Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Den 17. januar dro jeg og min samboer til Magnor for å hente vår shetland sheepdog "Luna" på 8 uker. Vi har hatt henne akkurat en uke nå, og hun er så herlig. Vi er helt forelsket i den lille valpen vår ♡♡

Kennelnavn: Zitara Star's Miss Blue Lightning

Født: 25. November 2013

Farge: Biblue

Far: Corinja`s A New Miracle In Blue

Mor: Zitara Star`s Fairytaile Dream

Kennel: Zitara Star avd Magnor.

Anbefaler oppdretter veldig, fantastiske hunder, har peiling på hva de driver med, snille, hjelpsomme og tilstede for valpekjøpere. Var på besøk hos Luna flere ganger fra hun var 3 uker, like velkommen hver gang.

Luna er vår første hund, og vi storkoser oss med valp!

Foreldrene hennes har så herlige gemytt, de er begge så trygge, stabile og sosiale. Noe vi merker veldig godt på Luna. Hun finnes ikke redd for noen ting og er så sosial blant både mennesker og hunder. Og kommer etterhvert til å bli brukt i agility og utstilling, oppdretter skal blant annet stille henne ut bare hun blir gammel nok for å vise oss hvordan det funker :)

post-12913-0-73577200-1390646097_thumb.j

post-12913-0-39956100-1390646188_thumb.j

post-12913-0-89873200-1390646208_thumb.j

post-12913-0-15132600-1390646221_thumb.j

post-12913-0-26968100-1390646236_thumb.j

post-12913-0-59414500-1390646265_thumb.j

post-12913-0-69576900-1390646287_thumb.j

  • Like 7
Skrevet

Det var en nydelig sheltie ! :wub: Og det kommer fra MEG, som ikke har sans for rasen overhodet.... Så det er ment som et kompliment.... :D

Haha, tusen takk! :D

Gud for en vakker liten sheltie :D

Takk! Hun er så herlig :wub:
Skrevet

:wub::wub:

Hvor holder dere til? Jeg vurderer sheltie som neste rase:)

Vi holder til på Jessheim :)

Vi angrer ikke på valget vårt av rasen. Kjempeherlige hunder om man finner riktig kull og kennel. Oppdretten vi valgte er veldig flink til å sosialisere valpene fra de er små, noe vi får igjen for nå. Hun finnes ikke redd noen ting, også er hun så utrolig sosial med hunder, mennesker og andre dyr. Det er en veldig lettlært rase, men de kan lage noe lyd. Vet om flere sheltier som er veldig glad i å prate, hehe :)

  • Like 1
Skrevet

Har oppdretteren av Luna noen hjemmeside? :) lyst til å smugtitte! (Og kanskje overtale far til en sheltie til, men først litt resesearch så jeg er forberedt på best mulig måte :lol: )

  • 1 month later...
Skrevet

Har oppdretteren av Luna noen hjemmeside? :) lyst til å smugtitte! (Og kanskje overtale far til en sheltie til, men først litt resesearch så jeg er forberedt på best mulig måte :lol: )

Oi, beklager for sent svar :(

Hjemmesiden er http://www.zitara.net, og du finner de også på Facebook. Søk på Zitara Star Kennel. De skal ha flere kull nå til våren/sommeren, bare å sende pm om det er noe du lurer på. Kan absolutt anbefale de, vi er kjempefornøyde :D Har fått så mye skryt av gemyttet til Luna, men det er bare gøy :D

  • Like 1
Skrevet

Bedre sent enn aldri :D tusen takk, skal ta en titt :) blir vel ikke en nummer to enda, men greit å titte litt rundt på oppdrettere til den tid kommer :)

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 1
Skrevet

Her kommer det en liten oppdatering :)

Luna er nå 4 måneder og vi venter ny Australian shepherd valp den 4.mai, hun skal hete Alva. Og vi gleder oss veldig!

Forje helg var vi på utstilling i Letohallen, det gikk bra! Luna fikk god kritikk, men dommeren likte ikke alle de svarte flekkene på henne, så hun endte på 4 plass. Hun er også veldig lik sin far, både på væremåte og utseendet! Så gøy å se :)

Nathalie

post-12913-0-73056300-1396724282_thumb.j

post-12913-0-74468200-1396724297_thumb.j

post-12913-0-83413100-1396724337.jpg

post-12913-0-69912400-1396724355_thumb.j

post-12913-0-14346700-1396724390_thumb.j

post-12913-0-87498600-1396724412_thumb.j

post-12913-0-98526100-1396724427_thumb.j

  • Like 3
  • 4 weeks later...
Skrevet

Lille Luna har nå blitt 5 måneder! Tiden flyr! Tenk at hun har vært her i 3 måneder allerede. Hun begynner å bli ganske så flink, både sitt, følge med og stå har hun lært seg, mens innkalling er nesten på plass. I tillegg trener vi på ligg og på plass, har litt igjen her. Ellers så er hun en utrolig herlig hund, bare blid og fornøyd. Flere som har kommentert at hun er en skikkelig gladhund :D

