Gå til innhold
Hundesonen.no

Noen erfaring med Canon EF 70-200mm


MonicaT
 Share

Recommended Posts

Jeg vurderer å kjøpe meg objektivet Canon EF 70-200mm F4.0

Egentlig kunne jeg tenke meg 70-200mm F2.0 men den har jeg ikke råd til nå

Noen som har erfaring med ovennevnte objektiv?

Skal brukes til å ta bilder av hunder i bevegelser på avstand.

I dag har jeg et Sigma 28-250mm F3,5 men jeg synes ikke bildene blir så klare/skape på avstand. Redd jeg vil få samme problem med nye objetivet, så derfor jeg spør etter litt erfaringer

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utendørs eller innendørs? Jeg syntes ikke mitt fungerer inne, blir mørke og dårlige bilder på både letohallen og lillestrøm. Må opp i ganske høy iso for å få det til :-/

Er ute på fjellet

Inne har jeg andre objektiver jeg synes fungerer fint, men det er ute på fjellet og avstand som jeg sliter med. Synes ikke bildene blir så skarpe som jeg skulle ønske

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Utendørs fungerer det strålende :) Der bruker jeg det mye :) Med bikkjer i full fart og enda mere til! Er kun innendørs jeg syntes bildene blir for mørke, men det er jo forventet med et kamera med så høyt f-tall :)

selv 2.8 og høy lukkerhastighet blir høy iso inne da, haller suger uansett :P

vi stod med 70-200 f.2.8 og mitt f.4.0 ved siden av hverandre og vi endte på 3200 iso begge to når vi tok i 1/200 i BIS ringen i GODT lys, måtte sette ned hastighet mye for å få ned iso. så inne på utstilling er vanskelig uansett :P

  • Like 1
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Objektiv er kjøpt, men hva betyr knappen ved siden av AF/MT

Det står 1.2m- tegn og 3m -tegn

tegnet er som et avlangt 8 tall (mener det betyr evighet eller noe sånt)

* edit

Jeg bruker på tur ofte "pistol"taske, men den jeg har passer ikke med nye objektivet. Noen tips?

Endret av MonicaT
Lenke til kommentar
Del på andre sider

Hva jeg tenkte også, men hva betyr det egentlig og hvilken burde jeg huke av på? :icon_confused:

Hmm.. det var litt verre spørsmål. Ta med kamera imorgen!

Har jo noe sånne innstillinger på mine objektiver og mener jeg enten har dem på uendelig, eller lavest mulig og så tar autofokusen resten.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tar en råsjanse og antar det er en knapp som har gjøre med innstillingen av autofokus. Tar du bilder på en avstand melllom 1.2 - 3m jobber autofokus raskere dersom du setter knappen på merket 1.2m til uendelig (liggende 8-tall), og dersom du setter den på 3m til uendelig fokuserer den rasket på avstander fra 3 meter og utover. Sjekk denne linken.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Jeg tar en råsjanse og antar det er en knapp som har gjøre med innstillingen av autofokus. Tar du bilder på en avstand melllom 1.2 - 3m jobber autofokus raskere dersom du setter knappen på merket 1.2m til uendelig (liggende 8-tall), og dersom du setter den på 3m til uendelig fokuserer den rasket på avstander fra 3 meter og utover. Sjekk denne linken.

jau, jeg har samme linsa og har den på 1,2m fordi vel, ofte når jeg tok løpebilder MOT meg så ble det blurry når hundene kom for nærme da kameraet stod på å fokusere for langt ut.

så du kan veksle mellom om du skal fokusere nærme eller langt ute, min står alltid på nærmest.

Lenke til kommentar
Del på andre sider

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Personlig er jeg veldig glad i bichon-rasene, selv om de krever litt klipping og børsting. Med riktig sosialisering og trening så er de fine familiehunder som kan være med på det meste. Om dere lener mot spaniel så synes jeg personlig at springeren er et bedre valg. Cockeren og de mindre (king charles og cavalier) har mye helseproblemer. De er fine familiehunder, men krever også litt pelsstell. Shetland sheepdog kan være et alternativ. Hvis dere ikke vil ha pelsstell i det hele tatt så ta en titt på dansk/svensk gårdshund. De kan bjeffe når det kommer besøk, går folk på veien, osv. men ikke noe mer enn de fleste andre små raser. De er glatthåret, men røyter da korte hår minst et par ganger i året, som er normalt for alle røytende raser. De er aktive og trenger både fysisk og mental aktivisering, og kan kanskje minne litt om beagle hvis det er utseende som trekker der. Mellompuddel eller dvergpuddel er morsomme og allsidige hunder, de må klippes/børstes.
    • Takk for utfyllende svar og gode råd!  Hvis vi skulle se på en mindre hund, er det noen raser du vil anbefale da?   Hvis vi lener mot spaniel: vil en cocker spaniel eller springer spaniel være et bedre valg? 
    • Har jobbet i kafé tidligere, og etter det jeg kan huske så benyttet vi oss av et spesifikt middel for å bløtlegge bestikk i noen minutter før steamer. Het vel «Dip-It» eller noe sånt.
    • Det ser jo ut som at det virker å bruke strup, men jeg ønsker ikke å bruke det på hundene mine uansett. Mykere metoder tar nok lengre tid, og krever sikkert mer av meg som hundefører, men jeg ønsker heller å legge inn den innsatsen enn å påføre smerte på hundene mine. Hva forskning sier er ikke så relevant for meg, når jeg ser at jeg klarer å oppnå det jeg ønsker uten å bruke brutale metoder så gjør jeg selvsagt det.  Ingen av mine hunder er enkle typer, så når det går an å få de til å fungere godt uten bruk av vold så tenker jeg det skal være mulig for de fleste. 
    • Det er veldig lenge siden jeg har brukt noe slik(da jeg gikk på folkehøyskole for 20+ år siden). Men jeg husker at man skulle skylle før man satte inn i maskinen. Jeg fant også dette, om det er til noe hjelp; Oppvaskmaskin til industri: Slik får du best resultat - Machine Products Storkjøkken AS
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...