Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg er på utkikk etter potesokker som skal brukes på snø. Jeg kan nada om ulike materialer eller lignende, så bare rop ut hvis det er noe jeg burde vite. :P

Men hvor hvor hvor kan jeg få tak i potesokker til en billig penge? XXL selger 4-pack med non stop langdistansesokk (vi har en pakke av disse), men de er litt små. Jeg tror Simba har xs i de, og jeg vet at mellom xs og s er det et kjempehopp. I s vil jeg tro han kommer til å svømme i de.

Ogg gjerne et sted hvor man kan få potesokker i pakker på 8-10 stk. Er greit å ha en del.

Og hvorfor koster det 50 kr for 4-pack med potesokkker (non stop) hos XXL, men hos troll hundefor koster det 40 kr for EN sokk? :|

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg bruker cordurasokker og fleecesokker på snø, kjøper av hundekjører, så jeg betaler ikke mange kronene per sokk. Sist kjøpte jeg tre sett til hver hund :)

Hvor kan man få kjøpt slike? :P

Og fleece, blir ikke det veldig vått? Fleecevottene mine tiltrekker seg bare all snøen jeg tar borti..

Skrevet

Hvis det er for å beskytte mot saltet på veiene så er Pawz gummisokkene helt fine, og sitter greit på.

Ellers ville jeg kjøpt disse: http://www.dyresjappa.no/products/potesokk-

Har de på de fleste dyrebutikker etterhvert, og de er ikke særlig dyre. XXL har en variant av dem om jeg ikke husker feil.

(Der ja: http://www.xxl.no/Root/Hund/Trekk%2C-b%C3%A6re-og-dekken/non-stop-d-Langdistanse-potesokk/p/1084295_1_Style )

Ellers er det sjelden noe stort poeng i å bruke potesokker i snø sånn uten videre. De fleste hunder jeg kjenner går helst uten. :P

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg jogget med Simba i stad, og da måtte jeg stoppe flere ganger og fjerne snøen som hadde kommet under potene hans.

Ogg det er så og si umulig å klippe hårene under labbene hans. :P

Skrevet

Jeg jogget med Simba i stad, og da måtte jeg stoppe flere ganger og fjerne snøen som hadde kommet under potene hans.

Ogg det er så og si umulig å klippe hårene under labbene hans. :P

Da funker begge de jeg linket til, tenker jeg.

Skrevet

Hvor kan man få kjøpt slike? :P

Og fleece, blir ikke det veldig vått? Fleecevottene mine tiltrekker seg bare all snøen jeg tar borti..

Jeg vil tro fleece beskytter hakket bedre enn cordura for de som fryser. Men fleece går vel greit når det er veldig kaldt og pudderføre. Cordurasokkene er ikke tykke de heller, så de blir fort våte de også :)

Jeg betalte 4 kr per sokk for de jeg kjøpte i sommer. Men tror ikke han selger til andre, det er fordi jeg kjenner broren hans. Så du må nesten kjenne noen som kjenner en hundekjører eller kanskje høre her om noen vet om hundekjørere som selger sokker? :)

Skrevet

Jeg jogget med Simba i stad, og da måtte jeg stoppe flere ganger og fjerne snøen som hadde kommet under potene hans.

Ogg det er så og si umulig å klippe hårene under labbene hans. :P

Prøv potefett også! Kan funke bra :)

  • Like 1
Guest lijenta
Skrevet

Hundekjørere bruker gjerne fleec under cordura. Han jeg linket til selger til folk, men bor nok på en plass internett er oppskrytt så derfor ring.

Guest bikkje1
Skrevet

Da funker begge de jeg linket til, tenker jeg.

Som jeg skrev i startinnlegget, så har jeg de fra xxl, og de blir enten for store eller for små. ;) Skal se på de fra dyresjappa, selv om de kostet litt mer enn hva jeg egentlig gidder å betale for et par potesokker.. :P

Jeg vil tro fleece beskytter hakket bedre enn cordura for de som fryser. Men fleece går vel greit når det er veldig kaldt og pudderføre. Cordurasokkene er ikke tykke de heller, så de blir fort våte de også :)

Jeg betalte 4 kr per sokk for de jeg kjøpte i sommer. Men tror ikke han selger til andre, det er fordi jeg kjenner broren hans. Så du må nesten kjenne noen som kjenner en hundekjører eller kanskje høre her om noen vet om hundekjørere som selger sokker? :)

Aha, daså. Oppdretteren til Simba driver med hundekjøring, så kan høre med henne. :thumbs:

Guest bikkje1
Skrevet

Du kan få en boks potefett av meg, har nettopp rydda og vi hadde tre (bruker det aldri)...

Ja takk, veldig gjerne! :D

Skrevet

Vi må bruke sokker på Nora på snø. Uansett hvor mye jeg klipper potene så er det store baller mellom tærne etter en stund. Vi bruker bare helt vanlige cordura.

