Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

http://www.albedo100.co.uk/product/horse_and_pets/hp_reflective_spray.html

"Albedo100 Horse and Pets is a spray which reflects light when shone on. The spray gives a fine surface that is light- reflective in the dark. The spray is easily washed off with water, soap or shampoo and does not affect the fur."

horse_and_pets.jpg

Ehm, ja... Tror ikke jeg legger inn en bestilling med det første. :P

Skrevet

Ja men man trenger jo ikke refleks om sommeren da! :P Fnis Og i skog og fjell er det vel ikke så mye trafikk. Neida, skal slutte. :P

Om sensommeren/tidlig høst er det jo mørkt om natten. Har lagt merke til at hestene liker å stå ute på veien (kuer og forsåvidt), så da kan det jo være praktisk tenker jeg da :P Er nettopp i skogen og fjellet det går kuer og hester om sommeren.

Skrevet

Jeg lurer på hvordan dere tenker å spraye elg jeg :lol:

Møter jo elg i skogen hele tiden, så kanskje jeg skal ha med meg en sånn stor sprøyteflaske og gi dem en dusj :lol:
  • Like 2
Skrevet

Møter jo elg i skogen hele tiden, så kanskje jeg skal ha med meg en sånn stor sprøyteflaske og gi dem en dusj :lol:

Hadde vært utrolig praktisk! Men det gikk jo av i dusj/med vann? Så det vil jo bli borte i regnet? :hmm:

Skrevet

Superpraktisk på utekatter da! :) Sprayer man tlf.nr i tillegg slipper båndet som enten ikke løser ut slik at de blir hengede fast, eller båndet som løser ut av ingenting og katten alltid kommer hjem uten :lol:

Skrevet

Står det noe om at det selv er helt trygt ved inntak, da? Hvis ikke bør det ikke brukes på dyr, hvertfall ikke katter.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Jeg følger med på lynkart hver gang men det kan snu fort. Og det tar ett stykke å kjøre hjem om jeg ser det er ille. Det er også ofte det er meldt torden og Lyn og jeg blir hjemme med hundene også kommer det ikke torden og Lyn i det hele tatt.
    • Det er så dumt fordi man aldri vet hvor mye torden og Lyn som kommer akkurat her jeg bor. Vanskelig å vite hvor heftig det er meldt. Går det an å se det ett sted? Jeg kan dessverre ikke ta dem med meg i bilen da de hører det enda bedre i bil. 
    • Det kommer vel litt an på hvor heftig det er meldt. Min totalt skuddtrygge hund ble redd for raketter og andre høye lyder (typisk ryggelyd fra lastebil o.l.) etter at naboen sprengte stein på tomta mens hundene var alene hjemme. Vi var ikke varslet. Så hvis det er meldt fare for lyn og torden akkurat der du er ville jeg nok vurdert å tatt dem med meg eller blitt hjemme. Men "kanskje et lyn i stort område" i løpet av dagen er nok ikke så farlig. Du kan jo også følge litt med på lynkart.no.
    • Det høres ut som du har vært gjennom mye. Jeg håper du får hjelp til å håndtere dette, og at det hjelper å dele. Jeg tenker at å ha en hund ved siden av seg, uansett størrelse, i slike situasjoner er verdifullt.  Fint å høre at ting begynner å løse seg!
    • De fleste steder i Norge nå er det nok ikke for varmt. Prøv å gå barbent selv?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...