Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Så ikke at du hadde skrevet på hvilket nr du ville se, så da etterlyste jeg det, men så så jeg at det sto der likevel :P men det sto under den linja som pleier å stå nederst hvor det står "Sent from my GT-I9300 using Tapatalk" , så da stoppet jeg sikkert å lese når jeg kom til den linja :P

Du hadde rett,for jeg glemte å skrive det først,å så redigerte jeg,så du har nok lest akkurat før jeg fiksa det :P

  • Svar 125
  • Created
  • Siste svar

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Her er mitt 54 Vil se nr 1.

Nr 1 Jeg vil se nr 37, for det er lykketallet mitt! Sent from my iPhone using Tapatalk

Jeg vil se 12.

Posted Images

Skrevet

Du hadde rett,for jeg glemte å skrive det først,å så redigerte jeg,så du har nok lest akkurat før jeg fiksa det :P

Aha, da var det ikke så tøys av meg likevel da :lol:

Og her er mitt bilde nr 40

Sveits, og jeg vil så tilbake, vakre landet! :heart:

48006FD6-C6B6-4D05-8DB5-AE8D17B4130A_zps

Vil se bilde nr 183.

Skrevet

Hvordan vet dere hvilket nummer bildet er? Jeg kan telle et par-og-tredve-bilder, men gidder ikke telle flere hunder bilder bakover. :P

Skrevet
Hvordan vet dere hvilket nummer bildet er? Jeg kan telle et par-og-tredve-bilder, men gidder ikke telle flere hunder bilder bakover. :P
På smarttelefon (iphone ihvertfall) nummeretes bilder automatisk. Feks kommer det opp "2 av 176" når du er innpå bildet. Hvis det er et vanskelig tall som 213, tar du antall bilder på tlf minus 213 og finner et tall av totalen, om du skjønner :) Eks for å finne bilde nr 33, og du har 176 bilder i albumet: 176-33=143, og finn nr 143 av 176 i albumet ditt :lol: Sent from my iPhone using Tapatalk
Skrevet

På smarttelefon (iphone ihvertfall) nummeretes bilder automatisk. Feks kommer det opp "2 av 176" når du er innpå bildet. Hvis det er et vanskelig tall som 213, tar du antall bilder på tlf minus 213 og finner et tall av totalen, om du skjønner :) Eks for å finne bilde nr 33, og du har 176 bilder i albumet: 176-33=143, og finn nr 143 av 176 i albumet ditt :lol:Sent from my iPhone using Tapatalk

Er mulig jeg har gått glipp av noe vesentlig, men hvis du skal finne bilde nr 33, kan du ikke da ta bilde nr 33 av 176? Hvorfor ta nr 143 av 176? :)

Skrevet

Gjør ikke det hos meg. :( (Har Samsung Galaxy Note 3).

Ja da blir det fort værre :/ Vet ikke hvordan en Samsung "ter seg", men om det kommer opp 4 bilder på rekke og rad i albumene tar jeg bare firegangen (pluss evnt tall på en uferdig rekke) og teller meg opp til tallet jeg skal frem til..

(Ter seg er muligens litt dialekt(?) men er ca det samme som oppfører seg)

Sent from my iPhone using Tapatalk

Skrevet

Er mulig jeg har gått glipp av noe vesentlig, men hvis du skal finne bilde nr 33, kan du ikke da ta bilde nr 33 av 176? Hvorfor ta nr 143 av 176? :)

Vi teller bakfra - så bilde nr 1 blir det nyeste bildet du tok, bilde nr 2 nest siste osv. ;)

Skrevet

 

Vi teller bakfra - så bilde nr 1 blir det nyeste bildet du tok, bilde nr 2 nest siste osv. ;)

Det var det vesentlige jeg hadde gått glipp av ja! Da skjønner jeg denne minusingen ;)

Skrevet

Mitt bilde nummer 666:

1604928_10152079226654471_1040291272_n.j

Litt tåke ute på tur ved Stav.

Jeg har Samsung og dermed mange mapper der de forskjellige bildene ligger i (alt etter hvordan jeg tar de, via hvilket kamera osv). For å få det i så "rett rekkefølge" som mulig laster jeg opp via fb og får da alle bildene i ei lang liste, der det er tre i bredden. Når jeg da skulle finne bilde 666 delte jeg 666 på 3 (222) og telte nedover til rekke nummer 222 :)

Jeg vil se ditt bilde nummer 27

  • Like 1
Skrevet

post-6586-1391114706,3879_thumb.jpg

Mitt nr.2 :lol: Jeg har spraya samboer med refleks-spray,ble litt mer enn planlagt :P
Jeg vil se nr.6!

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk

  • Like 2

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive



  • Nye innlegg

    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
    • Med denne innstillingen kommer du til å få mange overraskelser i hundeholdet ditt i årene som kommer:) 
    • Tenker at du først og fremst må stikke fingeren i jorda å innse hva slags gener valpen din har. Alle disse tre rasene har grunnleggende mye jaktinstinkt. Alt beror seg ikke på at du er flink til å trene hunden din i valpestadiet. Om du har valp etter foreldredyr/linjer med mye stress og lite impulskontroll har du mildt sagt en jobb foran deg Jeg hadde aldri, ALDRI stolt på min amerikanske bulldog alene rundt små dyr eller katter. Det ville høyst sannsynlig blitt blodbad. Ikke fordi han var slem, ond eller dårlig trent. Men fordi han hadde ett voldsomt jaktinstinkt. Jo før du innser at det mest sannsynlig kan være tilfelle med din hund og, dess bedre er det. Tilrettelegg for minimalt med triggere for hunden din og å holde dyra skilt når du ikke hjemme eller kan følge godt med på interaksjonen mellom dem er mitt beste tips til deg. Pluss, trene på impulskontroll og konsentrasjon. Atferden på hunden din kommer garantert til å forandre seg når den går igjennom de forskjellige kjønnsmodningsfasene - kanskje spesielt dersom du har hannhund.  Fortsett å trene gjennom hele livet til hunden din så minimerer du sjansen for at noe går galt. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...