Skrevet

http://www.dogbooties.com/

Her får du sokker ned i små str og kan velge farge selv

Vær obs på toll om du handler for mer enn 200kr

Jeg er veldig fornøyd med de vi har herfra

Men dogbooties er ikke så billige? Mener jeg så på priser fra de og andre i norge med frakt og det ikke var noe billig?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Guest bikkje1
Skrevet

Jeg sjekket ut dogbooties jeg også, og det blir ikke såå mye billigere siden det blir 15 $ i frakt.. For 8 stk potesokker hadde jeg måtte betale ca. 220 kr totalt.

Men de paws-sokkene, blir ikke de veldig klamme? Varme fra poter, og kulde utenfor. Skaper ikke det kondens?

Og hvor mye tåler de, siden de er laget av gummi?

Skrevet

Sånne vanlige cordura fra dogbooties gjør at min DP kan være ute i -20 i alle fall, så de hjelper godt på kulden. Hun begynner å halte når det blir sånn -10, så da er det på med sokker. De hjelper mot veisalt også, og sitter godt :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Som sagt, få en instruktør til å komme hjem til deg og se situasjonene og få hjelp til et opplegg. Dette er en hund som trenger konsekvent gjennomgående trening og rammer i hverdagen. Men få utelukket først at det ikke er noe smerter eller andre ting som påvirker adferden også.
    • Men når jeg skiller dem så biter hun meg. Hun blir helt vill i blikket og i kroppen og alt. De kan aldri være alene sammen. Jeg kan heller ikke la hun være på ett rom og jeg ber hun bli når den andre er på andre siden av døra. Da løper hun og biter meg i bånda. Eller i armen. 
    • Jeg har kjøpt nye håndklær, nytt sengetøy, nødklær og et par mer brukbare klespakker fra Finn, men mange av de såkalt berikede klærne er helt unike og har høy affeksjonsverdi. Bl.a. den nevnte singletten, som var det første fairtrade sertifiserte plagget jeg fant. Original Max Havelaar, fra før de byttet navn til Fairtrade. Den kostet omtrent 250 kr for tjue år siden og har trofast holdt stand gjennom hver eneste sommer siden. Med alt arbeidet jeg har lagt ned i den nå, så er Gucci fast fashion for tacky træsh hoes til sammenlikning.  Fordi jeg har vært en så etisk bevisst shopper og bygget en garderobe jeg kunne gå moralsk rakrygget i, så er det ikke bare, bare for meg å handle nytt. Favorittbutikken Libe er nedlagt, og jeg liker ikke kolleksjonene de gode merkene (som Komodo og Monkee Genes) har for øyeblikket. Nudie har heldigvis jeans jeg liker, men utover dem ser det svart ut. Derfor velger jeg redde det som reddes kan.  Alt av ulltøy må byttes fordi proteinfibre går bokstavelig talt i oppløsning i høy pH. Ikke bare undertøy som ikke er så farlig hvordan ser ut, men affeksjonsverdi Komodo blazer, kåpe, skjerf og lue, kjole, skjørt og flere bukser. Det er virkelig en smerte å vente på plagg jeg vil ha fra de merkene jeg liker. Trendene for tiden faller ikke i smak. Nøstebarn har fortsatt de samme plaggene de alltid har hatt, men er selvsagt utsolgt for de riktige fargene.  Jeg drar det antakelig så langt at jeg demonterer en jakke vevd og sydd i Sverige, fra et svensk merke som gikk konkurs og ikke lenger tilbyr noe nytt, for å unngå skade elgskinnet på utsiden mens jeg renser innsiden.  ..ikledd pølsedrakt fra Biltema, fordi jeg ikke hadde nevneverdig lyst til å legge penger i kassa til noen såkalt grønn butikk da jeg trengte emergency beskyttelse mot klima etter den fanatiske grønnskallen fra den sekterisk klorofyllkommunistiske kloakken av ruspsykotisk økolååågiske fotsoldater fra MDG beriket både garderoben min og miljøet med det ufortynnede insektsmiddelet sitt. Biltema klær med pølsemotiv på var det mest aggressive motsvaret jeg kunne finne som traumeterapi. Made in China av helt ny polyester, fraktet fossilt fra andre siden av planeten og med bilder av svinekjøtt på. Jeg slo til og det føltes bra.     
    • Er det ikke bedre å kaste klærne og kjøpe nye, det burde dekkes av innboforsikringen? Litt jobb, men føles tryggere likevel?
    • Det hjelper også å legge den i glovarmt vann etter vask, for å drepe mikroorganismene før du tørker den hurtig et varmt sted med god ventilasjon. De formerer seg lett under tørkeprosessen om du ikke har kverket dem skikkelig. Vaskemiddel hjelper bare med å få hardføre mikroorganismer delvis ut av stoffet, det dreper dem ikke, mange blir sittende igjen, og vannet i maskinen holder ikke 60° lenge nok. 
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...