I kveld reiser vi til Karlstad for å stille på en uoffisiell utstilling, mest for å få trening og selvfølgelig for gøy! :)

post-12913-0-79885200-1398864807_thumb.j

post-12913-0-41835500-1398864861_thumb.j

post-12913-0-46018900-1398864887_thumb.j

post-12913-0-38236800-1398864985_thumb.j

post-12913-0-39058200-1398865009_thumb.j

post-12913-0-14743600-1398865050_thumb.j

  • Like 4

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Dette avhenger nok en del av individ, men jeg tenker nå at både puddel og bichon-rasene er gode alternativer. Jeg mistenker at puddel generelt er mindre sære enn bichon, men de har også sine særegenheter. Jeg vil anbefale dere å dra på utstilling eller rasetreff for de ulike rasene og møte ulike individer og oppdrettere og eiere av alternativene, så får dere litt mer følelse med hvordan de er. En del av de små terrierrasene kan også være allergivennlig. De er strihåret og må nappes. Men de kan også være en del striere, ha mye jaktlyst og krever mer aktivitet.
    • Det kan være verdt å prøve ut ulike fôrtyper, men også gi lakseolje som tilskudd. Hvis hunden allerede er sensitiv så kanskje prøve ut sensitiv-fôr fra noen merker? RC er stort og kommersielt, og er nok helt greit fôr. Selv brukte jeg svenske Robur kombinert med Vom de siste årene og var veldig fornøyd med det. Acana og Orijen er populære merker som er ganske bra. 
    • Hei! Jeg har en Engelsk Toy Terrier gutt på litt over 4år. Han mister nesten all pels på vinteren for så å bli litt bedre på sommeren. Har pels på hodet og labber og litt på ryggen. Men han er så å si nakenhund nå. Pratet med ei som hadde samme problemet med sin Dvergpincher. Men så var det ei venninne av hu som passet hunden i en måneds tid. Og hun hadde visst byttet ut fôret og hunden hadde plutselig fått fin pels over hele. Hun husket ikke hvilket fôr det var, men hun trodde det ble solgt på butikken. Jeg bruker Royal Canin Small Dogs. Og det hadde hun og brukt, men hun synes ikke det var et bra fôr... Har en gutt til som har helt fin pels. De spiser de samme tingene. Ingen av de tåler noe med and i, de blir skikkelig dårlige i magen av det. Lurer på om det er noen andre som har hatt samme problem med sin hund og funnet en løsning?  Det skal sies at han er veldig følsom til vaskemiddelet vi bruker når klærne hans vaskes så vi bruker Nautral for det er det mildeste jeg har funnet.
    • Hei! Vi har en hund som begynner å bli en gammel mann og jeg er derfor på leting etter det som skal bli familiens neste familiemedlem etter han blir borte. I den forbindelse trenger jeg deres kloke hoder. Vi er en familie på tre, med et barn på 8 år. På grunn av allergi har vi vurdert det slik at Bichon Havanais og dvergpuddel fremstår som de mest aktuelle rasene.   Vi har en Havanais nå og han er litt spennende eksemplar. Fra han var valp har han vært ganske sær. Han er blant annet veldig lite kosete, ekstremt lite tilpasningsdyktig og har alltid hatt vanskeligheter med å slå seg til ro, så jeg kjenner vel han egentlig ikke igjen når jeg leser typiske rasebeskrivelser (nå fikk jeg dårlig samvittighet, så må legge til at han selvfølgelig er verdens beste hund!). Sønnen min har noen utfordringer blant annet på skolen og han trenger derfor å komme hjem til en bestevenn. Det var i søken på dette jeg kom over puddel, som jeg ser ofte blir brukt som terapihunder. Men når jeg leser rasebeskrivelser virker det som om Havanaise i all hovedsak er fantastiske med barn, mens det for puddler fremstår mer som om de kan være gode med barn. Så jeg lurer på om dere har noen erfaringer med disse rasene, gjerne begge? Vi kommer til å dele ansvaret med min mor som bor i samme hus, så den kommer ikke til å være noe særlig alene. Pelsstell er heller ikke noe problem. Krysser fingrene for at noen kan hjelpe oss i valget:)
    • Da er operasjon utført og alt gikk fint, vi er snart igjennom første døgnet og ho har gjort sitt benødne også slapper mye av i senga si. Ho har ikke spist enda men det kommer med tiden tenker jeg etter narkose og sånt så er jo det veldig normalt så. Godbiter har ho spist men ikke veldig mat interessert enda. Men alt i alt virker det veldig bra med ho ettersom forholdene. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...