Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.albedo100.co.uk/product/horse_and_pets/hp_reflective_spray.html

"Albedo100 Horse and Pets is a spray which reflects light when shone on. The spray gives a fine surface that is light- reflective in the dark. The spray is easily washed off with water, soap or shampoo and does not affect the fur."

horse_and_pets.jpg

Ehm, ja... Tror ikke jeg legger inn en bestilling med det første. :P

Skrevet

Ja men man trenger jo ikke refleks om sommeren da! :P Fnis Og i skog og fjell er det vel ikke så mye trafikk. Neida, skal slutte. :P

Om sensommeren/tidlig høst er det jo mørkt om natten. Har lagt merke til at hestene liker å stå ute på veien (kuer og forsåvidt), så da kan det jo være praktisk tenker jeg da :P Er nettopp i skogen og fjellet det går kuer og hester om sommeren.

Skrevet

Jeg lurer på hvordan dere tenker å spraye elg jeg :lol:

Møter jo elg i skogen hele tiden, så kanskje jeg skal ha med meg en sånn stor sprøyteflaske og gi dem en dusj :lol:
  • Like 2
Skrevet

Møter jo elg i skogen hele tiden, så kanskje jeg skal ha med meg en sånn stor sprøyteflaske og gi dem en dusj :lol:

Hadde vært utrolig praktisk! Men det gikk jo av i dusj/med vann? Så det vil jo bli borte i regnet? :hmm:

Skrevet

Superpraktisk på utekatter da! :) Sprayer man tlf.nr i tillegg slipper båndet som enten ikke løser ut slik at de blir hengede fast, eller båndet som løser ut av ingenting og katten alltid kommer hjem uten :lol:

Skrevet

Står det noe om at det selv er helt trygt ved inntak, da? Hvis ikke bør det ikke brukes på dyr, hvertfall ikke katter.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • En viktig del av å drive med utstilling er jo å lære hundene å slappe av i buret når de ikke er i ringen. Det er ikke bare oppbevaring.  Og har du flere hunder så ville jeg enten hatt med hjelpere eller bare én hund på utstilling om gangen, ihvertfall til de er vante til omgivelsene og slapper av i buret.
    • Tenkte jeg skulle prøve det også men er så redd hunden rømmer ut av gitteret. Opplevde det med hunder før mens jeg gikk i ringen så kom de løpende inn i ringen. Veldig festlig. Ikke i det hele tatt.    Men nå har jeg nye hunder så har ikke turt å prøve på dem men hadde vært så enklere å bære inn enn de tunge gitterbura.
    • Hva som er best kommer jo an på deg, og din hunds behov. Jeg brukte et sammenleggbart tøybur. 
    • Hva slags bur bruker dere på utstilling? Eller tralle? Passer Stroller best? Eller tøybur? Eller metallbur? Har du link? Bilder av alt utstyr? Har prøvd litt forskjellig men usikker på hva som er best?
    • Det er veldig stor forskjell på dem. (På norsk skrives forøvrig rasenavn med liten forbokstav) Collie deles i korthår og langhåret, men det er ikke veldig stor forskjell på dem. Begge er myke raser som er avlet et godt stykke bort fra opprinnelsen som gjeterhunder. De er ganske førerorienterte, men krever mindre enn de mest aktive gjeterhundene. De er likevel smarte og aktive, og krever litt mental aktivisering for å trives. Eurasier er en veldig selvstendig rase, kan ha mye jakt, og er krevende å trene og ha løs.  Begge rasene har mye pels, røyter i perioder når de skifter pels, og må børstes regelmessig. Begge rasene har også hatt en del dårlig avl med mye usikkerhet og dårlig mentalitet, men det er lenge siden jeg var aktiv nå så forhåpentligvis har dette bedret seg. Jeg ville uansett vært veldig nøye med oppdretter, foreldrehunder osv.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...