Gå til innhold
Hundesonen.no

Oppussing av campingvogn! Tips, triks og inspirasjon.


Recommended Posts

Skrevet

Har et håp om å overta campingvogna til fattern når han er ferdig med den, den er innkjøpt kun som "pauseplass" til arbeiderne som jobbet med huset under oppussingen av det.
Aner ikke om den er godkjent for bruk på vei eller noe i grunn, men sånt kan vel fikses. :)

Relativt lik denne på innsiden:
http://www.apriliaforum.no/viewtopic.php?f=18&t=10098

Så kjør på folkens! Er interessert i alt relatert til campingvogn. Det være seg regelverk, veigodkjenning, oppussingstips, linker til sider med inspirasjon, bilder osv. :)

Skrevet

Tips til utvask tas også godt imot. Vurderer å låne den til pinsestevnet i seljord nemlig (islandshest) og da må den vaskes grundig først. Kan si at mannfolk på arbeidsplass ikke bryr seg så mye om å ta av seg sko og slikt når de går inn i pause"hytta" si :P

Skrevet

Jeg har ikke så kjempemye å bidra med, men etter å ha slitt litt med fiksing på en eldre bobil; Bud 1. er at vogna blir tettet 100% utvendig - tette alle lekkasjer! Og tørke opp veggene godt før du kler dem (innvendig) Sånne gamle greier trenger myyye silikon :P

  • Like 1
  • 2 months later...
Skrevet

Da har man faktisk fått vogna helt gratis, så da har vi starta idag med å rydde ut alt drit. Sendt none mailer til forhandler ifm deler osv. I hvert fall 2 vinduer som må byttes.

Vogn før rydding:
Knust vindu fremme. Eventuelt aircondition om man vil :P
10357261_10152059953575423_2834052984446

Innebygd akvarium.
10351464_10152059954040423_8629748309994

Sitteplass i gusjegrønt og brunt... :x (Gjett om det skal males og trekkes om! Lampa er allerede tatt ned.)
10341519_10152059954255423_3049119419716

Sovekrok:
10268425_10152059954605423_2204996066006


Baderoms vask.. eh... skal byttes ja xD
10363126_10152059954390423_3691110241484

Kjøkkenkrok: (Platetoppen går rett på dynga i morgen)
10325592_10152059954105423_3551294904161


Så joda, blir litt av en jobb, men kjekt med prosjekt også! :D

Guest Kåre Lise
Skrevet

Skal du ha den på veien vil det være lurt å først sjekke dette med biltilsynet.

Hvis du ikke har skilter. På draget er det et lite skilt hvor det står serienummer og diverse, noter alt som står der og kontakt biltilsynet. De vil kunne svare deg på tidligere eier og hva som må til.

Før du legger noe mer penger i det, sjekk hva sånt koster på finn.no det er ikke stort.

Skrevet

Tidligere eier er min far så det går bra. :) Han har bare rotet bort vognkortet under totalrenovering av eget hus. Årsavgiften er betalt og svjv er den ok for vei. Blir nok å få tatt en driftstest el på den ja, greit å vite 100% hvilken stand den er i selv om en ser ok ut. :) Dog skal den ikke brukes på veien før den er ferdig oppusset. Takker for tips. Bilder blir nok lakt inn så fort det skjer noe! :) Vims: henter du den kan du få den heeeelt gratis. Ligger i hengeren og er klar for dynga imorgen :lol:

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...