Gå til innhold
Hundesonen.no

Recommended Posts

Skrevet

Jeg er på jakt etter en hundeseng/madrass som tåler en ivrig unghund som elsker å ødelegge ting ....... finnes det noen?

Nå har jeg bare vetpet tepper på hunderommet, men det hadde vært fint med en madrass eller noe, som er mer mykt å ligge på enn disse teppene.

Skrevet

Min erfaring er at det ikke finnes noen som tåler en ivrig unghund :P Det vi har gjort er å kjøpe noen billige hundesenger på Biltema eller Rusta, da er det ikke så farlig om dem får i stykker :) Ellers har vi brukt noen gamle dyner (bare ikke med dun, det er dumt har vi erfart :lol: )

Skrevet

Biabeden her overlevde en sinnsykt biteivrig Staffevalp ihvertfall :P

Men ville heller satset på noe billige løsninger til perioden er over, rema, europris, biltema osv. Jysk har også noen billige enkeltdyner til 29kr :ahappy:

Skrevet

Kurandasengene har vel tyggegaranti, men de koster endel. Om du er handy, eller kjenner noen som er det, kan du lage selv med seilduk, maljer og plastrør.

Skrevet

Biabeden her overlevde en sinnsykt biteivrig Staffevalp ihvertfall :P

Men ville heller satset på noe billige løsninger til perioden er over, rema, europris, biltema osv. Jysk har også noen billige enkeltdyner til 29kr :ahappy:

Det må jeg si var en dårlig Staffevalp :lol:

  • Like 2
Skrevet

Kurandasengene har vel tyggegaranti, men de koster endel. Om du er handy, eller kjenner noen som er det, kan du lage selv med seilduk, maljer og plastrør.

Aldri hørt om før, hvor finner jeg dette?

Vi har hatt billige hundesenger der og de overlever max noen dager. For ikke å snakke om hvor kjedelig det er å plukke opp all vatten som blir strødd utover rommet. Håper han roer seg snart

For noen mnd siden kjøpte vi en sånn billig seng på Ikea med madrass. Kjøpte trekk til madrassen som gjør at den tåler våte hunder og mer solid. Tanken var at det var deilig å komme opp fra gulvet og "sove i seng"

Det tok dessverre ikke mange dagene før de første hullene var kommet og da var det bare å fjerne madrassen. Vi skal riktignok kjøpe ny madrass senere, men får vente til han slutter med slike pøbel streker

Skal bestille litt flere leker som de kan ha der nede, det kan jo avlaste litt. Tassen blir snart 1 år, så det burde jo være håp at det verste tygge-i-stykker-oppførsel har gitt seg.

Skrevet

Felleskjøpet sine grønne matter/madrasser har tålt flere ivrige aussier og en ivrig labrador, så de kan jeg gå god for! Tror det er Helly Hansen.

Skrevet

Felleskjøpet sine grønne matter/madrasser har tålt flere ivrige aussier og en ivrig labrador, så de kan jeg gå god for! Tror det er Helly Hansen.

De hold ikke gnager Kelpie :lol: Var bare til å få tak i ett hjørne :P

Selv sverger jeg til hauger av billige vetpad og fleec tepper i plastseng.

Skrevet

Ja tror du må bruke billige ting som du kan erstatte nå til perioden går over. En plastbalje- seng med noe dyne oppi for eksempel. Her har vi bruktbutikk som selger mye pledd og dyner til en billig penge. Kan jo også høre med slekt og venner om de skal kvitte seg med slike ting som du kan få.

  • 8 months later...
Skrevet

Drar opp igjen denne jeg.

Noen flere med erfaring med kurand seng?

Vi har fleece tepper og noen ødelagte vetpet tepper i plastsenger. Problemet er at de synes det er kjempe gøy å lage strimler av alle tepper. Så det blir fort dyrt og kjedelig. Det ender opp med at de ikke har noe å ligge på siden de drar ut tepper og river de i strimler.

