kjør på folkens! Er interessert i alt relatert til campingvogn. Det være seg regelverk, veigodkjenning, oppussingstips, linker til sider med inspirasjon, bilder osv. :)

Skrevet

Tips til utvask tas også godt imot. Vurderer å låne den til pinsestevnet i seljord nemlig (islandshest) og da må den vaskes grundig først. Kan si at mannfolk på arbeidsplass ikke bryr seg så mye om å ta av seg sko og slikt når de går inn i pause"hytta" si :P

Skrevet

Jeg har ikke så kjempemye å bidra med, men etter å ha slitt litt med fiksing på en eldre bobil; Bud 1. er at vogna blir tettet 100% utvendig - tette alle lekkasjer! Og tørke opp veggene godt før du kler dem (innvendig) Sånne gamle greier trenger myyye silikon :P

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Da har man faktisk fått vogna helt gratis, så da har vi starta idag med å rydde ut alt drit. Sendt none mailer til forhandler ifm deler osv. I hvert fall 2 vinduer som må byttes.

Vogn før rydding:
Knust vindu fremme. Eventuelt aircondition om man vil :P
10357261_10152059953575423_2834052984446

Innebygd akvarium.
10351464_10152059954040423_8629748309994

Sitteplass i gusjegrønt og brunt... :x (Gjett om det skal males og trekkes om! Lampa er allerede tatt ned.)
10341519_10152059954255423_3049119419716

Sovekrok:
10268425_10152059954605423_2204996066006


Baderoms vask.. eh... skal byttes ja xD
10363126_10152059954390423_3691110241484

Kjøkkenkrok: (Platetoppen går rett på dynga i morgen)
10325592_10152059954105423_3551294904161


Så joda, blir litt av en jobb, men kjekt med prosjekt også! :D

Guest Kåre Lise
Skrevet

Skal du ha den på veien vil det være lurt å først sjekke dette med biltilsynet.

Hvis du ikke har skilter. På draget er det et lite skilt hvor det står serienummer og diverse, noter alt som står der og kontakt biltilsynet. De vil kunne svare deg på tidligere eier og hva som må til.

Før du legger noe mer penger i det, sjekk hva sånt koster på finn.no det er ikke stort.

Skrevet

Tidligere eier er min far så det går bra. :) Han har bare rotet bort vognkortet under totalrenovering av eget hus. Årsavgiften er betalt og svjv er den ok for vei. Blir nok å få tatt en driftstest el på den ja, greit å vite 100% hvilken stand den er i selv om en ser ok ut. :) Dog skal den ikke brukes på veien før den er ferdig oppusset. Takker for tips. Bilder blir nok lakt inn så fort det skjer noe! :) Vims: henter du den kan du få den heeeelt gratis. Ligger i hengeren og er klar for dynga imorgen :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Har du hunder som krever pelsstell på utstilling er stroller med stellebord gull verdt. Angrer nesten hver gang jeg er på utstilling at jeg ikke har det, men stiller ikke så mye at jeg synes jeg kan bruke mange tusen på det. Det krever jo at hundene kan være i strolleren uten å ødlegge den da. Metallbur er tungt å bære med seg sammen med alt annet, men er jo sikrere enn stoffbur/stroller. Selv bruker jeg stoffbur, mest på agility men også utstilling, dog er jeg avhengig av lås til glidelåsen når jeg har med eldste da han kan åpne glidelås. (Har Maelson slev)
    • Den trenger ikke å bli det, og det avhenger av mange faktorer. Dessverre er jo eurasier også en rase som er litt utsatt for nervøsitet og usikkerhet, så da blir det ekstra nøye med disse tingene. Oppdretter og linjer. Sunne linjer både fysisk og mentalt, og foreldre som er trygge og har tidligere kull der valpene jevnt over er stødige hunder.  God sosialisering og miljøtrening - alene, uten den andre hunden. Vi hadde en fryktaggressiv hund da vi fikk valp, vi gikk ikke tur med dem sammen det første halvåret for at valpen ikke skulle lære av den voksne. Valpen må lære å gjøre alt på egenhånd, og vennes til ulike miljøer og situasjoner. Er du alene, eller har du familie som kan hjelpe til? Hvis ikke kan det bli krevende å lufte, trene og sosialisere både en valp og en voksen hund hver for seg. En annen ting er to hunder av motsatt kjønn. Det er jo en ganske stor risikofaktor med stress under løpetid, og dette kan forverre situasjonen både for tispa og hannhunden. Jeg ville vurdert å få en tispe til, rett og slett for å gjøre hundeholdet veldig mye enklere. Det kan være krevende nok med to ellers stabile hunder under løpetid. 
    • Vurdere å skaffe meg en hund nummer 2. Har en voksen labrador tispe fra før av, hun er en nervøs type, litt skvetten og var på lyder og skygger. Ønsker meg en Eurasier, hannhund, men lurer på om denne rasen er av typen som vil adoptere hennes oppførsel og nervøsitet? Eller vil eurasier valpen, siden det er en ganske egen og sta rase, være nærmest uaffektert av det? Jeg ønsker jo ikke å skaffe en hund til dersom den også blir en nervøs hund..
    • Takk for mange gode tips 😌 Det er ikke noe problem hos veterinær, hun er veldig snill ved håndtering og sånn da  ☺️
    • Hun er ung, og har dårlige erfaringer. Jeg tenker at det kan hjelpe å gi henne tid, og trene i utstillingslignende settinger. Tren uten å stille opp for dommeren, belønn masse, og gå ut igjen av ringen uten å stille opp for visning. Tren også på oppstilling og visning for seg selv uten for ringen og i andre settinger, hjemme, på parkeringsplassen, i parken osv. Gå videre med å trene i utstillingsring og stille opp, men la treningsdommer bare belønne uten å ta på henne. Og selvfølgelig respektere alle signaler på at hun er utrygg, la henne selv ta initiativ. Om utstilling ikke er viktig for dere er det såklart like greit å droppe det, men det kan nok fint gjøres å gjøre positivt igjen med trening og tålmodighet. Og det er viktig at hun f.eks. kan stå på et veterinærbord og bli undersøkt også.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...