Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Nå på søndag, 12 januar, arrangerer Norsk Siberian Husky klubb lavterskelløpet Dørstokkmila på Hamar. Løpet er åpent for alle, og alle raser, og det er klasser fra enspann snørekjøring til åttespann slede. For å delta må en ha lisens i Norges hundekjørerforbund, eller kjøpe engangslisens på stedet (det koster fra 2014 kr 200 med engangslisens...årslisens koster 300 kr). Invitasjon til løpet:

http://www.siberian-husky.net/data/uploads/invitasjoner/invitasjon-til-dorstokkmila.pdf

Finn frem skiene og ta med hunden- og kom :) Påmelding og kontaktperson er nevnt i invitasjonen.

  • Like 2
Skrevet

Ååh, det hørtes kjempegøy ut! Bare synd det er så langt unna :/ Er det noen aldergrense på hundene?

18 mnd. Send mail til kontaktpersonene om du lurer på noe. korteste løype for snørekjøring er mellom 8-10 km :)

Skrevet

Så var løpet arrangert, med mange glade hunder og deltagere. Bilde skulle jeg gjerne lagt ut, men det går jo ikke med mindre du linker til et nettste der bildene allerede er lagt ut (hrmf!)...så får se hva vi får gjort med det :)

  • Like 1
Skrevet

Neste år, kanskje. Nå som salukien også har funnet ut at snørekjøring er gøy (i fjor var det skummelt, nemlig), så er det jo mulig. Men trekker kun hvis han før løpe etter noen (whippeten, for eksempel) eller med noen (igjen, whippeten). Kanskje snørekjøring med to bikkjer, går det?

En dag blir det husky, vorsteh, eller østsibirsk laika (alt etter om det blir jakt eller ikke, og hvilke jakt det evt. blir) på meg!

Skrevet

Neste år, kanskje. Nå som salukien også har funnet ut at snørekjøring er gøy (i fjor var det skummelt, nemlig), så er det jo mulig. Men trekker kun hvis han før løpe etter noen (whippeten, for eksempel) eller med noen (igjen, whippeten). Kanskje snørekjøring med to bikkjer, går det?

En dag blir det husky, vorsteh, eller østsibirsk laika (alt etter om det blir jakt eller ikke, og hvilke jakt det evt. blir) på meg!

snørekjøring med to går fint! i år var det tilogmed kickspark-klasse :)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Det er ikke snakk om en av rasene som er overrepresentert. Det er ingen gentest eller test utenom individuel allergi testing for dette. Som sagt har ingen av besteforeldrene, søsknene og ingen av foreldrene det. Så for meg er det vanskelig å si om det er arvelig eller ikke. Derfor er det vanskelig å si at jeg burde ha vist at hunden ville utvikle denne sykdommen. Takk for tipset, jeg skal kontakte dem for råd.
    • Jeg kjenner ikke sykdommen nok til å vite, men om den er arvelig så kommer det jo an på om det er noe man burde visst om eller testet for. Jeg vil anbefale deg å kontakte NKK om dette, de har advokater med kunnskap om kjøp og salg av hund og konflikter rundt det.  Hundehelse.no sier: "Tilstanden er arvelig. Raser som er predisponert er Shar-Pei, Labrador retriver, Golden retriver, Dalmatiner, Boxer, Boston terrier, Fox terrier, Skotsk terrier, West Highland White terrier, Lhasa Apso og Shih Tzu. Tilstanden oppdages som regel når hunden er mellom 6 måneder og 3 år gammel."  
    • Hei! Jeg trenger råd angående en situasjon jeg befinner meg i nå. Jeg solgte en hund (1 år gammel) for 2,5 år siden. Hunden ble sjekket av veterinær før flytting. Jeg mottok nå en melding om at eieren har avlivet hunden på grunn av alvorlig atopisk dermatitt. De krever pengene tilbake for hunden, som ble solgt for 7000 kr. Problemet jeg har med dette er at hunden først begynte å utvikle symptomer 1,5 år etter at den forlot meg, ifølge veterinærjournalene, og verken foreldrene eller søsknene er berørt. Uten noen bevis i det hele tatt har veterinæren skrevet i alle journalene at den er "arvelig". Hva ville du gjort i denne situasjonen? Selv om jeg ikke er imot å refundere dem, synes jeg det faller inn under den generelle risikoen ved å eie et dyr. De kontaktet meg ikke på noe tidspunkt da hunden fikk symptomer for å tilby meg å kjøpe den tilbake.
    • Jeg håper jo at folk som velger å ta med hundene sine på Oslo Dog Show har trygge hunder som takler omgivelsene der. Hvis du er ute etter å vite mer om rasen så anbefaler jeg å kontakte raseklubben eller oppdrettere av rasen.
    • Chodsky Pes virka så rolige på Oslo Dog Show.
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...