Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Norskoppdrettet BIR grønlandshund: Jester Sledog av Tasermiut

Fant ikke noe bilde dessverre.

Gruppebedømmelsene skal visst begynner kl 18.15. (19.15 norsk tid)

  • Like 3
  • Svar 740
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Norsk dommer på siberian, Karsten Grønås! Mannen har eid, kjørt og oppdrettet SH i en årrekke, så det at han er invitert for å dømme Crufts, er flott!

Jippi!! Pappaen til valpene ble beste hannhund i dag! :D Og hans kullsøster (valpenes tante) ble BIR!! Gjett om jeg må få med meg dette senere i dag

*stolt av gutten sin som ble 3 beste veteran hannhund*

Guest Jonna
Skrevet

Norsk oppdrettet Corgi ble BIM :)

Analog CC Kind Og Blue

Sophie_WDS2.jpg

BIR Pembroke også Norsk:

Siggen's Queen Of Spades.

Skrevet

Så gøy at norske gjør det så bra.

Men den pausemusikken de har nå, er til å bli gal av. Skru av lyden til det begynner igjen.

Skrevet

Vet ikke, men kan jo stemme. For gruppebedømmelsen er jo en time unna.

Det hadde vært så gøy å vært der en gang.

Skrevet

Fikk ikke reist i år, men vi trøster oss med at "kennelfamilien" og noen andre venner er der, og de gjør det bra også! Tibras utkårede vant begge sine klasser, og hans kullbror ble hhv. 2 og 3 i sine, mens søsteren ble 2 i begge sine klasser! :D En oppdretterkollega med sheltie har vunnet to klasser med sine to forskjellige hunder (mor og datter). Vi gleder oss veldig på deres vegne.

Edit: Og Fies Katie fikk også RCC! Så utrolig kult!

  • Like 3
Skrevet

Fikk ikke reist i år, men vi trøster oss med at "kennelfamilien" og noen andre venner er der, og de gjør det bra også! Tibras utkårede vant begge sine klasser, og hans kullbror ble hhv. 2 og 3 i sine, mens søsteren ble 2 i begge sine klasser! :D En oppdretterkollega med sheltie har vunnet to klasser med sine to forskjellige hunder (mor og datter). Vi gleder oss veldig på deres vegne.

Hvordan fungerer det med at en hund er meldt i flere klasser? hvilke typer klasser? *grønn* :P

Skrevet

Hvordan fungerer det med at en hund er meldt i flere klasser? hvilke typer klasser? *grønn* :P

Klassene overlapper hverandre, men det er også sånn at dersom hunden har vunnet CC i England eller Cacib i annet land (mener jeg det var) så må den uansett stille i Open, med mindre den da er veteran.

Det er risky å stille hund i flere klasser da, for det er sånn at dersom hunden vinner én klasse, og går inn i neste og taper den, så får den ikke fortsette til konkurransen om CC.

Det er et par år siden sist jeg gikk igjennom det her, men det er ihvertfall omtrent sånn det fungerer.

Skrevet

Var kelpien i AG australsk eller working kelpie?

Hvilken av de? :P nesten 100% av alt der borte er WK. men den kelpien jeg så tidligere istad var WK. har gått ganske mye AG idag og har sett mye kelpie mix.

Skrevet

Hvilken av de? :P nesten 100% av alt der borte er WK. men den kelpien jeg så tidligere istad var WK. har gått ganske mye AG idag og har sett mye kelpie mix.

En svart en :P Som ble eid av en ung gutt, tror de vant junior-AG eller hva det var jeg? Jeg fikk bare med meg et glimt av hodet og at han kommentatoren sa kelpie :P

Skrevet

Husker jeg ble SÅ skuffet da jeg fant ut at afghanere var korthåret på ryggen. De hadde jo vært så mye penere med hel midtskill. :P

  • Like 1

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
    • Jeg meldte en bekymring til mattilsynet i sommer. Hadde masse bevis på at dyrene ikke hadde det bra, hadde samtaler på telefon, SMS, mailkorrespondanse med saksbehandler fra Mattilsynet, pluss jeg lagde egen googledisk-folder med bilder og videoer av forholdene som hun/de fra Mattilsynet hadde fri tilgang til. Jeg vet også at Mattilsynet var der i hvert fall en gang på befaring. Det endte i at eieren fortsatt har dyrene, noe jeg syntes er heeelt hårreisende.  Hundene hadde tak over hodet, tilgang til mat og vann - så da var det ikke skjellig grunn til omplassering. På tross av at de konstant sto ute, sloss så blodet sprutet og ikke ble møkka for... Nå har jeg flytta, men da jeg fortsatt bodde i området stod det to voksne pluss fire/fem valper i samme hundegård. Alle utenom den ene var forholdsvis store driv- og jakthunder på rundt 25/30 kilo. Tror også at Mattilsynet har sykt mye å gjøre, med lite ressurser til å gjennomføre alt, at de kun har mulighet til å befare bekymringer der dyr er døende eller har veldig, veldig kummerlige livsforhold. Det du beskriver er selvfølgelig helt ******, men trolig ikke nok til at Mattilsynet kommer til gjøre noe.. Dessverre.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...