Skrevet

Så ikke noen pris på det, og har ingen erfaring. Men de har 1 år tyggegaranti så det er jo verdt ett forsøk :P

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gjest
Skriv svar til emnet...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive


  • Nye innlegg

    • Vi hadde en elghund som stod og ulte ved døra hvis det var løpetisper innen en mils radius (satt på spissen), og en annen elghund som ikke brydde seg i det hele tatt, så det er nok i alle fall til en viss grad individbetinget. Ellers har jeg bare hatt relativt små hunder (6-8 kg), men det har kun vært tisper, og de har vært veldig enkle mtp. løpetid (lite blod, ikke noe særlig hormonpåvirking mentalt utover at det skal markeres hver 5. meter på tur). simira nevner livmorbetennelse, jeg vet ikke om det er mer vanlig på småraser, men min forrige hund fikk i alle fall det. Men skal man ikke drive med avl eller andre raserelaterte aktiviteter er det jo ikke verre enn at man kastrerer.
    • Hvordan er rasene hunden er blanding av? Og ikke minst foreldrene? Det er jo ulempen med blanding, det er vanskelig å gjøre grundig research, men foreldrene og evt. tidligere kull kan jo gi indikasjoner. Hvis det er bevisst blandingsavl så ville jeg uansett håpet at de ikke ville avlet på en hannhund som er slik, men samtidig så ville de da kanskje ikke avlet på blanding heller, om de var opptatte av genetikk. Jeg kan ikke veldig mye om miniatyrhunder, jeg har kjent et par hannhunder som var slik du beskriver, og et par som er helt greie. Når det er sagt er jo tispene også "kjent" for mer gneldring og innbilte svangerskap og livmorbetennelse, så man velger jo litt sine onder. 
    • Hei! Jeg er helt ny i liten-hund-verden. Har tidligere hatt springer spaniel, boxer og schæfer, men skal nå få en liten blandingsrase.  Jeg er så usikker på valget av hannhund eller tispe! Personlig har jeg ikke en sterk preferanse, har hatt to tisper og en hannhund, og heller nok kanskje mer mot hannhunder. Men jeg hører fra mange med små hunder at hanner kan være veldig vanskelig å få stuerene, at de markerer inne og at de er så stressa rundt løpetid i nabolaget feks at de står og uler ved døra osv. Dette er ikke noe jeg har vært borti med store raser, verken min egen eller venner sine (vært aktiv i NRH og NBF-miljø i 15 år, så vært borti en del forskjellige raser) i det hele tatt, så er det en typisk type atferd for små hunder, eller er det mer individbetinget? Vi legger så klart til rette for rotrening og passe aktivitetsnivå osv osv.  Hadde vært fint å høre noe annet enn skrekkhistorier om små hunder, for akkurat nå lener jeg veldig mot tispe.
    • Vi har hittil foret vår valp på 13 uker med fire måltider om dagen og har planer om å gå ned til tre måltider om dagen. Ved fire måltider ga vi frokost ca 07-07.30, lunsj 12, middag 16 og kveldsmat 19.30.  hvilke tidspunkter forer dere valpene deres og hva har fungert for dere?
    • Hei @Betan, min erfaring strekker seg fra 2002 da jeg fikk min første bull-hund. Min første ambull ble født i 2007 og jeg har hatt mange verv i det norske raseklubbens styre, nå sitter jeg i den svenske klubbens styre. Jeg har som oftest hunder i par og jeg er utdannet innefor atferd men også jobbet som hundetrener i mange år. Nå for tiden konkurerer jeg med min ambull-tispe. Vi er i kl 3 i RL f.eks og har flere sporprøver bak oss, tatt i Sverige. Så erfaringen strekker seg fra egne hunder til mange av norges og sveriges ambuller. Holder det?
  • Nylig opprettede emner

×
×
  • Opprett ny...